Фан Клуб: Арсенал

Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
.

@Gazpapir нема потреба да се праиш многу паметен, не те личи :love:
Абе ич не сум паметен не бери гајле. :D

Не сакам да зборувам зошто ти изедов гомна и тебе и на сите шо викате дека не ви значи само ќе го постнам ова.


Гледајте 6:44 и 8:29 !! И видете шо значи куп (небитен,за младинци што е само ) на навивач што е најголем Венгер Аут и што има најголеми банери Венгер Аут , и што цела сезона се нема насмеано и кажува дека тимот е срање.[DOUBLEPOST=1496050957][/DOUBLEPOST]И очајно е да викате дека не ви значи ништо купов... Очајно. Трофеј си е трофеј, колку и да бил срање тимот цела сезона пак има да рикам ко мало дете ако освоиме младинскиов куп.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
Неколку зборови од Тони Адамс.

Tony Adams: "Arsenal are like an ex-wife. She doesn’t want you back, but there’s no reason why you don’t still love that woman, that club."

Adams: "I'm 50 – so almost half my life was at Arsenal. I’ve got a bloody statue outside [the Emirates Stadium]. What have they done to me?"

Adams on Arsenal's cup final win: "We played brilliantly – the best we’ve played all season. But, long-term, nothing has changed."

Adams: "Arsenal are not in the CL. I don’t think they’re anywhere near the title. After 20 amazing years, I hope [Wenger] calls it a day."

Adams on #afc not allowing him youth coaching role: "I’d been at the club 23 years & they treated me like that? It was a fucking disgrace."
^тука малце претерува, имал понуда за некаква улога во клубот, ама пријателот отиде во Кина на печалба.

Adams on Wenger: "He said: ‘I’ve turned down every club.’ He would’ve been sacked after a year at Madrid. At #afc, he has total dominance."

Adams: "The board do nothing. Arsène has a free rein & he’s earning them so much money. I don’t think Arsène can let go. It’s an addiction."

Tony Adams on Wenger's salary at Arsenal. [Guardian] #afc
 
Последно уредено:

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Абе ич не сум паметен не бери гајле. :D

Не сакам да зборувам зошто ти изедов гомна и тебе и на сите шо викате дека не ви значи само ќе го постнам ова.


Гледајте 6:44 и 8:29 !! И видете шо значи куп (небитен,за младинци што е само ) на навивач што е најголем Венгер Аут и што има најголеми банери Венгер Аут , и што цела сезона се нема насмеано и кажува дека тимот е срање.[DOUBLEPOST=1496050957][/DOUBLEPOST]И очајно е да викате дека не ви значи ништо купов... Очајно. Трофеј си е трофеј, колку и да бил срање тимот цела сезона пак има да рикам ко мало дете ако освоиме младинскиов куп.
Абе малце си претерал со екстензивното толкување.

И ја се радував на претходните ФА Купови. Ја никаде не реков дека ФА Купот како куп нема никакво значење или дека е небитен и е само за младинци, реков дека оваа титула не ми значи ништо, ми значи само тоа што го тепавме Челзи, а и претходно што го тепавме Сити. Мислам дека јасно беше у мојот прв пост.

Тоа ти шо у сезона кај што играме нерешено со Борнмут, губиме од Кристал Палас, губиме од Вотфорд, губиме од Вест Бром, изгубивме место дури и за ЛШ, го глеаш ФА Купот како големо остварување, си е твој проблем. За мене ФА Куп сезонава не е успех !

А тоа „трофеј си е трофеј“ ти е супер став. Таман еве за наредна сезона ќе освоиме Карлинг куп и Емирати куп, па на крај и средина на табела да завршиме не е битно, зошто трофеј си е трофеј :)
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Абе ич не сум паметен не бери гајле. :D

Не сакам да зборувам зошто ти изедов гомна и тебе и на сите шо викате дека не ви значи само ќе го постнам ова.


Гледајте 6:44 и 8:29 !! И видете шо значи куп (небитен,за младинци што е само ) на навивач што е најголем Венгер Аут и што има најголеми банери Венгер Аут , и што цела сезона се нема насмеано и кажува дека тимот е срање.[DOUBLEPOST=1496050957][/DOUBLEPOST]И очајно е да викате дека не ви значи ништо купов... Очајно. Трофеј си е трофеј, колку и да бил срање тимот цела сезона пак има да рикам ко мало дете ако освоиме младинскиов куп.
Тоа е тој менталитет наш. Се правиме поголеми енглези од самите енглези. Самото видео што го постираше кажува многу. Некој што плаќа грдни пари за да го гледа тимот цела сезона, не требало да се радувал на трофејов зошто според некои овде тој не вредел. Оди тоа објасни им го на 40.000 фанови на Вембли, да не се радувале многу зошто сме имале шит сезона. Оди кажи им го тоа у фаци и ќе видиш како ќе те измаршираат.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Абе вие или не знаете да читате или стварно интелегенцијата не ви е јака страна...

ПРВО - никаде во мојот пост не кажав дали некој смее/не смее да се радува за ФА Куп и за што некој смее/не смее да се радува.

Моето прашање беше „ДАЛИ ИМА ВЕСТИ ЗА ДОГОВОРОТ НА ВЕНГЕР“, по што следеше МОЕ МИСЛЕЊЕ за купот, а НЕ дали некој смее да се радува за купот.

Еве чим глеам дека многу тешко ви паѓа дали ја сум одобрувал кога некој се радува за ФА Куп, башка не сум знаел дека трофеј е трофеј, очекувам (барем) од вас двајца, онака нелицемерно, да паѓате у трансови тука на форумов и кога ќе го освоиме Емирати купот.

ВТОРО - оти глеам многу јако ви иде резонирањето, од кога тоа љубовта се мери во потрошени пари ?

За ептен да не претерате со филозофирањето коа ќе ми го одговарате прашањето, да објаснам убаво, еве и у болд ќе ви го ставам за повпечатливо да ви биде и да не мора пак истото да го повторувам.

Не викам дека сум поголем фан од DT, верувам дека тој го сака клубот повеќе од мене, АМА како тоа парите се мерило за љубов ?

ТРЕТО - го обожавам ова мало делче од постот:

Оди кажи им го тоа у фаци и ќе видиш како ќе те измаршираат.

Зошто ако некој ме ИЗМАРШИРА, автоматски значи дека има појаки АРГУМЕНТИ од моите и дека автоматски е ВО ПРАВО.
(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)



Ако пак не сфатите, јбг, ќе пробам ќе нацртам, 3та среќа за вас :)





П.С. И после толку глупави и непотребни постови, ја не добив одговор дали има информација за договорот на Венгер...
 
Последно уредено:

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Абе вие или не знаете да читате или стварно интелегенцијата не ви е јака страна...

ПРВО - никаде во мојот пост не кажав дали некој смее/не смее да се радува за ФА Куп и за што некој смее/не смее да се радува.

Моето прашање беше „ДАЛИ ИМА ВЕСТИ ЗА ДОГОВОРОТ НА ВЕНГЕР“, по што следеше МОЕ МИСЛЕЊЕ за купот, а НЕ дали некој смее да се радува за купот.

Еве чим глеам дека многу тешко ви паѓа дали ја сум одобрувал кога некој се радува за ФА Куп, башка не сум знаел дека трофеј е трофеј, очекувам (барем) од вас двајца, онака нелицемерно, да паѓате у трансови тука на форумов и кога ќе го освоиме Емирати купот.

ВТОРО - оти глеам многу јако ви иде резонирањето, од кога тоа љубовта се мери во потрошени пари ?

За ептен да не претерате со филозофирањето коа ќе ми го одговарате прашањето, да објаснам убаво, еве и у болд ќе ви го ставам за повпечатливо да ви биде и да не мора пак истото да го повторувам.

Не викам дека сум поголем фан од DT, верувам дека тој го сака клубот повеќе од мене, АМА како тоа парите се мерило за љубов ?

Ако пак не сфатите, јбг, ќе пробам ќе нацртам, 3та среќа за вас :)



П.С. И после толку глупави и непотребни постови, ја не добив одговор дали има информација за договорот на Венгер...
Емирати куп е предсезонски турнир.
Второ нигде не реков дека љубов се мери во пари туку само потенцирав дека твојот коментар за како ова е неважен трофеј оди кажи му го на човекот од видеото (и на другите што беа на Вембли), па можеш да претпоставиш кај ќе те отера (човекот плачеше на крајот, и тоа за неважен трофеј според некои).
И трето инфо ќе има утре или задутре најкасно.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
Абе вие или не знаете да читате или стварно интелегенцијата не ви е јака страна...

ПРВО - никаде во мојот пост не кажав дали некој смее/не смее да се радува за ФА Куп и за што некој смее/не смее да се радува.

Моето прашање беше „ДАЛИ ИМА ВЕСТИ ЗА ДОГОВОРОТ НА ВЕНГЕР“, по што следеше МОЕ МИСЛЕЊЕ за купот, а НЕ дали некој смее да се радува за купот.

Еве чим глеам дека многу тешко ви паѓа дали ја сум одобрувал кога некој се радува за ФА Куп, башка не сум знаел дека трофеј е трофеј, очекувам (барем) од вас двајца, онака нелицемерно, да паѓате у трансови тука на форумов и кога ќе го освоиме Емирати купот.

ВТОРО - оти глеам многу јако ви иде резонирањето, од кога тоа љубовта се мери во потрошени пари ?

За ептен да не претерате со филозофирањето коа ќе ми го одговарате прашањето, да објаснам убаво, еве и у болд ќе ви го ставам за повпечатливо да ви биде и да не мора пак истото да го повторувам.

Не викам дека сум поголем фан од DT, верувам дека тој го сака клубот повеќе од мене, АМА како тоа парите се мерило за љубов ?

ТРЕТО - го обожавам ова мало делче од постот:



Зошто ако некој ме ИЗМАРШИРА, автоматски значи дека има појаки АРГУМЕНТИ од моите и дека автоматски е ВО ПРАВО.
(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)



Ако пак не сфатите, јбг, ќе пробам ќе нацртам, 3та среќа за вас :)





П.С. И после толку глупави и непотребни постови, ја не добив одговор дали има информација за договорот на Венгер...
Утре ќе имаат состанок бордот на директори, во среда ќе се знае дали Венгер ќе потпише нов договор.99% дека ќе потпише нов двогодишен договор.Исто така се шпекулира дека нема да има никакви промени кои ги најавуваше Газидис(промени како спортски директор, бркање на Тим Пејтон и Тони Колбер и сл) туку баш он ќе биде ногиран од клубот.

Барем некоја промена да имаше.(n)
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Утре ќе имаат состанок бордот на директори, во среда ќе се знае дали Венгер ќе потпише нов договор.99% дека ќе потпише нов двогодишен договор.Исто така се шпекулира дека нема да има никакви промени кои ги најавуваше Газидис(промени како спортски директор, бркање на Тим Пејтон и Тони Колбер и сл) туку баш он ќе биде ногиран од клубот.

Барем некоја промена да имаше.(n)
Ете така, фала ти многу.
Цела недела немав можност да следам ништо, буквално, затоа и прашав, а место тоа добив солење памет што, зошто и како сум требал да навивам.

Фала ти уште еднаш :)[DOUBLEPOST=1496086881][/DOUBLEPOST]
Емирати куп е предсезонски турнир.
Второ нигде не реков дека љубов се мери во пари туку само потенцирав дека твојот коментар за како ова е неважен трофеј оди кажи му го на човекот од видеото (и на другите што беа на Вембли), па можеш да претпоставиш кај ќе те отера (човекот плачеше на крајот, и тоа за неважен трофеј според некои).
И трето инфо ќе има утре или задутре најкасно.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Небитно ако Емирати е предсезонски, трофеј си е трофеј, така беше нели ?

Друго у твојот пост спомнуваш дека многу луѓе трошеле многу пари за да го гледаат Арсенал цела сезона и дека тие ќе ме измарширале. Конотацијата вика дека они се поголеми фанови од било кој друг на планетава зошто они живеат во Лондон, а некој хх од, да речеме Индија, уште од старт е неважен само зошто не се решил да си го продаде бубрегот за да го глеа Арсенал, а овие другиве 40.000 фанови шо ги спомна имале сезонска карта.

Човекот плачел, браво, ете го натерало освојувањето да плаче од среќа. Ја ете не плачам од среќа сезонава за ФА Куп и не знам шо е толку тоа битно за да се развие ваква непотребна дебата кај шо сакате као да ме заебете и да кажете дека вие сте фанови, а ја не сум.



Место да пробуваше да се напраиш паметен и да го поддржуваш твоето другарче шо си мисли дека има монопол врз фан базата на Арсенал, па сеа ќе ме учи мене ја како и зошто треба да навивам, можеше само да ми ја пишеш последната реченица.

Тоа е тоа што го барав уште со првиот пост. Со мојот прв пост нит кажав дали е ФА Куп битен куп или не (за тоа дали е генерално битен или не и зошто ја мислам дека оваа сезона е (не)успех кажав 3 поста погоре, ама ни тоа не си го прочитал внимателно изглеа), ама поинтересно ти беше изглеа да се приклучиш кон играњето „сопственик на фан база“.

Ако случајно не ти се свиѓа тоа што ја ФА Купот оваа сезона го сметам за (не)успех, можеш слободно да ме игнорираш/да ме пријавиш/да дадеш конструктивна забелешка, а не да ми солиш памет каков бил мојот менталитет и кој и зошто мене ќе ме измарширал или дали ја (не)можам да навивам за Арсенал.

Таквото однесување ти и твоето другарче може да си го задржите за некој друг :)
 
Последно уредено:

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Прво научи да правиш разлика помеѓу официјални трофеи и сите останати трофеи спротивни на тие. Дотогаш поздрав.(y)
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.391
Поени од реакции
5.863
Дечки дајте апдејтирајте ме шо е со договорот на стариот, ќе му се продолжува или конечно нешто ново ќе иаме ?

ФА Купов не ми значи ништо, едино шо ми значи е што против челзи го добивме.
А што е битно во кое такмичење е утакмицата, или си гледал одличен фудбал од Арсенал или не, во случајов беше одличен меч, размонтирање на Челзи кои и сами не знаат како заминаа со само 2 примени. Ги издоминираа во секој поглед.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
[DOUBLEPOST=1496090933][/DOUBLEPOST]
Место да пробуваше да се напраиш паметен и да го поддржуваш твоето другарче шо си мисли дека има монопол врз фан базата на Арсенал, па сеа ќе ме учи мене ја како и зошто треба да навивам, можеше само да ми ја пишеш последната реченица.
Абе хахаха очаен си.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Никој не го спомна Росицки дека беше тука во тунелот се поздравуваше со играчите. Човекот е топџија во срцето.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Колошинац во тимот на годината во бундес.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Никој не го спомна Росицки дека беше тука во тунелот се поздравуваше со играчите. Човекот е топџија во срцето.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Јас го спомнав, а исто така и Кембел и Кион беше. И Жилберто Силва со навивачите заедно. Овие другите во тунелот беа. Кембел со Кион беа тамо за да ги редат ако не победат.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Прво научи да правиш разлика помеѓу официјални трофеи и сите останати трофеи спротивни на тие. Дотогаш поздрав.(y)
Оооо ти богу на фудбалот, знаеш дека сум почестен што се надоврзуваш на мој пост. Јасно е дека не можам да се мерам со твоето фудбалско познавање.

А што е битно во кое такмичење е утакмицата, или си гледал одличен фудбал од Арсенал или не, во случајов беше одличен меч, размонтирање на Челзи кои и сами не знаат како заминаа со само 2 примени. Ги издоминираа во секој поглед.
Ok, you are new here...



Абе хахаха очаен си.
Јбг секој си живее со изборот. Ја ете избрав да бидам очаен. Ти по тоа колку време ти требало да смислиш реплика и по содржината на твојата реплика шо не е ни просто проширена реченица, очигледно си избрал да бидеш глуп.
Ама ајде не се секирај и глуп може да се живее, еве ти си стигнал бар до полнолетство таков, можеш и натаму да тераш :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom