Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
Aко сака нека си иде Фабре, мислам дека кога играме без него подобро играме, затоа што е многу спор...

ти јачината на фудбалерот само во неговата брзина ја гледаш ?
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Суну додека го имам гледано ( а тоа се некои десетина утакмици за репрезентацијата и 1 2 хајлајти за Арсенал ) има прикажано перфекција во неговите нозе , едноставно го согледувам во потезите Зидан... се гледа дека сака да биде како него дури и неговиот број го носеше во репрезентацијата под 19 ... денеска гледам под 21 Н`диае си беше со 10ката и него го немаше никаде... а лично заедно со Фримен најомилени два млади играчи од нашиот погон ми се...

Друга тема... еве што има Симан да изјави за ситуацијата наша во моментов... апел дава за нов Тони Адамс или Сол Кембл да се доведе што значи Галас 100% си заминува..
http://arsenal-mania.com/articles/3108575/Seaman-Not-much-needs-changing-for-this-Arsenal-side.html
Незнам за желбата да стане како Зидан, али играше оваа сезона и за Арсенал и за Дерби како класично крило и како што читав на форумот на Дерби што кажуваат навивачите за него, чисто промашување. Освен брзината, нема ништо друго. Може не му одговарала екипата, али факт е дека имал разочарувачка сезона.

За Фримен исто како и мене. Фримен, Афобе, Анеке и Хендерсон омилени. И неколку дефанзивци меѓу кои и Бартли кој сигурно требаше да стартува пред Силвестре, а не да се прати на позајмица.
 

illusioner

Happyrotter
Член од
20 јуни 2007
Мислења
774
Поени од реакции
15
Абе ајде ако си иде, нека му е со среќа направи многу и за нас не само ние за него, плус безпари го земаа а со голем кеш ке си оди, можеби ова е шанса на некој како Насри,та нели за на некој да му изгрее треба на некој да му се стемни.
Но как и да е незнам и чудно ми е шо Цеск толку сака да замине во тим каде што ке биде само една обична алка каде што многу лесно со едно 2/3 слабо одиграни натпревари може да го изгуби првотимскиот статус, и нема ваќање назад нема после пу пу не се важи исто Хлеб шо напраи исто ко и Фламени и пледа такви борци
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Arsenal will not give up on Fabregas without fight, reminding him he's on long contract, skipper,there's been no offer and don't wanna sell.xD

Официјалниот дрес следната сезона.:))))

:pos2:
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Arsenal will not give up on Fabregas without fight, reminding him he's on long contract, skipper,there's been no offer and don't wanna sell.xD

Официјалниот дрес следната сезона.:))))

:pos2:
море море какви не муабети видов леле леле

цесц е мајстор на таа позиција ( пред некоја сезона и јас викав дека не е нешто посебно .. но излегува дека е бисер и те каков )

одеме натаму - значи секој фудбалер има слабост кон нешто , нешто слично и со луѓето , така е нели ке се сложеме сите едногласно ( ти велам ќерко сети се снао - муабетов со детето што најверојатно ке го носе број 9 кај нас со имато шамак - да не би дошле во таа пат позиција де )

цесц е едноставно феномен
Па и нема некој екстра брзи играчи кој ја играат таа позиција..
апсолутно си во право неможе таков играч да праве спринтови во цел меч и да дила топки и да пуца ко нездрав - нема никој таква енергија сем Семоќниот ( ама не игра тој )

детево сакам да го гледам мн ко капитен во тимот - сталожен , силен , го сака тиомот ( милион пати го има бакнато амблемот ) но предизвик е предизвик - барса е едно огромно име во фудбалот , нормално е да мечтае секој играч за таму ( сем ние фановите што на тоа гледаме поинаку ) малце од струкава - замислете тешко срање ко со аарон , дуду .. ( недајбоже ) му е зафркната кариерата и детево е заборавено од сите - а имал можност да трампа , па ставете се и вие на тоа место , знам за неколку кои никогаш ама баш никогаш нема да му ја летнат - РвП , тио , сонг и дијаби - на другите тури му пепел само прашање на време е .

ама за сеир ( ова е веќе видено во практиката ) утре демант - „остајте ме да си играм јас сум професионалец но и човек немојте да ми влијаете на формата , сакам да се покажам во вистинското светло на мондијалот “ - крај на сите тактички надмудрувања и дека јаја би го заменил или пинокио ќе дошол па на оние што идат да лаат да му правам латифе - фуцк офф

a да и ова : џон крос - од миррор - фан на арсенал и речиси секогаш пласира информации кои се далеку од шпекулации - „Arsenal will not give up on Fabregas without fight, reminding him he's on long contract, skipper,there's been no offer and don't wanna sell“ - опа , каде натаму ?? некој едноставно има стил - shine on you crazy diamond

поздрави за сите ганери без разлика на :пол , вера , боја на кожа .
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Sonne убаво кажано!
секогаш кажувам ти мн добро знаеш - оставете да се изладе котлето плс , паметни сте сите , така да ви се молам - а посебно за оние на кои му се кине бело - црвеното срце .

ќе си легнат на брашното кој пушта така играчиште , ајде ве молам - јаја беше на проби , златан доби канта сирење од професорот .. значи хаха ова е само шмек информација за весници за потпал да се чуваат де ќе дојде и зима .

имаше погоре кажано - да цесц за месси да се сечавам на таа статија од професорот беше кажано , значи и ако биде ќе биде ама некако поинтересно - да да почитувани читатели .

друго - за одбранбен - бреде - прв избор , мексес трет , а вториот го оставам месјето да каже - тој го има последниот збор .
 
Член од
25 април 2009
Мислења
367
Поени од реакции
135
ми е криво што уште еден играч ке си бега, на ова венгер мора да возврати, т.е да најди нов плејмејкер, како класата на гуркуф (gourcuff) а.к.а втор зидан во франција, одличен плејмејкер, можи да се речи дека се рамо до рамо со фабрегас (тука некаде во јачина) добро би дошло веке кога бега фабрегас, да се дај за 40м, а гуркуф се проценва некаде...30м

ps: не ми се верва дури не видам официјално!
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Arsenal will not give up on Fabregas without fight, reminding him he's on long contract, skipper,there's been no offer and don't wanna sell.xD

Официјалниот дрес следната сезона.:))))

:pos2:
Хаххаах јако е нема што....

Иначе додека не видам официјална изјава на сајтот на Арсенал, во ништо не верувам.....
Али овие Барселона лубеници ми ги напраија, досадниииииииии........
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Хахаахахахахахахахахахахаахахахахахха....комедиии......па идиоту еден наброј еден играч кој бил или е брз на таја позиција шо играл? Еден......

Од вакви и слични срања не ми се влегува на фанклубов.....Се наполна со идиоти кои лечат комплекси тука и кои не можат ништо да напрат на своја рака во животот и тука провоцираат....Па оди навивај за Јунајтед или Барселона они секоја година освојуваат нешто и имаат брз играч на местото на Фабрегас...Сколс или Чави.....Тие се едни од побрзите....


Господ да чува....не бил брз.....
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Вака сега дали ќе оди или не и дали треба или не тоа моментално може само да си праеме моабет но едно знам дека Цеск има многу направено за Арсенал и битен играч е за Арсенал затоа што целиот тим се темелеше врз него. Но сепак сеуште не е легенда на Арсенал. Доколку остане барем уште две сезони (па и повече) и освои титула ќе го има на ѕид и ќе стане легенда како овие подолу, но доколку сака да игра за барса никогаш нема да ја има таа слава и почитување па ако сака и барса пак нека освојат 6 титули. Така да доколку сака да стане бесмртен ќе си остане но доколку сака да остане запаметен како добар играч кој ќе го паметиме нашите генерации тогаш нека си оди.



Респект за овие. Ова се заслужува не се добива......

gun__1258728900_emirates_arsenalised.jpg

article-0-06CD2789000005DC-837_468x350.jpg

arsenal01.jpg

130431-large.jpg
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
море море какви не муабети видов леле леле

цесц е мајстор на таа позиција ( пред некоја сезона и јас викав дека не е нешто посебно .. но излегува дека е бисер и те каков )

одеме натаму - значи секој фудбалер има слабост кон нешто , нешто слично и со луѓето , така е нели ке се сложеме сите едногласно ( ти велам ќерко сети се снао - муабетов со детето што најверојатно ке го носе број 9 кај нас со имато шамак - да не би дошле во таа пат позиција де )

цесц е едноставно феномен апсолутно си во право неможе таков играч да праве спринтови во цел меч и да дила топки и да пуца ко нездрав - нема никој таква енергија сем Семоќниот ( ама не игра тој )

детево сакам да го гледам мн ко капитен во тимот - сталожен , силен , го сака тиомот ( милион пати го има бакнато амблемот ) но предизвик е предизвик - барса е едно огромно име во фудбалот , нормално е да мечтае секој играч за таму ( сем ние фановите што на тоа гледаме поинаку ) малце од струкава - замислете тешко срање ко со аарон , дуду .. ( недајбоже ) му е зафркната кариерата и детево е заборавено од сите - а имал можност да трампа , па ставете се и вие на тоа место , знам за неколку кои никогаш ама баш никогаш нема да му ја летнат - РвП , тио , сонг и дијаби - на другите тури му пепел само прашање на време е .

ама за сеир ( ова е веќе видено во практиката ) утре демант - „остајте ме да си играм јас сум професионалец но и човек немојте да ми влијаете на формата , сакам да се покажам во вистинското светло на мондијалот “ - крај на сите тактички надмудрувања и дека јаја би го заменил или пинокио ќе дошол па на оние што идат да лаат да му правам латифе - фуцк офф

a да и ова : џон крос - од миррор - фан на арсенал и речиси секогаш пласира информации кои се далеку од шпекулации - „Arsenal will not give up on Fabregas without fight, reminding him he's on long contract, skipper,there's been no offer and don't wanna sell“ - опа , каде натаму ?? некој едноставно има стил - shine on you crazy diamond

поздрави за сите ганери без разлика на :пол , вера , боја на кожа .

Тоа е точно..али Фабрегас сака да си оди, а имаме видено досега случаеви каде што Венгер не ги држи играчите што сакаат да заминат. Рејес, Кол, Анри...

--- надополнето ---

И ако си оди Фабрегас, тоа е доказ дека не вреди да се вложува во копиљаци зошто кога тогаш ќе ти го акнат ножот у грб. Будала Венгер што им прави кариери на играчиве кога не знаат тоа да му го вратат.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Хил Вуд изјави дека Цеск не е за продавање.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom