Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 декември 2009
Мислења
383
Поени од реакции
46
Se slozuvam so Logix. Song celo vreme e AM mesto DM. Dali i on saka da ucestuva vo napadite postojano, za da kaze Wenger, ete imame koristi od tebe ili koj znae sto mu vlegle bubackite vo glava. Soliden igrac e, znae koga da napravi faul, bez karton ili pak da spreci nekoja kontra, no toa e retkost. Koga e okolu 16 metri, ima problem da se vrati pri kontra, a treba da bide na sredina na teren i da ceka, ne da uletuva vo napad. No mislam deka Wenger mu dal malku poveke sloboda na dvizenje, pa ovoj si fatil zdravo za gotovo i ke seta po cel teren.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Како што читам и двете страни го зборите истото дека Сонг е одличен играч кој последниве натпревари не игра на неговата позиција и затоа не е на нивото на кое што беше лани. Значи си се сложуваат како што гледам дека Сонг треба да игра ДМ.

Но сепак јас сметам дека тоа е последица на тоа што е Вилшир во игра, доколку би играле без Вилшир сигурен сум дека Сонг ќе игра на неговата стара позиција. Бидејќи Вилшир е во одлична форма сметам дека солидно го покира недостатокот на Сонг во одбраната па и затоа сметам дека Сонг си се "луксузира" во напад. Се надевам дека Венгер гледа каква е ситуацијата и најверојатно има некоја замисла за тоа :toe:. Но вчера кога излезе Вилшир приметив дека Сонг се врати на неговата вообичаена позиција. Затоа сметам ваквата негова игра е последица на играњето на Вилшир
 

АнГеЛ

I will change the world
Член од
2 август 2006
Мислења
381
Поени од реакции
2
Ај некој што бил вчера нека каже како било таму, колку да ми е криво :)
Иначе Сонг си е ок, ќе видите со Челзи дека ќе гриза...
Иначе мое мислење е дека Гибс заслужува поголема шанса да му се даде.
За Шчезњи не сум сигурен дали е паметно да игра, и не знам зошто сте до толку сигурни дека типчето
константно добро ќе игра.. од клипчињата од лани делува супер, ама тоа ништо не значи...
башка на таа возраст е ризик ако заебе нешто крупно, да падне ментално и цела кариера да си ја заебе после..
затоа не му се ризикува на Венгер.. ама мислам дека во Карлинг ќе си добие минутажа
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Ај некој што бил вчера нека каже како било таму, колку да ми е криво :)
Иначе Сонг си е ок, ќе видите со Челзи дека ќе гриза...
Иначе мое мислење е дека Гибс заслужува поголема шанса да му се даде.
За Шчезњи не сум сигурен дали е паметно да игра, и не знам зошто сте до толку сигурни дека типчето
константно добро ќе игра.. од клипчињата од лани делува супер, ама тоа ништо не значи...
башка на таа возраст е ризик ако заебе нешто крупно, да падне ментално и цела кариера да си ја заебе после..
затоа не му се ризикува на Венгер.. ама мислам дека во Карлинг ќе си добие минутажа
Лудило беше... Моментот кога Венгер згазна на ЈНА и беше 100метри одалечен од мене, момент што треба да го доживее секој Ганер... На трибината каде што беа навивачите на Арсенал, имаше и Македонско знаме, и на него испишано FC Arsenal
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Лудило беше... Моментот кога Венгер згазна на ЈНА и беше 100метри одалечен од мене, момент што треба да го доживее секој Ганер... На трибината каде што беа навивачите на Арсенал, имаше и Македонско знаме, и на него испишано FC Arsenal
Знамето беше во кадар на кратко и на телевизија вчера и многу ми се исполни срцето кога видов Арсенал на Македонско знаме а во сред србија!!!
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Toa znameto go nosese ZOkiarsenal ! On beshe na tribinata na arsenal ! Ja bev so grobarite ! Znaci takvo navivanje 90 minuti bez prestan site u eden glas ne sum osetil. duri po zavrsuvanjeto na mecot uste 20 minuti ostanavme i peea !

--- надополнето ---

Najako Beshe ! A na zagrevanje song koa vleze kako raper deckoto so slusalkite kapce i kako se dvizese kako posran ! hahahahahhaahah zver !

--- надополнето ---

Srbite na tribinata vikaa ! Nas Cleo je Cleo ali Arsavin je Arsavin i to je to !
 
Член од
19 јули 2010
Мислења
250
Поени од реакции
4
Абе остај ти што лани беше ѕвер,сезонава е изгубен.Тотално непотребен на теренот.Лани игравме во средината/Сонг како ДМ/еден ЦМ и Цеск как АМ.Сезонава играме со 2 повлечени ЦМ и еден АМ.Сонг неможе да се пронајде во новата улога и тука ја гледам причината за неговата лоша форма.Кога треба да е назад,тој е напред,кога треба да е напред,тој е назад,лоши пасови,лошо позиционирање,едноставно мора да се среди,Диаби го гледам како подобро решение од Сонг во овој момент на неговата позиција.
А инаку според мене идеално би било да играме со Цеск како АМ и Вилшер и Рамзи како ЦМ/се разбира,од следната сезона,перверзии ќе има на теренот..:))
За вчерашниот натпревар беше солидно одигран од скоро сите играчи,Сонг повторно разочарува,Џуру,Скилачи и Фабиански на моменти некако неспретно ми делуваа,Денилсон иако имаше ок утакмица,сепак не смееше да игра со рака,доста оддалечен беше и имаше доволно време ја да тргне.Гибс изигра на едно високо ниво и направи фаул,надвор од 16те,не беше пенал,среќа Фабиански одбрани,а после тоа имаше уште една солидна рефлексна одбрана,се на се задоволен од неговиот настап.Сања солиден дефанзивно,тивок во офанзива..Вишер уште една одлична патрија,заедно со Аршавин/најдобри на теренот.Росицки изигра просечно,колку и што може да се очекува кога игра на крилната позиција,но повторно фантастично нафрлување за вториот гол,треба да учат од него..:)) Шамак повторно на ниво/пенал,црвен и гол,повеќе што да се очекува..:))Резервите Насри беше ок,Вела немаше многу време за докажување,не ми остави некој впечаток..:))
Тоа е тоа,сега гостуваме на Мостот,ќе биде пеколно тешко,јас се надевам дека ќе извлечеме барем бод,за победа,ќе мора сите да изиграат на скалило повисоко од вчера,а и Фабиански на голот/иако имаше солидна вечер,немам доверба сеуште во него.Вермален дефинитивно аут,стана веќе месец време таа повреда/Цеск имал мала шанса/дали е ова мајндгејм од Венгер,ако не е,не би го ризикувал/па макар и да изгубиме..
brat se te svakjam samo daj kazi mi sto znaci toa cm am dm ne znam ako sakas

--- надополнето ---

Ljubav je kad Arsavin promasi penal da bih dao nadu partizanu :D

--- надополнето ---
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
Незнам колку ми ги имаш читано мислењата,ама Сонг ми е еден од омилените играчи,но не сакам да се правам слеп и да викам дека игра добро,кога сезонава е најслаб поединец.
Формацијата не е моја,туку на Венгер,тој ја практикува веќе таа тактика,слепи сте,не гледате или Сонг игра толку недисциплинирано,па секој втор напад се наоѓа пред 16те на противникот?
Рамзи го ставам на таа позиција,box-to-box играч,создаден за таа позиција,покрај него Диаби или Вилшер.Друже ваљда јас и ти не гледаме исти утакмици,Сонг не прави грешки оваа сезона? :))

--- надополнето ---


Изгледај ги натпреварите уште еднаш од оваа сезона и немора да ја замислуваш,можеш да ја видиш.:))

Сонг ни е најдобар за ДМ позиција,но гледаш,во новата улога е ужасен.
И на тебе ќе ти кажам,прегледај снимки од натпреварите,играме без ДМ.:))
Не се секирај ти за мене , доволно сум ги гледал утакмиците на арсенал добри 15/16 години и добро знам што зборувам , и пак ке ти кажам дека таа твоја логика со тие играчи и тие box to box фори може да ти помине само на фудбал меначер едноставно таква тактика е објавување бело знаме уште пред почетокот на натпреварите , и да ти кажам ги гледам натпреварите оваа сезона и баш не ја гледам оваа твоја формација или можеби ти несакаш да сватиш дека повторно играме со ДМ кој сега за разлика од лани има и поофанзивни улоги и за воља на вистината сакал ти тоа да го видиш или не сонг игра многу добро во одбрана односно во деструкција на противничките акции , ако не сме ги гледале истите утакмици ајде чекам да ми наброиш барем една грешка за која директно бил виновен сонг за гол што сме го примиле , (сезонава):smir:
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
brat se te svakjam samo daj kazi mi sto znaci toa cm am dm ne znam ako sakas
CM-central midfielder
АМ-attacking midfielder
DM-Defensive midfielder

--- надополнето ---

Не се секирај ти за мене , доволно сум ги гледал утакмиците на арсенал добри 15/16 години и добро знам што зборувам , и пак ке ти кажам дека таа твоја логика со тие играчи и тие box to box фори може да ти помине само на фудбал меначер едноставно таква тактика е објавување бело знаме уште пред почетокот на натпреварите , и да ти кажам ги гледам натпреварите оваа сезона и баш не ја гледам оваа твоја формација или можеби ти несакаш да сватиш дека повторно играме со ДМ кој сега за разлика од лани има и поофанзивни улоги и за воља на вистината сакал ти тоа да го видиш или не сонг игра многу добро во одбрана односно во деструкција на противничките акции , ако не сме ги гледале истите утакмици ајде чекам да ми наброиш барем една грешка за која директно бил виновен сонг за гол што сме го примиле , (сезонава):smir:
Остај што имаш гледано 15/16 години,ама оваа сезона изгледа паузираш.
Кажи ми што подразбираш ти под box to box играч?Можеби нема директна грешка за примање гол,ама црвениот картон не е негова грешка?
Читај малце низ други форуми,низ скајспорт рејтинзи...и ќе видиш како е оценуван..:))
Еве на официјалниот форум тема за новата улога на Сонг и не си ја чукај главата во ѕид.
http://arsenal-mania.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=108522
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
CM-central midfielder
АМ-attacking midfielder
DM-Defensive midfielder

--- надополнето ---

Остај што имаш гледано 15/16 години,ама оваа сезона изгледа паузираш.
Кажи ми што подразбираш ти под box to box играч?Можеби нема директна грешка за примање гол,ама црвениот картон не е негова грешка?
Читај малце низ други форуми,низ скајспорт рејтинзи...и ќе видиш како е оценуван..:))
Еве на официјалниот форум тема за новата улога на Сонг и не си ја чукај главата во ѕид.
http://arsenal-mania.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=108522
Ок не напињај толку многу и експерт глуми на некое друго место важи , не овде најдобро на тие твој други форуми и скајспорт рејтинзи , далеку од тоа дека реков дека сонг е најдобар играч прави грешки и тој не викам не само муабетот беше дека тој е сосема солиден во нашиот тим не заслужува тој да биде според тебе црна овца односно наслаб играч во моментот , друга работа ти потенцирав дека твојата тактика што ја пиша е тотална глупост односно нема логика и доколку била таа изводлива венгер би пробал па и не морал да чека на враќање на Ремзи.Со болдираново самиот се демантираш , и да црвениот картон се рачуна како грешка (макар што беше дупли жолт ипак е грешка):smir::vozbud:
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Ок не напињај толку многу и експерт глуми на некое друго место важи , не овде најдобро на тие твој други форуми и скајспорт рејтинзи , далеку од тоа дека реков дека сонг е најдобар играч прави грешки и тој не викам не само муабетот беше дека тој е сосема солиден во нашиот тим не заслужува тој да биде според тебе црна овца односно наслаб играч во моментот , друга работа ти потенцирав дека твојата тактика што ја пиша е тотална глупост односно нема логика и доколку била таа изводлива венгер би пробал па и не морал да чека на враќање на Ремзи.Со болдираново самиот се демантираш , и да црвениот картон се рачуна како грешка (макар што беше дупли жолт ипак е грешка):smir::vozbud:
Ако не ти чини тоа јас што го пишувам,едноставно стави ме на игнор/експерт не сум јас,ама ниту пак ти,ама се правиш,затоа ти реков,види ЕКСПЕРТИТЕ КАКО го оценуваат.Сонг е солиден играч,никаде не велам дека не е,ама формата му е срање а и позицијата на која игра не му лежи,што не ти е јасно тука?
Тактиката која јас напишав НЕ Е МОЈА ТУКУ НА ВЕНГЕР,нему да му кажеш дека е глупост.Јас реков дека од следната сезона да играт тие играчи,бидејќи најмногу им одговарат тие позиции,моментално,Вилшер се покажа одличен,додека Сонг спротивното,Диаби би се снашол подобро во таа позиција.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
Ако не ти чини тоа јас што го пишувам,едноставно стави ме на игнор/експерт не сум јас,ама ниту пак ти,ама се правиш,затоа ти реков,види ЕКСПЕРТИТЕ КАКО го оценуваат.Сонг е солиден играч,никаде не велам дека не е,ама формата му е срање а и позицијата на која игра не му лежи,што не ти е јасно тука?
Тактиката која јас напишав НЕ Е МОЈА ТУКУ НА ВЕНГЕР,нему да му кажеш дека е глупост.Јас реков дека од следната сезона да играт тие играчи,бидејќи најмногу им одговарат тие позиции,моментално,Вилшер се покажа одличен,додека Сонг спротивното,Диаби би се снашол подобро во таа позиција.
Ок така нека биде , не сум расположен за расправија , и не се правам експерт брат , далеку од тоа никогаш не сум ни сакал да се правам експерт баш напротив многу ме нервираат таквите само долго време го пратам арсенал па знам по некој податок :) ајде нека биде како што мислиш ти , само баш мислам дека таа тактика нема да ни донесе успеси...лошо си разбрал за тактиката , не мислев за сегашната тактика туку за тактиката што ја пиша ти и твоето мислење. bdw ајде нешто и да се сложиме , диаби ми е исто еден од поомилените играчи и не би имал против да игра , (уживам кога го гледам со тие негови потези) само мислам дека подобро е поофанзивно да го игра него :) :))))
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Ок така нека биде , не сум расположен за расправија , и не се правам експерт брат , далеку од тоа никогаш не сум ни сакал да се правам експерт само долго време го пратам арсенал па знам по некој податок :) ајде нека биде како што мислиш ти , само баш мислам дека таа тактика нема да ни донесе успеси...лошо си разбрал за тактиката , не мислев за сегашната тактика туку за тактиката што ја пиша ти и твоето мислење.
Па јас што ја напишав,ја играме сега,само место Рамзи игра Сонг.:))Сонг има друга улога од лани не е класичен ДМ и има потешкотии во позиционирањето и пронаоѓањето на оваа нова улога.
И не е расправија,дискутираме.:)):smir:
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Ај некој што бил вчера нека каже како било таму, колку да ми е криво :)
Иначе Сонг си е ок, ќе видите со Челзи дека ќе гриза...
Иначе мое мислење е дека Гибс заслужува поголема шанса да му се даде.
За Шчезњи не сум сигурен дали е паметно да игра, и не знам зошто сте до толку сигурни дека типчето
константно добро ќе игра.. од клипчињата од лани делува супер, ама тоа ништо не значи...
башка на таа возраст е ризик ако заебе нешто крупно, да падне ментално и цела кариера да си ја заебе после..
затоа не му се ризикува на Венгер.. ама мислам дека во Карлинг ќе си добие минутажа
Не можиме да изгубиме ништо, а и не верувам дека е полош од Алмуниа, Фабијански или Маноне, редоследно..

--- надополнето ---

Лудило беше... Моментот кога Венгер згазна на ЈНА и беше 100метри одалечен од мене, момент што треба да го доживее секој Ганер... На трибината каде што беа навивачите на Арсенал, имаше и Македонско знаме, и на него испишано FC Arsenal
Ако некогаш сум зажалил за нешто во животот, тоа е токму тоа... Секоја ти чест, брате :)

--- надополнето ---

Па јас што ја напишав,ја играме сега,само место Рамзи игра Сонг.:))Сонг има друга улога од лани не е класичен ДМ и има потешкотии во позиционирањето и пронаоѓањето на оваа нова улога.
И не е расправија,дискутираме.:)):smir:
Добро е, конечно некој разбира дека сите ние тука дискутираме, а не се расправаме :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom