Фан Клуб: Арсенал

Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
ЦЦЦЦ како со душа да чекате само да кењате.

Колку л исамо натпревари па и полошо одигравме сезонава не сте свесни сега мрчите. И не дека изигравме лошо туку така нас ни беше поставена играта. Евертон почнаа со висок пресинг но невидов ниту една конкретна шанса во прво. Ние ги чекавме на контра и да ги измориме. Во вториот дел од прво им паднаа мудата и имавме поизгледни шанси од нив. да имавме уште 5 мин сигурно гол дававме. Второ веќе ги фативме под нозе и исто им дадовме нас редина да се проигруваат. Тактиката успеа дадовме гол само грешка направивме што не се затворивме порано. Како да сакаа да одат на втор. И баш велев што не се затвораат што чекаат. Гибс не е крив затоа што имаше двајца на таа страна не можше да крене на ниеден затоа што еден останува сам. Проба да блокира али јбг неуспешно. Очекувам многу сличен натпревар и со наполи тврд.

Евертон со мартинез мислам дека е препороден и мислам дека е страшен тренер да има малку поголем буџет типот ќе биде многу поуспешен иако и вака е. Според мене Мартинез>Мојс во Евертон и нема да ме чуди до крај да се бори за влез во ЛШ а во најмала рака излез за европа ќе обезбеди.
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
На последните 5 утакмици само 2 гола сме примале, и тие два гола ни скратија 4 поени.

п.с. @mkgunner, од таквите како тебе си патиме, нема потреба од силење не малерозуваш. :D
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.315
Поени од реакции
12.700
а предходно кога се силеше и кога тепавме,а?:P

Ме разочараа денеска,очекував попрофесионално да ја изиграат утакмицава,ама многу играчи потфрлија.:(
 
Член од
25 август 2011
Мислења
201
Поени од реакции
77
Едно имам да кажам ги преценивме овие скапаниве евертон ништо друго ;)
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
На 4ти јануари мислам, вака од памет. Знам дека е одма после првото коло во новата година.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Arsenal have as many points as we had in the Invincible season after 15 games, scored 1 more goal and conceded the same number. ;)
Ништо нека не значи ова, по следните 2 меча ( премиер лигашки) ќе може да компарираме , говориме и радуваме/тагуваме.
Со 3 нерешени... уствари може мн лошо да биде.

Така да, овие следни 2 мечеви се моли секој фан Арсеналов во поразот на Ливерпул/Челзи и Сити на своите др мечеви.
--- надополнето: 9 декември 2013 во 00:08 ---
никој не спомна со кого играме во ФА купот, еве Ремзи ме потсети:


Изјавата на чичко Венгер за тоа :
on the FA Cup draw… Tottenham. I've heard. There are not enough tough games, they gave us another one.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.054
Поени од реакции
7.121
Освоивме бод и сме +5 од Ливерпул и Челзи. Зошто ваква паника дигнавте?
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Се испаничивте сите, како крај на светот да е. Па 5 бода се масивна предност, сигурно нема сите да ги победувате до крај на сезона. Секако фрустрирачки е фактот кога знаете дека со победа одевте на +7, ама тоа е тоа....овој период ќе биде вистински тест за Арсенал. Челзи, Сити, па Њукасл и Вест Хем на гости (ако не се лажам), ако Арсенал ги задржи овие 5-6 бода предност до Јануари, скоро сум сигурен дека ќе ја освоите титулата.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Се испаничивте сите, како крај на светот да е. Па 5 бода се масивна предност, сигурно нема сите да ги победувате до крај на сезона. Секако фрустрирачки е фактот кога знаете дека со победа одевте на +7, ама тоа е тоа....овој период ќе биде вистински тест за Арсенал. Челзи, Сити, па Њукасл и Вест Хем на гости (ако не се лажам), ако Арсенал ги задржи овие 5-6 бода предност до Јануари, скоро сум сигурен дека ќе ја освоите титулата.

Или го зголеми. :D :D
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Добра анализа од натпреварот со Евертон.http://player.arsenal.com/player/4455-the-breakdown-everton-a
Кош кој ѕвер пу пу да не го урочам, вчера маста му ја извади на Лукаку. Моментално најдобар дефанзивец во Англија (y)
Абе да им го лапнеме на Евертон оној Баркли ептен јако дете брееееее.....
Ајде да ги брцнеме Наполи у среда и да си свиркаме. поз ганерчиња
 

Kajgana Shop

На врв Bottom