Фан Клуб: Арсенал

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
7.741
Поени од реакции
11.443
Луиз и Седрик (или како и да се вика), супер засилувања за, веќе, mid table тим.
Не знам шо ќе се дешава со ФА купот, ама ваљда на тоа ќе треба да се надеваме дека ќе освоиме за да идеме у ЛЕ следна сезона, оти со утакмици како со Брајтон...
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.594
Поени од реакции
4.403
Кратко траеше надежта. Најлошо воден клуб во европа, убедливо


Кога го видов твитот, најискрено прво мислев дека е оној пародија-акаунтот на Орнстин, толку не ми се веруваше дека вакви глупости прави клубот, за кој кур ни е Луиз уште една година, Соареш четири години???
Што знам бе, верувам дека свесни се управава дека губат пари со вакви потези. Губат фанови и посетеност на стадионите, губат продажба на дресови ( кој нормален ќе купи дрес на Луиз или Соарес ). Да почекаме летово да го видиме до крај, се мислам дека ќе измкнеме ко ланското некое, 2-3 асални играчи ќе земеме. Се спротивно од овоа, тогаш не знам која е и логикава тука. Вака не се прават пари, Кронке е бизнисмен, секој бизнисмен со две чисти знае дека вака не се води бизнис. Со потпишувањево на овие скоро и да не трошиме на transfer funds, трошиме само salary funds. Е сеа има друг проблем, ако е вистина тоа што се зборуваше дека за сите екипи што ќе играат во Европа ќе бидат олабавени од ФФП, тогаш мораме некако ФА купот да го земеме. Без олабавување на ФФП со плативе што им се дадоа на овие и плус со онаа на Озил и плус ако Обамејанг по некоја случајност го потпишеме, тогаш не знам кај тера тимов, ама сигурно не е нагоре.
Автоматски споено мислење:

Да се продадат: Лаказет,Сократис, АМН, Колашинац, Елнени, Мики, Озил и еден од Холдинг/Чејмберс ќе ослободиме околу 40мил во плати. Додади еве и ако и Обамејанг го продадеме, околу 50 мил. во плати ослободуваме и плус од овие да извадиме околу 100-110 мил. од трансфери. Јас мислам можат да се направат солидни 3-4 засилувања, секако на тимов му треба тотален ребилд, не можеме да очекуваме дека у едно лето се ќе се среди.
Автоматски споено мислење:

И на крај го прават ова Раул и екипа за само да ги земат Вилиан,Курзава,Нето, Кутињо и Клајверт
 
Последно уредено:
Член од
8 септември 2008
Мислења
10.633
Поени од реакции
8.249
Што знам бе, верувам дека свесни се управава дека губат пари со вакви потези. Губат фанови и посетеност на стадионите, губат продажба на дресови ( кој нормален ќе купи дрес на Луиз или Соарес ). Да почекаме летово да го видиме до крај, се мислам дека ќе измкнеме ко ланското некое, 2-3 асални играчи ќе земеме. Се спротивно од овоа, тогаш не знам која е и логикава тука. Вака не се прават пари, Кронке е бизнисмен, секој бизнисмен со две чисти знае дека вака не се води бизнис. Со потпишувањево на овие скоро и да не трошиме на transfer funds, трошиме само salary funds. Е сеа има друг проблем, ако е вистина тоа што се зборуваше дека за сите екипи што ќе играат во Европа ќе бидат олабавени од ФФП, тогаш мораме некако ФА купот да го земеме. Без олабавување на ФФП со плативе што им се дадоа на овие и плус со онаа на Озил и плус ако Обамејанг по некоја случајност го потпишеме, тогаш не знам кај тера тимов, ама сигурно не е нагоре.
Автоматски споено мислење:

Да се продадат: Лаказет,Сократис, АМН, Колашинац, Елнени, Мики, Озил и еден од Холдинг/Чејмберс ќе ослободиме околу 40мил во плати. Додади еве и ако и Обамејанг го продадеме, околу 50 мил. во плати ослободуваме и плус од овие да извадиме околу 100-110 мил. од трансфери. Јас мислам можат да се направат солидни 3-4 засилувања, секако на тимов му треба тотален ребилд, не можеме да очекуваме дека у едно лето се ќе се среди.
Автоматски споено мислење:

И на крај го прават ова Раул и екипа за само да ги земат Вилиан,Курзава,Нето, Кутињо и Клајверт
Кое е тоа засилување што ќе го замени Обамејанг, која будала на негово ниво би дошла во клуб што најверојатно нема да игра во европа, без пари, со НУЛА реални амбиции?

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.265
Поени од реакции
5.743
Последно уредено:

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.262
Поени од реакции
9.783
Браќа, давајте добри стримови.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
3.986
Поени од реакции
10.920
Браќа, давајте добри стримови.
Зошто ? Еве ти кратка рецензија: ќе се натегаме 30 минути без да поминеме половина и таман ќе тргнеме во контра, ќе се повреди „---“ при изведување аут, после замената примаме гол, ќе напнеме после полувреме едно 15минути каде Лака ќе пуца во гулаби и од 78 до 90 ќе примиме уште 2.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.227
Поени од реакции
5.872
40 sekundi i Soton imaja poubava shansa od kolku nie izminative 2 natprevari....
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.594
Поени од реакции
4.403
Зошто ? Еве ти кратка рецензија: ќе се натегаме 30 минути без да поминеме половина и таман ќе тргнеме во контра, ќе се повреди „---“ при изведување аут, после замената примаме гол, ќе напнеме после полувреме едно 15минути каде Лака ќе пуца во гулаби и од 78 до 90 ќе примиме уште 2.
Не си далеку
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.154
Поени од реакции
29.133
Јее, победа у гости, не е некој перформанс, ама арно е за во борбата за пласман во топ10. :cool:
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.594
Поени од реакции
4.403
- Белерин поима нема
- Холдинг е класичен англиски дефанзивец, без паника рогај топка ( не беше лош денеска )
- Овој тим без Џака не може, згреши 1-2 додавања ама ја контролира средината колку-толку. Ова не значи дека би го играл прва постава ако се купат играчи, него за ова што го имаме сега, не може без него.
- Тирни беше одличен и влева надеж дека ќе прерасне во класа лев бек.
- Сака насекаде по теренот, 18 години дете... Артета убеден бил дека ќе потпишел.

Јас би Лаказет + Белерин за Парти ако постои таква опција, некој друг? :D
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
3.986
Поени од реакции
10.920
- Белерин поима нема
- Холдинг е класичен англиски дефанзивец, без паника рогај топка ( не беше лош денеска )
- Овој тим без Џака не може, згреши 1-2 додавања ама ја контролира средината колку-толку. Ова не значи дека би го играл прва постава ако се купат играчи, него за ова што го имаме сега, не може без него.
- Тирни беше одличен и влева надеж дека ќе прерасне во класа лев бек.
- Сака насекаде по теренот, 18 години дете... Артета убеден бил дека ќе потпишел.

Јас би Лаказет + Белерин за Парти ако постои таква опција, некој друг? :D
Одбраната и онака е веќе срање и ти сакаш да го даеш единиот десен бек шо го иаме ? Да не се спремаш за во управа во Арсенал случајно ?
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.594
Поени од реакции
4.403
Одбраната и онака е веќе срање и ти сакаш да го даеш единиот десен бек шо го иаме ? Да не се спремаш за во управа во Арсенал случајно ?
200 грешки направи денеска, едно асално додавање немаше, едно асално утрчување немаше, ги еба 2-3 акции. Поарно на Седрик да му се дава шанса или некој младинец. Чекај, ти не би се нафанал Белерин-Парти замена???
Автоматски споено мислење:

Па ја да сум управа сега ќе цветавме. Секој со две чисти да е u управава наша ќе цветавме.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
3.986
Поени од реакции
10.920
200 грешки направи денеска, едно асално додавање немаше, едно асално утрчување немаше, ги еба 2-3 акции. Поарно на Седрик да му се дава шанса или некој младинец. Чекај, ти не би се нафанал Белерин-Парти замена???
Nope
 
На врв Bottom