Фан Клуб: Арсенал

Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.642
Поени од реакции
4.483
И Гендузи е подобрен во позиционирањето, и многу е подисциплиниран па и добри пасови даде.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
10.731
Поени од реакции
8.358
#emeryout
:pos: :pos:
Hahahahahahahahahhahahahahahahaha lelelellelelele

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.233
Поени од реакции
29.505
Ништо не се променило од паузата, уште сме срање на гостувања, уствари срање сме секаде, 10-13 место сезонава, срам и резил, да ја заборавиме што побрзо.

Ако не се лажам, прва победа на Брајтон во 2020-та
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.642
Поени од реакции
4.483
Муштерија на Брајтон сме станале хахахаха
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.006
Поени од реакции
9.864
Лаказет е катастрофален, једино таа петата за Оба што ја даде, друго ништо не направи утакмицава, промашува топка, му бега, а ако веќе шутне блокиран е шутот од старт бидејќи многу чека. Единствено е добро што е креативен, нека игра амф, најкреативен е и така, бидејќи Озил го мрзи да живее.
Тиерни доста лош и неспремен за натпреваров, секој центаршут блокиран, панични интервенции.
Мустафи џабе цел натпревар е добар, кога ќе се испосере една за сите пари и ќе примиме гол.
Холдинг има тоа дегенскиот менталитет во главата што му го префрлиле Луиз и Мустафи, гол примаме овој со рака ја исфрла од гол линија топката, ко демек нема ВАР нема да проверат. Па ај што ќе примиме гол туку и уште директен црвен ни фали.

Креативност е нула во тимот, тоа е најголемиот проблем, голот што го дадовме беше како резултат на индивидуален квалитет, такви голови можат да дадат и Оба и Пепе и Лака (ако се опорави од кризата), ама не може играта да ни се базира на тоа дали ќе имаат добар ден и ќе дадат некој ваков гол ко на Пепе. Акции нула, 10 пати во полу контра ситуација запираат и ја враќаат топката назад, нема никаква идеја кај колективниот состав, џабе е цела брзина во напад што ја имаме.

Сака :cuc::cuc: Единствено добро нешто сезонава, заедно со Оба и Лено од кои е беше очеквуано ова ниво накое се сега. Ама дечково е феноменален, и тој пасот за поништениот гол на Оба, како помина покрај двајца, Гвендузи да беше ќе ја заградеше и ќе ја свртеше позади некој од страна ако улета, Колашинец да беше ќе се лизнеше. Единствен играч кој би сакал да се задржи ако се прави ремонт во тимот, има огромен потенцијал.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
Незнам колку сте запознаени, али Мино Раиола директно ја средува трампата помеѓу Рома и Арсенал, Мхтаријан плус некој милион за Клајверт. Демек биле во напредна фаза со преговорите и Рома побарала Арсенал да спушти уште 2 милиони евра од тоа што го вредунаат Мхтаријан.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.642
Поени од реакции
4.483
Дај некој од Рома нека каже дали го бива, или некој што ги гледал Рома. Знам у Ајакс кога беше важеше за талент, не знам како се развил у Рома.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.233
Поени од реакции
29.505
Од редит, Орнстин наводно го кажал ова.

#AFC are looking to strengthen in central defense, central midfield (holding midfielder or B2B) and a wide player is of Arteta's liking (Willian could be an option). Some at the club are already fed up with Guendouzi and want him sold

Не не незаменлив Гендузи, за убава сума немам проблем да се продаде, уствари скоро и да нема играч во овој тим кој би ми било криво ако го дадеме, собрани се најлошите, најодбивните играчи откако го пратам Арсенал.

Ама ако засилувањата ни се од типот на Вилиан, па и наводно Артета го сакал, тогаш тури му курот и на клубот и на Артета, така никаде не одиме, дај тогаш да собереме уште некое ѓубре и од Јунајтед,Сити, Ливерпул, еве нека кажат нивните фанови кои играчи им се преплатен вишок и Арсенал одма ќе ги собере.


 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.642
Поени од реакции
4.483
Од редит, Орнстин наводно го кажал ова.

#AFC are looking to strengthen in central defense, central midfield (holding midfielder or B2B) and a wide player is of Arteta's liking (Willian could be an option). Some at the club are already fed up with Guendouzi and want him sold

Не не незаменлив Гендузи, за убава сума немам проблем да се продаде, уствари скоро и да нема играч во овој тим кој би ми било криво ако го дадеме, собрани се најлошите, најодбивните играчи откако го пратам Арсенал.

Ама ако засилувањата ни се од типот на Вилиан, па и наводно Артета го сакал, тогаш тури му курот и на клубот и на Артета, така никаде не одиме, дај тогаш да собереме уште некое ѓубре и од Јунајтед,Сити, Ливерпул, еве нека кажат нивните фанови кои играчи им се преплатен вишок и Арсенал одма ќе ги собере.
Не е воа старо?
 
На врв Bottom