Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.013
Da, ajde da go prodademe Diaby, na negovo mesto go imame fenomenalniot Aaron Ramsey!
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Mегуредови ако читам тоа значи дека Ти сакаш Венгер да си оди ?
Грешка!И покрај тоа што не се согласувам секогаш со татктиката која ја практикува,Венгер вади максимум од политиката која му е наметната од управата.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.542
Поени од реакции
5.772
Грешка!И покрај тоа што не се согласувам секогаш со татктиката која ја практикува,Венгер вади максимум од политиката која му е наметната од управата.
Епа треба да знаеш дека Венгер никогаш нема да ја смени политиката на тимот и тактиката на играта ! Како и да е, јас сум задоволен од тимот кој го имаме и покрај повредите ! Само треба да видиме како ке игра Челзи во периодот кога ке им ги нема црнците кои ке заминат на Купот на црнци ! Тогаш негде после јануари ке можеме да зборуваме за титула и шанси за неа ! Сега сите се во игра, освен Ливерпул, кој искрено се надевам дека ке почека уште 20 години !:pos2:
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Грешка!И покрај тоа што не се согласувам секогаш со татктиката која ја практикува,Венгер вади максимум од политиката која му е наметната од управата.
Не се слагам со твојот пост бидејќи Усманов сака да купи акции и да донесе скапи засилувања а Венгер изјави ако дојде Усманов тој ќе си одел.Така да лесно му е да се вади дека млади му биле играчите.Кај му се 30 мил од Адебајор и 15 од Туре??Сам си е крив за све ова и јас не го оправдувам.
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Абе кретен !!! Ко прво незнаеш дека седам до последните секунди !!!! Ко второ врска немаш од фудбал !!! Ко трето вака никад титула нема да освоиме !!! Не сме тепале не сме тепале само немој да јадеш гомна после јаки сме биле ке освоиме титула !!! Јак е тимот али физички е многу слаб и слаб со искуство и тоа губи у мечевите со подобрите тимови !!!
А Венгер дека ке си оди ако дојде Усманов нема шанси !!! Ако го сака клубот ке остане да ја гледа ситуацијата !!! се жали на управата немал средства !!! Он се плаши да не му дадат пари па ке треба да ја заебе политиката негова....
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Гледам дека нема некои коментари од оние кои навистина барем го знаат Арсенал ! Јас бев на ракомет и не успеав да ја догледам од 65 натаму ! Но онолку колку што гледав видов играчи без волја за победа и без волја за титула ! Убедливо најслабо издание на Фабрегас ! Мислам дека доделувањето на капитенската лента за него или некако е преголем товар или...не знам ! Знам само дека уште кога Галас ја изгуби, дека ке се смени нешто во Арсенал ! Мислам дека Галас е оној кој треба да биде капитен, тоа го имам кажано и сега го кажувам повторно !

За играта не кажувам многу едноставно ова е слаб ден за нас ! Се вракаме на 3-то место и сега со 8 бода помалку ! Нардениот викенд мора да ги поебдиме Челзи, иначе мислам дека секој друг резултат ке биде погубен за нас ! Ако не сакаме да ја изгубиме битката за титулата мораме да победиме !

Единствено Венгер што мора да направи е да ја врати самодовербата на највисоко можно ниво,и да ги убеди своите фудбалери дека треба да играат за нив и за забава, а не за титула ! Тоа само им прави притисок, тоа е очигледно !

Росицки мислам дека беше еден од оние кои беа солидни ако можи да се кажи така, но сепак и тој и Насри се далеку од формата, како и Дуду, кој не се снајде воопшто во тимот ! Арон беше изгубен, Сонг можеби имаше некој минимален придонес ! Фабрегас беше убедливо најлош на теренот, денес ! Галас и Вермален солидни, Траоре на клупа, Силвестер ин ! Сања солиден !

Да те пофалам одличен пост после натпреваров...еден од ретките...Иначе и јас тоа го приметив и го пишав само што заврши мечот. Толку бев изнервиран што играа така лежерно, без да трчаат и да се замараат како сеедно да им е дали ќе победат или не нешто слично како со Вест Хем и откога примија гол почнаа да трчаат и да притискаат..епа тогаш касно е. За Дуду не се снајде да само ај си викам му требаше време и на Ван Перси да се снајде зашто нели оваа не е класична шпиц позиција туку како што кажува Венгер мора таа позиција да ги подржува крилните позиции односно да асистира па ќе видиме понатака. А за Сонг само он заслужува пофалба на денешната утакмица.

Се сложувам со проценката на играчите.

Инаку сум приметил дека секогаш после натпревари со репрезентациити мора да кикснеме. Дали тоа е една од причините незнам.
Тоа се случува секогаш кај големите клубови бидејќи имаат многу репрезентативци кои имаат тешки гостувања после репрезентации не сме само ние. А причините се заморот, а во овој случај незнам зашто Сања стартуваше кога изигра 120 минути за Франција, можеше Ебуе да го зафати местото.

Не се слагам со твојот пост бидејќи Усманов сака да купи акции и да донесе скапи засилувања а Венгер изјави ако дојде Усманов тој ќе си одел.Така да лесно му е да се вади дека млади му биле играчите.Кај му се 30 мил од Адебајор и 15 од Туре??Сам си е крив за све ова и јас не го оправдувам.
А добро според тебе ајде кажи играчи со тие пари што ќе ги купиш и ќе придонесе за екипата, освен голманска позиција секако. Чекам одговор баш ме интересира зашто секој почна да глуми менаџер.
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Епа ако не ви треба никој ок задоволувајте се со 4 место 5 сезони по ред
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Епа ако не ви треба никој ок задоволувајте се со 4 место 5 сезони по ред
Епа боље 4 место 5 сезони по ред отколку вештачки направена победничка екипа како Интер. Ваљда ме разбираш што сакам да ти кажам, ако не нека ти текне што се случи за да може Интер да го освои скудетото после толку години.
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Не сакам да провоцирам во вашиов фан клуб ама мислам сите си знаете која ви е силата.15 кола се силите прво место и на крај никаде ве нема, односно ве има 4 место со 20 бода заостанување.позз
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.831
Поени од реакции
492
Не сакам да провоцирам во вашиов фан клуб ама мислам сите си знаете која ви е силата.15 кола се силите прво место и на крај никаде ве нема, односно ве има 4 место со 20 бода заостанување.позз
Оваа сезона нема да биде , така а и виа интерашите само во италија што се добри , а во лига на шампиони последните 5-6 години после група и ве нема :helou:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.318
Поени од реакции
2.846
Не сакам да провоцирам во вашиов фан клуб ама мислам сите си знаете која ви е силата.15 кола се силите прво место и на крај никаде ве нема, односно ве има 4 место со 20 бода заостанување.позз
Нека играат сите континуитет и нека нема по 10 повредени ќе видиме која е силата. Но и вака сме силни и верувам дека годинава ќе има повеќе трофеи.

Како рекле крајот го краси делото
 

mr.cornelius1

И ОНДАК ТО..
Член од
1 ноември 2009
Мислења
773
Поени од реакции
14
Нека играат сите континуитет и нека нема по 10 повредени ќе видиме која е силата. Но и вака сме силни и верувам дека годинава ќе има повеќе трофеи.

Како рекле крајот го краси делото

абе ја нејќам да се фалам ама мислам АРСЕНАЛ ќе освое оваа сезона барем 4 трофеи ништо повеќе не и треба
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Нека играат сите континуитет и нека нема по 10 повредени ќе видиме која е силата. Но и вака сме силни и верувам дека годинава ќе има повеќе трофеи.

Како рекле крајот го краси делото
епа сеа ова не е Фифа или ПЕС па да можеш да им ги исклучиш повредите и формата на највисоко ниво да ја местиш пред натпревар :pos2::pos2:

тоа е составен дел од фудбалот и не смее никој фудбалски гигант да се вади на тоа, чим се нарекува голем клуб треба да се снајде и со моменталниот ростер... Венгер ја го поштувам многу, знае да извади фудбалер кој преходниот клуб го исфрлил како антиталент(Фабрегас,Анри,Виеира...)знае и да пронајде некој анонимец од 3 лига и притоа истиот да се проценува на милионски суми после 2-3 сезони поминати во клубот.

само незнам чим како што викате газдиве сакале да го зголемат влогот во Арсенал и му даваат солиден буџет на Венгер зашто овој не се согласува да ги троши овие пари?
дали се плаши дека потенцијалните засилувања не би се исплатиле или нешто друго е работата незнам:toe:
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.428
Поени од реакции
6.073
Резиме - Дечки годинава титула повторно нема да има...за жал

Не сум Logix али дај ја да те прашам нешто. Што правеше Едуардо па му го продолжија договорот, или што правеше Насри денес па да има иднина во Арсенал, итн итн......


Прв натпревар на кој не постигнавме гол и прв натпревар на кој можам да кажам дека заслуживме да загубиме. Никој не добива преодна оценка (освен Алмунија кој не беше доволно истестиран за да го коментирам), бар од мене. Кратко и јасно

брат росицки го неше цело прво полувреме освен почетните 2 минути и цело второ полувреме додека не го сменаја....така да чао Томас

абе ја нејќам да се фалам ама мислам АРСЕНАЛ ќе освое оваа сезона барем 4 трофеи ништо повеќе не и треба
да брат емирејтс кап,ајакс кап и некој друк кап и кога ке сумираш 4ри ке излеазат уствари годинава ни емирејтс нје го освоија....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom