Фан Клуб: Арсенал

Член од
27 септември 2010
Мислења
4.316
Поени од реакции
5.907
The last time Liverpool won the league, Arsenal won it the season after.

Ајдее Артета!!! :pos:
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.072
Поени од реакции
10.057
Две работи. Прво тоа денес што победивме нека не создава лажна слика за нас, играта беше на исто ниво како минатиот меч со Брајтон. Сплет на околности беше тоа што имавме среќа и искористивме една комична грешка на голманот и една одбиена топка и собравме 3 бода. Повторно немавме никаква креативност, 2 креирани шанси, од кои едната беше креирана од Мартинез кој е факинг голман. Се друго беше празни пасови и кружење на топката назад до голманот и од голман до средина, и тоа со крајно ризични топки, кој некој среќник од нашата одбрана може да ги изгуби многу лесно, чиста среќа беше денес што се спасивме од таа глетка. Одбраната беше за нијанса подобра и посконцентрирана, можеби и дека Сотон не беа расположени 90 минути пресинг да вршат и во најголем дел не пуштаа да си подаваме. Стои тоа дека средината е крш и дека нема никаква креативност. Не знам дали Џака има улога на креативец во тимот, бидејќи јас ко што знам Џака е дмф и треба да клиза и да ора дефанзивно, ако не е креативец тогаш како сме го играле со Тореира кој е исто дмф, како и да е, јебеш тим кај што Џака ти е најголем креативец. Мачење е да се гледа како пред само 4 сезони се креираа по 10 шанси во полувреме и пцуевме Жиру што промашувал, а сега цела уттакмица креираме 2 шанси, а доста често во последно време точно 0 шанси.
И втора работа, дами и господа Алекс Лаказет:

 
Последно уредено:

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
8.902
Поени од реакции
13.598
- Белерин поима нема
- Холдинг е класичен англиски дефанзивец, без паника рогај топка ( не беше лош денеска )
- Овој тим без Џака не може, згреши 1-2 додавања ама ја контролира средината колку-толку. Ова не значи дека би го играл прва постава ако се купат играчи, него за ова што го имаме сега, не може без него.
- Тирни беше одличен и влева надеж дека ќе прерасне во класа лев бек.
- Сака насекаде по теренот, 18 години дете... Артета убеден бил дека ќе потпишел.

Јас би Лаказет + Белерин за Парти ако постои таква опција, некој друг? :D
Уф, не знам зашто за Холдинг такво мислење.

За мене беше сосема добар вчера, малце на почеток нервозен меѓутоа треба да сврзе неколку утакмици и да билда самодоверба.
Сметам дека Холдинг доколку остане здрав и се врати на нивото пред повредата, со Салиба ќе ни бидат централниот тандем за наредна сезона.
Ако не тогаш ќе игра Мари место Холдинг.

Смирен е на топка, не греши пасови, не праи глупи фаули, тоа е тоа што го сака Артета.

А и пред повредата што ја имаше ни беше најдобар дефанзивец.

За Белерин не знам што да мислам, ќе видиме ама мислам му треба време и на него и наредна година ќе биде супер.
Мислам дека имате преголеми очекувања од играчите после такви повреди кои ги ставаат надвор по скоро 1 година.

Колку и да звучи чудно, мислам дека во одбрана сме доволно покриени во моментов.
Ако не земеме некој како овој од Лајпциг ондак нема потреба од друг трансфер.

Проблем и тоа страшен ни е средината (и не, не е Џака). Исто сметам дека Парти нема да ги реши проблемите, ама ќе биде супер засилување.
Ни фали 8ка, ни фали 10ка. Како ќе ги најдеме неам поима, нити имам идеја кој би бил слободен и заинтересиран да го земеме.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.718
Поени од реакции
4.591
Уф, не знам зашто за Холдинг такво мислење.

За мене беше сосема добар вчера, малце на почеток нервозен меѓутоа треба да сврзе неколку утакмици и да билда самодоверба.
Сметам дека Холдинг доколку остане здрав и се врати на нивото пред повредата, со Салиба ќе ни бидат централниот тандем за наредна сезона.
Ако не тогаш ќе игра Мари место Холдинг.

Смирен е на топка, не греши пасови, не праи глупи фаули, тоа е тоа што го сака Артета.

А и пред повредата што ја имаше ни беше најдобар дефанзивец.
Абе не го мислев тоа во лоша смисла, ние си патиме баш од дефанзифци што мислат дека измислиле фудбал. За Салиба мислам дека преголеми очекувања имаме, сепак е дете уште. Ни треба класа дефанзивец, тоа мора да е приротет заедно со средина. Не би се надевал на партнерство Холдинг-Салиба или па Салиба-Мари, мораме ако можеме барем еден класа дефанзивец.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
8.902
Поени од реакции
13.598
Абе не го мислев тоа во лоша смисла, ние си патиме баш од дефанзифци што мислат дека измислиле фудбал. За Салиба мислам дека преголеми очекувања имаме, сепак е дете уште. Ни треба класа дефанзивец, тоа мора да е приротет заедно со средина. Не би се надевал на партнерство Холдинг-Салиба или па Салиба-Мари, мораме ако можеме барем еден класа дефанзивец.
Ова лето мислам дека нема шанси.

Луиз
Сократис
Мустафи
Чемберс
Холдинг
Мари
Салиба

Луиз и Мари само што потпишаа, така да остануваат за до година сигурно.
Холдинг и Чемберс мислиш дека ќе ги продаваме?
Едино Сократис и Мустафи ако успееме да ги шитнеме, па да се надеваме да земеме нов ама во тој случај пак ќе имаме 6 централни што сметам дека е премногу.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.376
Поени од реакции
30.043
https://www.reddit.com/r/Gunners/comments/hg4cs5/matteo_guendouzi_has_expressed_his_desire_to/

Ми делува како да има вистина во шпекулацијава. Гендузи и Артета ја имаат спукано повеќе од еднаш и на Артета изгледа не му е омилен играч.
Талентирано дете, но далеку од незаменливо и голема загуба, ако се продаде за добра сума од 35-40 милиони, немам никаков проблем, напротив, ќе можеме да пополниме со поквалитетен играч во средината.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
8.902
Поени од реакции
13.598
https://www.reddit.com/r/Gunners/comments/hg4cs5/matteo_guendouzi_has_expressed_his_desire_to/

Ми делува како да има вистина во шпекулацијава. Гендузи и Артета ја имаат спукано повеќе од еднаш и на Артета изгледа не му е омилен играч.
Талентирано дете, но далеку од незаменливо и голема загуба, ако се продаде за добра сума од 35-40 милиони, немам никаков проблем, напротив, ќе можеме да пополниме со поквалитетен играч во средината.
Штета, а мислам дека има потенцијал и ако се среди у главата ќе има одлична кариера.

Ама, вака и треба да функционираме одреден период за ќеш.
Ако нејќе, шитни го, напрај профит на вакви млади играчи, и купи играчи што ќе бидат спремни да играат одма и се вклопуваат во планот на Артета.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.270
Поени од реакции
9.806
Го потпишавме Парти официјално, ху ис некст?
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.718
Поени од реакции
4.591
Знаеш дека си дно кога БИЛИ ШАРП вика дека ќе те напаѓаат тебе хахахахах

Автоматски споено мислење:

Со 5 назад против 7 назад , интересна утакмица ќе биде.

 
Последно уредено:
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.420
Поени од реакции
5.976
Лаказет бенч фодер стана, мора да се искешира додека има некаква вредност на трансфер пазарот.
Колку ми е само мило кога перспективни младинци од Хејл Енд ќе се наметнат во прва постава :)
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.718
Поени од реакции
4.591
У на вмро рекламана се повредил.
Автоматски споено мислење:

Не е можно воа бе, сакам да видам точна бројка колку утакмици пропуштил со "back problem"
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
6.644
Поени од реакции
11.553
У на вмро рекламана се повредил.
Автоматски споено мислење:

Не е можно воа бе, сакам да видам точна бројка колку утакмици пропуштил со "back problem"

:pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
10.839
Поени од реакции
8.493
Ќе си пука Фортнајт

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
На врв Bottom