Фан Клуб: Арсенал

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.112
Поени од реакции
81.049
Од редит, Орнстин наводно го кажал ова.

#AFC are looking to strengthen in central defense, central midfield (holding midfielder or B2B) and a wide player is of Arteta's liking (Willian could be an option). Some at the club are already fed up with Guendouzi and want him sold

Не не незаменлив Гендузи, за убава сума немам проблем да се продаде, уствари скоро и да нема играч во овој тим кој би ми било криво ако го дадеме, собрани се најлошите, најодбивните играчи откако го пратам Арсенал.

Ама ако засилувањата ни се од типот на Вилиан, па и наводно Артета го сакал, тогаш тури му курот и на клубот и на Артета, така никаде не одиме, дај тогаш да собереме уште некое ѓубре и од Јунајтед,Сити, Ливерпул, еве нека кажат нивните фанови кои играчи им се преплатен вишок и Арсенал одма ќе ги собере.
Ловрен.
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.112
Поени од реакции
81.049
Ништо чудно, едно време се ширеше и такво богохулење
Со гркот и Шкодран у одбрана, тројка, десно ќе ви го даеме Џердан братот ќе ора ко луд, задњи Џака и ќе се најде уште некоја одлепеница за да комплетирате состав хахаха
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.637
Поени од реакции
4.474
Со гркот и Шкодран у одбрана, тројка, десно ќе ви го даеме Џердан братот ќе ора ко луд, задњи Џака и ќе се најде уште некоја одлепеница за да комплетирате состав хахаха
И по некој месец, двојазичност ќе бараат у тимов
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.543
Поени од реакции
187.069
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.637
Поени од реакции
4.474
Која е причината за ова? Стриктно перформансот или има и заднински проблеми?
Тоа е старо ако не се лажам, пред пандемијата Артета го казни Гендузи со неиграње на неколку утакмици поради недисциплина (нешто пререкол ако добро памта). Мислам тогаш Орнстин го објави воа.
Автоматски споено мислење:I spoke to Josh Kroenke and Edu [for last week's piece] and I can tell how impressed they've been with Mikel Arteta as a person and professional. And I really think they are going to back him in a way that they should.
 
Последно уредено:

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.279
Поени од реакции
7.754
Дај некој од Рома нека каже дали го бива, или некој што ги гледал Рома. Знам у Ајакс кога беше важеше за талент, не знам како се развил у Рома.
Првата година 2 гола и 6 асистенции, оваа незавршената има 7 гола и 3 асистенции. Сето ова на 69 натпревари.

Мене лично не ми игра ни пола од тоа што го гледав по видеа кога играл за Ајакс, можеби англиското првенство поубаво ќе му легне, поготово Арсенал.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.274
Поени од реакции
5.536
Klajvert od Ajax kje bide top zasiluvanje za nas. Ja pratam Holandija, od pomalive ligi i go znam kakov tip na igrac e. Klajvert od Roma stagnira i e vraten cekor na nazad.

Po moe e podobar krilen napagjac od Sane, a mozhe da stani i podobar od Mane.

Za odbranata stvarno ne znam sho da mislam, osven da se proba totalno so mladinci i so Mari i Saliba za sledna sezona. I sledna sezona kje ni bidi test sezona vo koja dokolku ne igrame Evropski kupovi (a nema da igrame) bi ni bila olesnitelna okolnost. Drugo care nema.

Povredata na Mari e seriozna ?
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.637
Поени од реакции
4.474
Povredata na Mari e seriozna ?
Мислам до крај на сезонава е, ама пострашното е што се шпекулира дека Лено ќе е аут скоро година. Така да, ќе треба и на голман да се мисли сега. Читав Клаудио Браво да сме го зеле free, ко за замена и ако е за мали пари јбг зошто да не. Не може се да засилиме како и да е.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
8.872
Поени од реакции
13.510
Мислам до крај на сезонава е, ама пострашното е што се шпекулира дека Лено ќе е аут скоро година. Така да, ќе треба и на голман да се мисли сега. Читав Клаудио Браво да сме го зеле free, ко за замена и ако е за мали пари јбг зошто да не. Не може се да засилиме како и да е.
Дени Илиев ќе го вратиме, Мартинез прв голман :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.637
Поени од реакции
4.474
Дени Илиев ќе го вратиме, Мартинез прв голман :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
Еден македонец иаме у тимов и тој го забораив дека постои...
Автоматски споено мислење:

Ок и Мустафи е дел македонец :D
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.310
Поени од реакции
5.813
Po moe e podobar krilen napagjac od Sane, a mozhe da stani i podobar od Mane.
Боже, боже, сериозно ова ? За играч кој потфрли у Рома ? Споредба со играчи кој се клучни делови од шампионски тимови ?
Патем на крилните позиции, десно ги имаме Пепе/Нелсон и лево Сака/Мартинели, уште една непотребна трансфер зделка оркестрирана од Рајола, ќе фрлеме 20милиони+Мики, за пропаднат Серие А играч, супер играме на пазарот...
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.637
Поени од реакции
4.474
Боже, боже, сериозно ова ? За играч кој потфрли у Рома ? Споредба со играчи кој се клучни делови од шампионски тимови ?
Патем на крилните позиции, десно ги имаме Пепе/Нелсон и лево Сака/Мартинели, уште една непотребна трансфер зделка оркестрирана од Рајола, ќе фрлеме 20милиони+Мики, за пропаднат Серие А играч, супер играме на пазарот...
Во секој можен поглед е добра зделкава за нашиот тим.

1. Ослободување од огромната плата на Мики
2. Повеќе од 100к не верувам да му се даде на овој.
3. 21 година е, и да не го бива ќе се продаде лесно, мноооогу полесно од Мики.
4. Зделкава е играч за играч, нигде немам прочитано плус пари, ја колку што знам Рома требало да додадат.
5. Од Нелсон немаме видено п од потенцијал.
6. Од сите овие што ги наброја, Обамејанг го играме на таа позиција.
7. Обамејанг ќе си оди. :)
Автоматски споено мислење:

Ок ајде признавам дека идеално е да го продадеме Мики и да имаме слободни средства. Ама не гледам баш тимови да се тепаат за него
Автоматски споено мислење:

@Ashburton Grove Еве за Нето од Барса сме биле заинтересирано (изгуглај кој му е менаџер)
 
Последно уредено:
Член од
13 август 2009
Мислења
9.274
Поени од реакции
5.536
Боже, боже, сериозно ова ? За играч кој потфрли у Рома ? Споредба со играчи кој се клучни делови од шампионски тимови ?
Патем на крилните позиции, десно ги имаме Пепе/Нелсон и лево Сака/Мартинели, уште една непотребна трансфер зделка оркестрирана од Рајола, ќе фрлеме 20милиони+Мики, за пропаднат Серие А играч, супер играме на пазарот...
Potfrli oti na 18 godini zamina od Ajax, zaradi to potfrli. Sega ima 20 godini i e ekstra talent. Italija ne e za nego, ovaa Italija. Jas ne pametam uspeshen Holanganec, po Seedorf koj dobro se snashol vo Italija, a toa e bogami dobri 15 godini.

Totti imase klucna uloga vo transferot za Klajvert junior i ubeden sum deka ako smeni sredina, kje stane eden od najdobrite na svoja pozicija.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.279
Поени од реакции
7.754
Во секој можен поглед е добра зделкава за нашиот тим.

1. Ослободување од огромната плата на Мики
2. Повеќе од 100к не верувам да му се даде на овој.
3. 21 година е, и да не го бива ќе се продаде лесно, мноооогу полесно од Мики.
4. Зделкава е играч за играч, нигде немам прочитано плус пари, ја колку што знам Рома требало да додадат.
5. Од Нелсон немаме видено п од потенцијал.
6. Од сите овие што ги наброја, Обамејанг го играме на таа позиција.
7. Обамејанг ќе си оди. :)
Автоматски споено мислење:

Ок ајде признавам дека идеално е да го продадеме Мики и да имаме слободни средства. Ама не гледам баш тимови да се тепаат за него
Автоматски споено мислење:

@Ashburton Grove Еве за Нето од Барса сме биле заинтересирано (изгуглај кој му е менаџер)
Сега читам, демек Арсенал нуделе 5мил и Мики, а Рома барала 10мил ќеш плус Мики.

А Арсенал ќе му понуделе на Клајверт 3-3.5мил по сезона, а Рома на ерменецот околу 3-4мил евра.

Инаку Клајверт најдобро игра како лево крило, во Ајакс партали правеше по левата страна, а во Рома како што реков ништо не видов од тои негови дриблинзи, продори и одличен шут, дури на десната страна некогаш покажуваше подобри игри, од таму го собра тие 6 асистенции ланската сезона.
 
На врв Bottom