Фан Клуб: Арсенал

Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.316
Поени од реакции
5.819
@Ashburton Grove Еве за Нето од Барса сме биле заинтересирано (изгуглај кој му е менаџер)
Kia Joorabchian
According to RAC1's highly-reliable journalist Gerard Romero, Valencia's goalkeeper Neto recently appointed Kia Joorabchian as his new agent.Jun 18, 2019


Ќе го бараме Газидис да се врати...
Раулче бе ако мораш да се курваш со агентиве бар одбери да му бидеш потрчко на најдобриот, ете Мендеш направи екипчиште од Вулфс, додека ние ја следеме шемата на КПР...
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
3.987
Поени од реакции
10.920
уствари скоро и да нема играч во овој тим кој би ми било криво ако го дадеме, собрани се најлошите, најодбивните играчи откако го пратам Арсенал.
Мартинели ?
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.233
Поени од реакции
29.505
реков скоро и да нема, мартинели, сака, лено, тиерни.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
25.700
Поени од реакции
41.705
Klajvert od Ajax kje bide top zasiluvanje za nas. Ja pratam Holandija, od pomalive ligi i go znam kakov tip na igrac e. Klajvert od Roma stagnira i e vraten cekor na nazad.

Po moe e podobar krilen napagjac od Sane, a mozhe da stani i podobar od Mane.
На што го базираш ова? Ова е огромен praise за Клајверт.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
13.060
Поени од реакции
33.018
На што го базираш ова? Ова е огромен praise за Клајверт.
Praise ипол е, ништо сериозно нема покажано во Рома досега, нит па некоја константност за да се споредува со играчи кои моментално се врвот на таа позиција во светски рамки.

Mлад играч е и се тоа ама далеку од такви имиња, можеби еден ден ќе биде близу или подобар ама мометално не е нешто од кое Арсенал би имал корист.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
6.580
Поени од реакции
11.376
Klajvert od Ajax kje bide top zasiluvanje za nas. Ja pratam Holandija, od pomalive ligi i go znam kakov tip na igrac e. Klajvert od Roma stagnira i e vraten cekor na nazad.

Po moe e podobar krilen napagjac od Sane, a mozhe da stani i podobar od Mane.
брат не заебавај
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
5.803
Првпат една позитивна вест да дочекаме последниот период. Лено ќе паузира 4 до 6 недели. Џака и Сократис се спремни за играње.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.642
Поени од реакции
4.483
Првпат една позитивна вест да дочекаме последниот период. Лено ќе паузира 4 до 6 недели. Џака и Сократис се спремни за играње.
Martineli out for the rest of the season, полека ти со позитивните вести :D
Автоматски споено мислење:

Сме го потпишале Луиз... Ми се згадува од тимов и ми ја убија желбата да ги гледам, гнаси смрдени неамбициозни.
 
Последно уредено:
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.233
Поени од реакции
29.505
Нема шанси да те остават на раат да се издрадуваш на убава вест, одма лоши следуваат.

Ако е стварно ова со Луиз, нека идат у курац сите и Артета вклучително, сигурно не е направено тоа против негова воља.
Луиз, Сократис, Мари, Чембер, Холдинг, Салиба (кој е недокажан, може да биде супер може да биде утка), ова ли е одбрана на тим што наводно сака да биде во топ4 наредната сезона?
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.642
Поени од реакции
4.483
Нема шанси да те остават на раат да се издрадуваш на убава вест, одма лоши следуваат.

Ако е стварно ова со Луиз, нека идат у курац сите и Артета вклучително, сигурно не е направено тоа против негова воља.
Луиз, Сократис, Мари, Чембер, Холдинг, Салиба (кој е недокажан, може да биде супер може да биде утка), ова ли е одбрана на тим што наводно сака да биде во топ4 наредната сезона?
Ја сум убеден дека Артета сака Луиз да остане , сега читам сакал и Соарез да остане...
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.316
Поени од реакции
5.819
Ја сум убеден дека Артета сака Луиз да остане , сега читам сакал и Соарез да остане...
Ја сум сигурен дека Артета ги нејќе слепциве, не може константно да те серат и уназадуват и да ти биде добредојден, не може, на колку години му продолжиле договорот на циркузантот ?

Значи да констатираме, го купуваме за 8м фунти, му даваме една година договор, плаќаме 5м провизија на вампирот, и ресто ситни 120к фунти неделна плата, за една ебана година, маестрален трансфер потег на Раулче...

Очекувам да му дадеме 4годишен договор на Вилијанче, штета шо немаме пари иначе сигурно ќе го земевме Кутињо.

До кога вака, нека се свестат Кронки, нека се ангажират малку за нивната инвестиција, инаку ќе ги кошта дебело.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.316
Поени од реакции
5.819
Дај боже краткорочно да бидат во клубот, инаку Артета ги сака играчите што му ги носат исто колку Емери што сакаше да му ги донесат Пепе и Себаљос, место Заха и Парти ...

Не знам на каква шпекулација е базирано, се надевам дека е неточно
 
На врв Bottom