Фан Клуб: Арсенал

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Дечки дајте апдејтирајте ме шо е со договорот на стариот, ќе му се продолжува или конечно нешто ново ќе иаме ?

ФА Купов не ми значи ништо, едино шо ми значи е што против челзи го добивме.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.034
Поени од реакции
6.699
Дечки дајте апдејтирајте ме шо е со договорот на стариот, ќе му се продолжува или конечно нешто ново ќе иаме ?

ФА Купов не ми значи ништо, едино шо ми значи е што против челзи го добивме.
Абе за кој кур ти навиваш ако не ти значи ништо ФА купов ?
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.460
Поени од реакции
10.157
Јас и понатаму не го поддржувам, слаб менаџер чиишто најголеми успеси беа кога успеа да собере група екстра-играчи - и тоа му беше фактички менаџерскиот успех (или можеби едноставно имаше среќа) - па и со нив не успеа да освои ЛШ, но Кронке сигурно нема да ми се јави мене.
:facepalm:
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.297
Поени од реакции
12.662
Го видовте ли вчера дриблингот на Кокелан, степоувер мислам дека се вика.:pos:
Секогаш го прави тој дриблинг кога игра бек, може 4ти пат го гледам да го направи од кога е во Арсенал.

Шчезни ќе земе златна ракавица со Рома, има 14 клин шитс, Бувон има 13 со утакмица плус, а Татарашану има 12.(y)
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Гледам Кембел, Кион и Росицки во тунелот, најверојатно Венгер ги викнал Кембел и Кјон за да ги шамараат ако не победат.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.860
Поени од реакции
7.086
Немој да не не го поддржиме, ќе нема да може да спие :icon_lol: Јас и понатаму не го поддржувам, слаб менаџер чиишто најголеми успеси беа кога успеа да собере група екстра-играчи - и тоа му беше фактички менаџерскиот успех (или можеби едноставно имаше среќа) - па и со нив не успеа да освои ЛШ, но Кронке сигурно нема да ми се јави мене за мислење.[DOUBLEPOST=1495967071][/DOUBLEPOST]
Ремзи и Џака играат подобро заради сменетата формација. Прашање е зошто на искусниот и незаменливиот ни менаџер му текна толку касно да ја смени формацијата.
Сепак најдобар тренер у историјата на клубот, со самата негова посветеност да слугува 20години за клубот во добро и лошо мислам дека заслужува апсолутна почит барем од нас фановите на Арсенал.

Инаку и јас сум да не се продолжи неговиот договор, време е за смена, да се прочистат редовите во Арсенал, да пробаме да го направиме следниот чекор, да фатиме чекор со најдобрите клубови.

Едно е да сакаме промена, нов тренер, нова структура ама никако не ми е јасно фановите шо изразуваат непочит спрема Венгер со изрази како сенилен и слично ... Значи срамота е таков однос, човеков даде огромен придонес за Арсенал и никако не заслужува таков третман ...
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Poentata e deka ne se samo ovie 4 godini, prethodni. Poentata e deka imavme 8 prethodni skandalozni. A i sezonata kako sezona ovaa ako ne e skandalozna kade izgubivme 10-2 od Baern togash ne znam sho e.

Inache ovaj, ako SFATIV vika deka 3fa cupa vo 4 godini ne se skandalozni i deka se dobri rezultati. Za mene se isto taka dobri rezultati. No tie dobri rezultati ne odat skalilo pogore, tuku od godina ostanuvaat samo toa, dobri rezultati.
Не знам како не сфативте до сега дека колку пари толку музика. Тоа е, попросто не можам да ти објаснам.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Не знам како не сфативте до сега дека колку пари толку музика. Тоа е, попросто не можам да ти објаснам.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Хехеххе барем чудо да напрајме како Лестер. Уште малце за нас така ќе викат. Еднаш на 20 години да освојуваме. :D

Како шо иди, ние ќе бидиме „чудото“ if you now what I mean.
 
P

psychostasia

Гостин
Обично викаат 100 пати направи нешто како што треба, еднаш згреши и сите ќе те памтат по грешката. За Венгер е обратно, сто утакмици да утнал ако освои фа куп одма е цар.

Не знам што толку значи купов искрено, освен историско и традиционално значење како најстарото натпреварување не гледам некој бенефит од освојување освен што повремено е добар за да се истрчаат младинците против полупрофесионални екипи од лига2 кои штотуку добиле терен со пластична трева.


Нека тоа, утакмицата добро се покажавме. Освен падот што го имавме од почеток на второ до кај 70-та минута солидна партија имавме. Судијата беше тешко говно и даваше жолти за глупости, а челси ги оставаше освен очигледните на Мојсеј. Пример јас попрво би го исклучил Коста, а на Канте ни жолт не би му дал.
Пер ептен сталожено и добро одигра дури имаше и една шанса на почеток. Начо мора да олади малку со стартовите и Белерин да научи да шутира на гол. Озил пред да му се понуди договор треба да потпише изјава дека ќе работи најмногу кондициони тренинзи и брзина. Не може бре пет метри предност да ги губи од шеснаесетникот до петерецот и после 60та да се влече по терен. Чембрлејн не заслужи да го извади, а Велбек мора да работи на финишот. Исто така мора да работат на пресингот. Челси со црвен картон правеа пресинг и дадоа гол затоа што игравме ко побркани и не можевме да префрлиме топка.

Би сакал да видам нов менаџер ама тешко да се случи тоа. Исто би сакал Оспина да го шутнеме и да го вратиме Војче и тоа со првотимски статус. Чех е одличен голман ама е многу несигурен со топка во нозете, а и уште сезона или две верувам ќе оди во пензија. Исто така треба да престанеме со дечишта ко кембел, аделаид, саного и незнамтикој анонимус со ноџиња ко бамби. Во новата сезона ни треба еден добар напаѓач и плус жиру и перез како замени и ни требаат шутови од надвор од шеснаесетник како што знаеја полди и росицки да шутираат.

Гледам некој рече спарси со кур во рака биле, а ние јаките освоивме фа куп во конкуренција со престон, нотингем форест, нотс каунти. Ако се тешиме со тоа што спарси биле без титула нема ни да дочекаме многу.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.860
Поени од реакции
7.086
Обично викаат 100 пати направи нешто како што треба, еднаш згреши и сите ќе те памтат по грешката. За Венгер е обратно, сто утакмици да утнал ако освои фа куп одма е цар.

Не знам што толку значи купов искрено, освен историско и традиционално значење како најстарото натпреварување не гледам некој бенефит од освојување освен што повремено е добар за да се истрчаат младинците против полупрофесионални екипи од лига2 кои штотуку добиле терен со пластична трева.


Нека тоа, утакмицата добро се покажавме. Освен падот што го имавме од почеток на второ до кај 70-та минута солидна партија имавме. Судијата беше тешко говно и даваше жолти за глупости, а челси ги оставаше освен очигледните на Мојсеј. Пример јас попрво би го исклучил Коста, а на Канте ни жолт не би му дал.
Пер ептен сталожено и добро одигра дури имаше и една шанса на почеток. Начо мора да олади малку со стартовите и Белерин да научи да шутира на гол. Озил пред да му се понуди договор треба да потпише изјава дека ќе работи најмногу кондициони тренинзи и брзина. Не може бре пет метри предност да ги губи од шеснаесетникот до петерецот и после 60та да се влече по терен. Чембрлејн не заслужи да го извади, а Велбек мора да работи на финишот. Исто така мора да работат на пресингот. Челси со црвен картон правеа пресинг и дадоа гол затоа што игравме ко побркани и не можевме да префрлиме топка.

Би сакал да видам нов менаџер ама тешко да се случи тоа. Исто би сакал Оспина да го шутнеме и да го вратиме Војче и тоа со првотимски статус. Чех е одличен голман ама е многу несигурен со топка во нозете, а и уште сезона или две верувам ќе оди во пензија. Исто така треба да престанеме со дечишта ко кембел, аделаид, саного и незнамтикој анонимус со ноџиња ко бамби. Во новата сезона ни треба еден добар напаѓач и плус жиру и перез како замени и ни требаат шутови од надвор од шеснаесетник како што знаеја полди и росицки да шутираат.

Гледам некој рече спарси со кур во рака биле, а ние јаките освоивме фа куп во конкуренција со престон, нотингем форест, нотс каунти. Ако се тешиме со тоа што спарси биле без титула нема ни да дочекаме многу.
Другар го минавме Сити и шампионот во Англија за сезонава, Челзи ... Шо е работава со вас бре луѓе, до толку огорчени сте станале спрема Венгер па сега не чини и кога освојуваме ... Претходните сезони кога го освоивме истотака имавме тешки дуели против екипи што беа во налет како Ливерпул, којшто не прегази со 5-1, кај Јунајтед на олд трафорд каде победа немавме видено од памтивек, Тотнем ...
 
P

psychostasia

Гостин
Другар го минавме Сити и шампионот во Англија за сезонава, Челзи ... Шо е работава со вас бре луѓе, до толку огорчени сте станале спрема Венгер па сега не чини и кога освојуваме ... Претходните сезони кога го освоивме истотака имавме тешки дуели против екипи што беа во налет како Ливерпул, којшто не прегази со 5-1, кај Јунајтед на олд трафорд каде победа немавме видено од памтивек, Тотнем ...
Не е до Венгер работата, кој и да беше на негово место истото мислење ќе го имав за купот. Освен историјата, баш и не е од некое значење. И сто купови да освоиме кога нема титула во ПЛ џабе се сите освоени купови. Факт е и дека до полуфинале речиси никој од пл не игра со прва постава, тоа говори за важноста на купот најмногу.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Другар го минавме Сити и шампионот во Англија за сезонава, Челзи ... Шо е работава со вас бре луѓе, до толку огорчени сте станале спрема Венгер па сега не чини и кога освојуваме ... Претходните сезони кога го освоивме истотака имавме тешки дуели против екипи што беа во налет како Ливерпул, којшто не прегази со 5-1, кај Јунајтед на олд трафорд каде победа немавме видено од памтивек, Тотнем ...
Оваа сезона останавме и без тоа ЛШ место, едвај се спасуваме против тимови од типот на Борнмут, едино шо може сезонава да ми значи е ако освоевме ЛШ...

Освен сити и челзи шо ги тепавме другите екипи беа треторазредни.
Да ги тепаш сити и челзи е успех, ама у вака катастрофална сезона дури ни тоа не ме остава да ги заборавам пример оние 3-3 со борнмут...

@Gazpapir нема потреба да се праиш многу паметен, не те личи :love:
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Добра слика која покажува колку повеќе го посакуваа трофејот во саботата


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom