Фан Клуб: Арсенал

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
6.515
Поени од реакции
11.251
ај нека фаќаат патот сите од управата, за Сака уште нема нов договр додека на инвалидиве им даваат нови договори.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.265
Поени од реакции
5.743
Замислете Муки да ни беше тренер, ќе имаше пички мајчини по медиуми :D
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.594
Поени од реакции
4.403
@Mad_Coko Заебанција беше тоа :D
Автоматски споено мислење:

барем се надевам
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.227
Поени од реакции
5.872
Prvo izleze deka samo e ekstenzija do kraj na sezonava pa sea deka e ednogodisen... super uprava, cekaja do deneska so e posleden den dali da im prodolzat ili ne za ekstenziive...
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.228
Поени од реакции
5.783
Martineli out for the rest of the season, полека ти со позитивните вести :D
Автоматски споено мислење:

Сме го потпишале Луиз... Ми се згадува од тимов и ми ја убија желбата да ги гледам, гнаси смрдени неамбициозни.
Епа не пишав колку негативни вести... Се извинувам
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.154
Поени од реакции
29.133
МАДА, ВЛЕВА НАДЕЖ

Кратко траеше надежта. Најлошо воден клуб во европа, убедливо


Кога го видов твитот, најискрено прво мислев дека е оној пародија-акаунтот на Орнстин, толку не ми се веруваше дека вакви глупости прави клубот, за кој кур ни е Луиз уште една година, Соареш четири години???
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.228
Поени од реакции
5.783
Кратко траеше надежта. Најлошо воден клуб во европа, убедливо


Кога го видов твитот, најискрено прво мислев дека е оној пародија-акаунтот на Орнстин, толку не ми се веруваше дека вакви глупости прави клубот, за кој кур ни е Луиз уште една година, Соареш четири години???
Ако Луиз игра како пред паузата (под менторство на Артета), ќе ни заврши колку току работа. Мора сите да признаеме дека изгази тој период. Но, јас повеќе се плашам од Луиз под Емери и истиот Луиз пред една недела. Салиба не знаеме како ќе се покаже, но мислам дека што поскоро треба да му се ослободи место во првиот тим. Еден од Чемберс и Холдинг се добри кандидати за првотимци. Повредите ги уназадија малце.

А за Соарес навистина не гледам причина зошто толку критики, кога нема изиграно ниту еден натпревар. Ако се покаже како Начо Монреал, ќе биде полн погодок трансферот.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
8.867
Поени од реакции
13.508
Се повеќе и повеќе губам доверба во целиот "нов" менаџмент тим. Катастрофални потези.

Нема да потпишат договори нити Ауба, нити Сака. Не гледам и зашто би потпишале.
Уште па ако Клајверт дојде за да неможе Сака да игра.

А за Соарес навистина не гледам причина зошто толку критики, кога нема изиграно ниту еден натпревар. Ако се покаже како Начо Монреал, ќе биде полн погодок трансферот.
Фудбалер кој неможеше во Саутемптон да фати место, го лупнаа на четири години договор како бекап опција за Белерин.
Ептен паметно.
Автоматски споено мислење:

А да, башка што ќе полни 29 години за 2 месеци што значи до 33 ќе го држиме.

Ах бееееееее, аматери.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.228
Поени од реакции
5.783
На крај се сведува дека Артета е тренерот и точно знае каков профил на играчи му требаат. Ние може до утре да дискутираме. Немам став за Соарес, но чекам да изигра неколку натпревари па да судам дали е кадарен за тимот. Сите го продававме Џака, но под Артета го видовме вистинскиот Џака купен од Бундес лигата. Дури и Мустафи стана константен во добрите изданија. Ако некој стагнира во новиот стил на игра, тоа е Гендузи.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.265
Поени од реакции
5.743
Значи Артета сакал да му ги потпишат, Соареш нема стапнато на терен, Мари одигра цела утакмица, доволно да го убеди за неговите квалитети, нема да го прокоментирам другиот, се покажа на терен дечкото дека е незаменлив дел од новиот Арсенал, со среќа Микел.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
10.633
Поени од реакции
8.249
Cedric пред повредата за веганов е Ван Бисака, најпреценето копиле е ова заедно со Најлс, во истата корпа ги ставам со Мустафи, Сократис и компанија. За Мари незнам зошто кревате галам, кој мислите дека би дошол во валов умрен тим на кој уште името му е останато?
Луиз може одма кај Мертесакер, тоа и е планот најверојатно, ќе има ограничена минутажа, најдобро никаква.
Ја незнам како толку Холдинг не ужива доверба кај Артета, ќе биде жртвено јагне тој наместо Мустафи илиСократис 100%

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
32.199
Поени од реакции
45.673
Да не ве разочарувам повеќе, ама ништо чудно Луиз да е задржан како мамка за Вилиан.
 
На врв Bottom