Фан Клуб: Арсенал

Член од
23 ноември 2011
Мислења
12.926
Поени од реакции
28.384
Убаво им го начукавме на крај. Себаљос дури и да не остане кај нас (а не сакам да остане) со еден куп слаби утакмици ќе го памтам по првата маестрална утакмица против Барнли и по тоа што постигна гол за пласам у 1/4 финале на ФА Куп.

У одбрана стандарт климави но денес некако имавме подобра и потечна игра во напад, Тиерни беше фантастичен и Пепе беше ептен ангажиран, ова последното не знам дали ќе му се брои во асистенција, но во секој случај има мислам 17 голови и асистенции сезонава, што е сосем респектабилна бројка за ваква чудна сезона со тројца тренери и еден куп проблеми.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.444
Поени од реакции
4.137
Убаво им го начукавме на крај. Себаљос дури и да не остане кај нас (а не сакам да остане) со еден куп слаби утакмици ќе го памтам по првата маестрална утакмица против Барнли и по тоа што постигна гол за пласам у 1/4 финале на ФА Куп.

У одбрана стандарт климави но денес некако имавме подобра и потечна игра во напад, Тиерни беше фантастичен и Пепе беше ептен ангажиран, ова последното не знам дали ќе му се брои во асистенција, но во секој случај има мислам 17 голови и асистенции сезонава, што е сосем респектабилна бројка за ваква чудна сезона со тројца тренери и еден куп проблеми.
За пласман у 1/2 финале :)

Иначе и во одбраната не бевме баш многу лоши од игра, од прекини беа очајни.
Автоматски споено мислење:

@Bateman Уште мислиш дека Мартинез не го бива ни за втор голман?
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
12.926
Поени од реакции
28.384
Позитивно ме изненади во последниве две утакмици Мартинез, шо да кажам повеќе.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
3.922
Поени од реакции
9.621
Мартинез во некои сегменти е подобар од Лено, пример повеќе му се лепи топката во раце и добар дел од топките што Лено би ги одбил, овој ги фаќа живи. Друга работа иако не можам баш да бидам сигурен во ова бидејќи нема многу натпревари брането, ама ми делува дека е посигурен во воздушни дуели т.е. не излетува толку многу ко Лено (особено лани доста излетуваше во празно). Е сега Лено е подобар во позиционирање, иако не е дека Мартинез е лош. Како и да е, голман ни е последна позиција што треба да се грижиме. Ми се слоши кога гледав како реагираме на долги нафрлени топки, абе секоја нафрлена топка беше гол шанса за Шефилд. Многу е трула работата во одбрана. Исто и креативност нема никаква, нема ли некое бразилче да го соберат од Фламенго за 2 милиони, не ја бива ич работава. Не е проблем ни толку ако Лаказет и Обамејанг си заминат, Нкетиа и Мартинели би биле сосема одлична алтернатива но само ако имаме добра средина и креатори на шанси, нешто кое ни е моментално -999 и треба да поработиме за да дојдеме до 0. Исто да го пофалам Себаљос за голот, треба трезвена глава и прецизност за тоа, некој сантиметар да беше шутот полево или подесно ќе беше статива или одбранет, вака милиметарски точно процени каде ќе има малку простор и од лош агол хируршки прецизно во поблиската страна, крајно интелигентно.
 
Последно уредено:
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.108
Поени од реакции
5.584
Лено е подобар само во офанзивниот дел од Мартинез т.е. во прецизни долги топки. За сѐ останато ми се доста слични. Во воздушни дуели е посигурен Мартинез.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
3.939
Поени од реакции
5.178
Лено ќе ја одбранеше таа ситуација кога падна гол за Шефилд, Мартинез е океј, у никој случај не е пред Бернд.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.444
Поени од реакции
4.137
Арсенал биле заинтересирани за Барди.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
12.926
Поени од реакции
28.384
Напишав и у темата за транфери, ич не би сакал да се оствари.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.444
Поени од реакции
4.137
Ја од се досега што сум гледал од него, а не сум гледал многу, не е лош. За Северна не знам дали има слаба утакмица, за Леванте имам гледано само со појакиве тимови кога играле и не беше лош.
Автоматски споено мислење:

Ама па некако mid table трансфер е, ако сме тргнале по оваа рута...
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
7.702
Поени од реакции
11.399
Оти ние па како сме тргнале секоја сезона за титулата се бориме

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
6.386
Поени од реакции
10.928
Шо чекаат со договорот на Сака?
 
На врв Bottom