Фан Клуб: Арсенал

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
Брат у која пештера живееш, од шо замараат со песнава по радио/тв/фб/ноќни клубови веќе почнав да ја сонувам.Иначе Деспасито се вика и ти завидувам шо не ја знаеш.:icon_mrgr:
Абе позната ми е ама никад не сум се замарал да видам нешто више за песната

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Мразете ги сакајте ги, Ремзи и Жиру имаа добитна комбинација гол и асистенција за два трофеја. За Жиру јас немам дилеми, го сакам како играч, не за првотимец, но со тие ограничени квалитети, техника и брзина има влезено во топ10 стрелци за Франција, речиси е во категоријата играчи кои дале 100 гола за клубот. За супер-замена, дефинитивно нема замерка да му најдеме.

Ремзи ми е дилема, има моменти како последниве утакмици каде изгледа како играч кој го движи цел клуб со енергијата, но има моменти во кои не личи на ништо, и многу се повредува, не може да фати континуитет никако. Јасно е дека мора да се ослободиме од еден од Ремзи/Вилшир, некако Вилшир е повеќе на излезна врата.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.279
Поени од реакции
12.631
Роб Холдин не кошташе 2м, има 11 настапи сезонава и 11 победи.
Нека остане Мертесакер уште некоја сезона да им биде ментор на Холдин и Чемберс.

Исто конечно на крајов на сезоната т.е последниве 6-7 утакмици добивме функционален среден ред.
Ремзи си ја врати формата колку толку, а Џака вајда најверојатно се прилагоди на брзата играта во ПЛ.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
Arsenal going for 3rd FA Cup in 4yrs.
PL place in those yrs: 4, 3, 2, 5.
Budget is 4th biggest.
Not perfect but hardly scandal some suggest

I REST MY CASE.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
И уште нешто, Спарси и нивната „најдобра и историска сезона“ се со курот во рацете.
Арсенал во најлошата сезона под Венгер- со рекорден трофеј во најпрестижниот национален куп.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.531
Поени од реакции
5.764
Не си ја разбрал поентата.
И што 8 год претходно?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Poentata e deka ne se samo ovie 4 godini, prethodni. Poentata e deka imavme 8 prethodni skandalozni. A i sezonata kako sezona ovaa ako ne e skandalozna kade izgubivme 10-2 od Baern togash ne znam sho e.

Inache ovaj, ako SFATIV vika deka 3fa cupa vo 4 godini ne se skandalozni i deka se dobri rezultati. Za mene se isto taka dobri rezultati. No tie dobri rezultati ne odat skalilo pogore, tuku od godina ostanuvaat samo toa, dobri rezultati.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.448
Поени од реакции
10.151
Катастрофална сезона,најкатастрофлна од кога гледам јас фудбал,најкатастрофална во ерата на Венгер.Сепак успеавме да го осовиеме Фа купот,тепајќи го Челзи кој е актуелен шампион.И тоа ги убивме у поим иако во некои си 15тина минути паднавме на цело,баш кога го примивме голот.
Не дека е ова поради освоениот куп па ме фаќа некако на емоции,без разлика на се,тотално се слагам.Жално е ваква легенда(најголемата во историјата на клубот патем) да биде навредувана.Едно е да биде критикуван кога заслужува,друго е да биде навредуван.Мило ми е баш поради него за освоениот фа куп.

Мислам дека на сите ни е јасно дека потпишува нов договор,така да единствено што ни останува е да го поддржиме,да се надеваме и да имаме добар трансфер период.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.421
Поени од реакции
20.125
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Мислам дека на сите ни е јасно дека потпишува нов договор,така да единствено што ни останува е да го поддржиме,да се надеваме и да имаме добар трансфер период.
Немој да не не го поддржиме, ќе нема да може да спие :icon_lol: Јас и понатаму не го поддржувам, слаб менаџер чиишто најголеми успеси беа кога успеа да собере група екстра-играчи - и тоа му беше фактички менаџерскиот успех (или можеби едноставно имаше среќа) - па и со нив не успеа да освои ЛШ, но Кронке сигурно нема да ми се јави мене за мислење.[DOUBLEPOST=1495967071][/DOUBLEPOST]
Роб Холдин не кошташе 2м, има 11 настапи сезонава и 11 победи.
Нека остане Мертесакер уште некоја сезона да им биде ментор на Холдин и Чемберс.

Исто конечно на крајов на сезоната т.е последниве 6-7 утакмици добивме функционален среден ред.
Ремзи си ја врати формата колку толку, а Џака вајда најверојатно се прилагоди на брзата играта во ПЛ.
Ремзи и Џака играат подобро заради сменетата формација. Прашање е зошто на искусниот и незаменливиот ни менаџер му текна толку касно да ја смени формацијата.
 
Последно уредено:
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Пред четири дена една фејсбук страница побара од фановите да се пребројат со Венгер АУТ и Венгер ИН (со гласање на коментар) и резултатот беше 300/100 за АУТ. Денес истото прашање го постави и односот е 120/110 за ИН. Какви фанови станавме :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom