Фан Клуб: Арсенал

Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.857
Поени од реакции
7.072
@Ashburton Grove Еве за Нето од Барса сме биле заинтересирано (изгуглај кој му е менаџер)
Kia Joorabchian
According to RAC1's highly-reliable journalist Gerard Romero, Valencia's goalkeeper Neto recently appointed Kia Joorabchian as his new agent.Jun 18, 2019


Ќе го бараме Газидис да се врати...
Раулче бе ако мораш да се курваш со агентиве бар одбери да му бидеш потрчко на најдобриот, ете Мендеш направи екипчиште од Вулфс, додека ние ја следеме шемата на КПР...
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.606
Поени од реакции
12.390
уствари скоро и да нема играч во овој тим кој би ми било криво ако го дадеме, собрани се најлошите, најодбивните играчи откако го пратам Арсенал.
Мартинели ?
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
реков скоро и да нема, мартинели, сака, лено, тиерни.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.005
Klajvert od Ajax kje bide top zasiluvanje za nas. Ja pratam Holandija, od pomalive ligi i go znam kakov tip na igrac e. Klajvert od Roma stagnira i e vraten cekor na nazad.

Po moe e podobar krilen napagjac od Sane, a mozhe da stani i podobar od Mane.
На што го базираш ова? Ова е огромен praise за Клајверт.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
На што го базираш ова? Ова е огромен praise за Клајверт.
Praise ипол е, ништо сериозно нема покажано во Рома досега, нит па некоја константност за да се споредува со играчи кои моментално се врвот на таа позиција во светски рамки.

Mлад играч е и се тоа ама далеку од такви имиња, можеби еден ден ќе биде близу или подобар ама мометално не е нешто од кое Арсенал би имал корист.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.279
Поени од реакции
12.631
Klajvert od Ajax kje bide top zasiluvanje za nas. Ja pratam Holandija, od pomalive ligi i go znam kakov tip na igrac e. Klajvert od Roma stagnira i e vraten cekor na nazad.

Po moe e podobar krilen napagjac od Sane, a mozhe da stani i podobar od Mane.
брат не заебавај
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Првпат една позитивна вест да дочекаме последниот период. Лено ќе паузира 4 до 6 недели. Џака и Сократис се спремни за играње.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.016
Поени од реакции
6.670
Првпат една позитивна вест да дочекаме последниот период. Лено ќе паузира 4 до 6 недели. Џака и Сократис се спремни за играње.
Martineli out for the rest of the season, полека ти со позитивните вести :D
Автоматски споено мислење:

Сме го потпишале Луиз... Ми се згадува од тимов и ми ја убија желбата да ги гледам, гнаси смрдени неамбициозни.
 
Последно уредено:
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Нема шанси да те остават на раат да се издрадуваш на убава вест, одма лоши следуваат.

Ако е стварно ова со Луиз, нека идат у курац сите и Артета вклучително, сигурно не е направено тоа против негова воља.
Луиз, Сократис, Мари, Чембер, Холдинг, Салиба (кој е недокажан, може да биде супер може да биде утка), ова ли е одбрана на тим што наводно сака да биде во топ4 наредната сезона?
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.016
Поени од реакции
6.670
Нема шанси да те остават на раат да се издрадуваш на убава вест, одма лоши следуваат.

Ако е стварно ова со Луиз, нека идат у курац сите и Артета вклучително, сигурно не е направено тоа против негова воља.
Луиз, Сократис, Мари, Чембер, Холдинг, Салиба (кој е недокажан, може да биде супер може да биде утка), ова ли е одбрана на тим што наводно сака да биде во топ4 наредната сезона?
Ја сум убеден дека Артета сака Луиз да остане , сега читам сакал и Соарез да остане...
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.857
Поени од реакции
7.072
Ја сум убеден дека Артета сака Луиз да остане , сега читам сакал и Соарез да остане...
Ја сум сигурен дека Артета ги нејќе слепциве, не може константно да те серат и уназадуват и да ти биде добредојден, не може, на колку години му продолжиле договорот на циркузантот ?

Значи да констатираме, го купуваме за 8м фунти, му даваме една година договор, плаќаме 5м провизија на вампирот, и ресто ситни 120к фунти неделна плата, за една ебана година, маестрален трансфер потег на Раулче...

Очекувам да му дадеме 4годишен договор на Вилијанче, штета шо немаме пари иначе сигурно ќе го земевме Кутињо.

До кога вака, нека се свестат Кронки, нека се ангажират малку за нивната инвестиција, инаку ќе ги кошта дебело.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.857
Поени од реакции
7.072
Дај боже краткорочно да бидат во клубот, инаку Артета ги сака играчите што му ги носат исто колку Емери што сакаше да му ги донесат Пепе и Себаљос, место Заха и Парти ...

Не знам на каква шпекулација е базирано, се надевам дека е неточно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom