Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Резиме - Дечки годинава титула повторно нема да има...за жал

брат росицки го неше цело прво полувреме освен почетните 2 минути и цело второ полувреме додека не го сменаја....така да чао Томас

да брат емирејтс кап,ајакс кап и некој друк кап и кога ке сумираш 4ри ке излеазат уствари годинава ни емирејтс нје го освоија....
Ако не изигра една добро одма чао нека си оди, а ако даде гол ѕвер е.:aplauz:


Зошто бе одма мислите дека нема да се освои ништо, после овој пораз не е ништо завршено. Ако се предадат така брзо тогаш нека не ни играат нека се откажат уште сега. И Манчестер изгуби од барнли, Челзи од Виган, Сандрленд извади нерешено против Манчестер иако требаше да победи, па дали тоа значи дека треба одма да се откажат од борба за титула. Ако така мислат како што гледам некои членови тука незнам зошто се замараат да навиваат за Арсенал. Едноставно навивајте за тимови што фрлаат секоја година 50 милиони. Такви се луѓето што се плашат од пораз.

Не е ништо изгубено, за тие “фанови“ што мислат дека е загубено слободно нека си навиваат за Челзи, Реал, Интер итн, но ако освои Арснал титула или новиот тим не освои ништо немора да се враќаат назад, едноставно никој тука не тера со сила да сакаш некој тим. Тимот нетреба да се сака само кога ќе победи.
 

gooner

дежурен топџија
Член од
10 јуни 2008
Мислења
169
Поени од реакции
6
Резиме - Дечки годинава титула повторно нема да има...за жал




брат росицки го неше цело прво полувреме освен почетните 2 минути и цело второ полувреме додека не го сменаја....така да чао Томас



да брат емирејтс кап,ајакс кап и некој друк кап и кога ке сумираш 4ри ке излеазат уствари годинава ни емирејтс нје го освоија....
Izvini ama zemasva ga Emirates cup!

Ama toj e najmalko bitno kako sto i sam Wenger kaza deka da se igrase ovaj utakmica na Emirati ke isko4ese Arsenal kako pobednik sto ednu stvar ni kazue: Koj dojde na Emirati ide si doma sas konto od po 3 ili 4 gola u svoju mrezu ,a u gosti Arsenal e dosta slab (ili pa nema sreku).
Mora tuja da se napravi nesto.
Ja samo 4ekam da dojde 10 januar kd Afrikanci ke si idev doma pa t'ga da vidu kako ke igra Celzi i plus toj mi svi "derbija" u vtor del na sezonu gi igramo edno po drugo na kraj januari i po4etak na fevruari i ke gi otka4imo josh na po4etak na vtor del od sezonu i ke vidimo toj kolko ke ni donese uspeh, ali za toj otom potom.

Keep Rockin' Gunners and stand up for the Arsenal :music3:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Дечки годинава титула повторно нема да има...за жал
:(

На Венгер му текна да стави напад ко примивме гол, ебате издуваниот.

Нели требаше ваквите екипи уше први 20 минути да ги напуниме, што ми трга со 5 у средина. Бољи ќе беше сеа да тепаме, па со Челзи и со нерешено немаше да биде олку лошо. Сега мора да се тепа, мора....

Ниедна екипа до сега не станала Шампион со 4 порази ... ние веќе 3 ги наредивме. На добар пат сме. ( „ Статистички “ :icon_lol: )
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.409
Поени од реакции
6.030
Ако не изигра една добро одма чао нека си оди, а ако даде гол ѕвер е.:aplauz:


Зошто бе одма мислите дека нема да се освои ништо, после овој пораз не е ништо завршено. Ако се предадат така брзо тогаш нека не ни играат нека се откажат уште сега. И Манчестер изгуби од барнли, Челзи од Виган, Сандрленд извади нерешено против Манчестер иако требаше да победи, па дали тоа значи дека треба одма да се откажат од борба за титула. Ако така мислат како што гледам некои членови тука незнам зошто се замараат да навиваат за Арсенал. Едноставно навивајте за тимови што фрлаат секоја година 50 милиони. Такви се луѓето што се плашат од пораз.

Не е ништо изгубено, за тие “фанови“ што мислат дека е загубено слободно нека си навиваат за Челзи, Реал, Интер итн, но ако освои Арснал титула или новиот тим не освои ништо немора да се враќаат назад, едноставно никој тука не тера со сила да сакаш некој тим. Тимот нетреба да се сака само кога ќе победи.
Брат неам јас намера тебе да ти докажувам зошто го сакам арсенал , колку,зошто не навивам за друг тим итнт .Со тое единствено ке се искараме овде за ништо.И дечки дај бидете малце победници во душа и прекините да се задоволувате со изреката „Важно е да се учествува’’ .Затоа што секогаш победниците се паметат(Беркамп,Анри,Пирес,Виера, и да не набројувам понатаму) а никогаш тие што учествовале.Сега кога ке се сетам кога киксна Арсенал со болтон пред 4-5 години сите викаа каква срамота ова она(затоа што арсенал не се препознаваше во порази со екипи од долниот дел на табелата) а сега секој пораз е проследен со коментарите јас го сакам арсенал оди ти навивај за друг... И ве молам не бидете лузери во душа :salut:
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Без мотив... си мислеа дека сама топката ќе влезе во гол. Епа не оди тоа така, никогаш несмее да се потцени противникот макар тоа бил и Лејтон Ориент.

Разочарувачки е кога знаеме што се може да направи Арсенал а на крај да останеме со празни раце.
Ништо, тоа е, било поминало. Следни Челски на Емирати, моментално најцврстиот наш конкурент за титулата. -8 е сега, со победа во заостанатата утакмица и над Челски ќе дојдеме до -2 заостанување.

Овие играчи го можат тоа без разлика што дел од „навивачите“ не веруваат во нив. Сигурен сум дека ќе има славје во мај, Венгер ни го должи тоа.
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
:(

На Венгер му текна да стави напад ко примивме гол, ебате издуваниот.

Нели требаше ваквите екипи уше први 20 минути да ги напуниме, што ми трга со 5 у средина. Бољи ќе беше сеа да тепаме, па со Челзи и со нерешено немаше да биде олку лошо. Сега мора да се тепа, мора....

Ниедна екипа до сега не станала Шампион со 4 порази ... ние веќе 3 ги наредивме. На добар пат сме. ( „ Статистички “ :icon_lol: )
4-5-1 formacija ne pobeduva be !!!! Zoki mn dobar post !!! Ovoj warmaster so tie cudovistata igrackite na avatar najde da pisuva !!! Arsenal sampion nema da bide toa go znaev i pred 18 Avgust !!!!
http://www.imscouting.com/global_news_item.aspx?id=3649
Dodeka ova ne se naprai nisto ne biduva !!! Sakate da ima pomalce povredi !!! za toa treba poiskusni i poisdrzlivi igraci a ne igraci od 21 godina neiskusni i od staklo praeni !!! Koa da gi udris povreda !!! (imaat talent toa e edino ) Zeegerman i Zoki ruka vi davam za postovite !!!! Rosicky,Diaby,Eboue i uste nekoj tamu treba da si brkaat rabota !!! Nemoze rosicky 2 godini fudbal ne igral i sea na 30 godini formata da ja vraka da go spasuva arsenal !!!ili diaby so ne se udovolil od driblinzi !!! ili eboue so igra na sila itn
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Kako Формација 4-5-1 не победува како до сега играме нонстоп со таа формација, мислам на оваа сезона :tapp::tapp::tapp:
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.409
Поени од реакции
6.030
4-5-1 Без ван Перси и аршавин не е употреблива...Неможе да играат Росицки и Насри Крила а не ги бива за трчање на поголеми растојанија-де факто ти е се играчи за на мал простор.И уште не ми е јасно како може Венгер да ја употребува 4-5-1 на гостувања кај „слабите“ екипи кога со таа формација имаме црна историја...сетете се лани на неколку натпревари (како тој со стоук и да не набројувам понатаму):uvo:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
:(

На Венгер му текна да стави напад ко примивме гол, ебате издуваниот.

Нели требаше ваквите екипи уше први 20 минути да ги напуниме, што ми трга со 5 у средина. Бољи ќе беше сеа да тепаме, па со Челзи и со нерешено немаше да биде олку лошо. Сега мора да се тепа, мора....

Ниедна екипа до сега не станала Шампион со 4 порази ... ние веќе 3 ги наредивме. На добар пат сме. ( „ Статистички “ :icon_lol: )

И што ако имаме 3 порази? И манчестер има 3, челзи 2 а сити има еден па е под нас. Заеби ти статистика сезонава зашто во гости секогаш е тешко поради тоа што многу екипи се засилени.

4-5-1 formacija ne pobeduva be !!!! Zoki mn dobar post !!! Ovoj warmaster so tie cudovistata igrackite na avatar najde da pisuva !!! Arsenal sampion nema da bide toa go znaev i pred 18 Avgust !!!!
http://www.imscouting.com/global_news_item.aspx?id=3649
Dodeka ova ne se naprai nisto ne biduva !!! Sakate da ima pomalce povredi !!! za toa treba poiskusni i poisdrzlivi igraci a ne igraci od 21 godina neiskusni i od staklo praeni !!! Koa da gi udris povreda !!! (imaat talent toa e edino ) Zeegerman i Zoki ruka vi davam za postovite !!!! Rosicky,Diaby,Eboue i uste nekoj tamu treba da si brkaat rabota !!! Nemoze rosicky 2 godini fudbal ne igral i sea na 30 godini formata da ja vraka da go spasuva arsenal !!!ili diaby so ne se udovolil od driblinzi !!! ili eboue so igra na sila itn
Како бе така го знаеше тоа уште пред 18 Август? Ќе беше шампион ако ги земеше Хунтелар, Погребњак или Диара а? Дај ти се молам нема никој од нив да заигра кај нас...Погледни ги Хунтелар и Погребњак ни техника ни ништо за знаеле да дадат гол..па што не дадат тогаш во нивните екипи? Ако ја глеаше Македонија-Холандија ќе сфатеше каков камен е Хунтелар и зашто во ниедна екипа нема да игра освен во Ајакс.
Квалитетот е тука во Арсенал само работата е што нема некој поискусен играч како Виеира да ги координира кога ќе се изгубат на терен.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.409
Поени од реакции
6.030
И што ако имаме 3 порази? И манчестер има 3, челзи 2 а сити има еден па е под нас. Заеби ти статистика сезонава зашто во гости секогаш е тешко поради тоа што многу екипи се засилени.

Тоа значи дека не сме ништо подобри од другите...

А поентата е да докажеме дека сме подобри од нив.Вчера го пропуштивме тоа(впрочем ман утд изигра нерешено со нив на домашен терен а арсенал се врати со наведнати глави од стадионот на светлината)

пс: Крајно не ме разочара поразот туку што целиот тим ненапрви ниту еден потег за да сум горд што навивам за арсенал...
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Тоа значи дека не сме ништо подобри од другите...

А поентата е да докажеме дека сме подобри од нив.Вчера го пропуштивме тоа(впрочем ман утд изигра нерешено со нив на домашен терен а арсенал се врати со наведнати глави од стадионот на светлината)

пс: Крајно не ме разочара поразот туку што целиот тим ненапрви ниту еден потег за да сум горд што навивам за арсенал...
Искрени да бидеме али докажавме дека не сме ништо подобри уште кога изигравме нерешено со Вест Хем а водевме 2-0 така да тоа е..а ова со поразите беше работата дека може и со повеќе од 4-5 порази да се стане шампион сезонава.


Второво болдирано е точно. И јас не сум толку разочаран од поразот зашто и други екипи изгубија бодови со Сандерленд, само разочаран сум од пристапот на играчите кон натпреварот.

4-5-1 Без ван Перси и аршавин не е употреблива...Неможе да играат Росицки и Насри Крила а не ги бива за трчање на поголеми растојанија-де факто ти е се играчи за на мал простор.И уште не ми е јасно како може Венгер да ја употребува 4-5-1 на гостувања кај „слабите“ екипи кога со таа формација имаме црна историја...сетете се лани на неколку натпревари (како тој со стоук и да не набројувам понатаму):uvo:
Абе не е истата 4-5-1 како и минатата година..оваа е повеќе 4-3-3 кога напаѓаме, а 4-5-1 кога се браниме ваљда ме разбираш. Прва сезона е ваква формација што играме и доста добра е зашто дадовме многу голови досега,а би била мн употреблива за Валкот како крило, а ќе беше и за Дуду ако го погодеше голот кога излезе пред голман, само ќе треба време Дуду да се привикне исто како и што требаше за Ван Перси.
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
А и ова веќе со повредиве мајкуму, преку курца маева стана више. Што стаклени ќе беа, Насри ко некое пиче се излежава 5 минути од благ старт, Галас исто, ај да речеш реткост е работава, ама ова веќе секоја недела го гледам.

Еве го зверот со неговите претпознатливи изјави.

'If we had played at home, we would have won'

:pos: :pos:

ps. Леле оној Траоре како му влезе на крај на еден, па па па, ептен нервозен ми делува.
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Ако не изигра една добро одма чао нека си оди, а ако даде гол ѕвер е.:aplauz:


Зошто бе одма мислите дека нема да се освои ништо, после овој пораз не е ништо завршено. Ако се предадат така брзо тогаш нека не ни играат нека се откажат уште сега. И Манчестер изгуби од барнли, Челзи од Виган, Сандрленд извади нерешено против Манчестер иако требаше да победи, па дали тоа значи дека треба одма да се откажат од борба за титула. Ако така мислат како што гледам некои членови тука незнам зошто се замараат да навиваат за Арсенал. Едноставно навивајте за тимови што фрлаат секоја година 50 милиони. Такви се луѓето што се плашат од пораз.

Не е ништо изгубено, за тие “фанови“ што мислат дека е загубено слободно нека си навиваат за Челзи, Реал, Интер итн, но ако освои Арснал титула или новиот тим не освои ништо немора да се враќаат назад, едноставно никој тука не тера со сила да сакаш некој тим. Тимот нетреба да се сака само кога ќе победи.
Не е се завршено ама венгер мора да свати дека овие натпревари се најбитни. Јас в4ера уште кога видов дека го извади едуардо и играше со 5 крила а со ниеден шпиц знаев дека арсенал нема да постигне гол
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Како бе така го знаеше тоа уште пред 18 Август? Ќе беше шампион ако ги земеше Хунтелар, Погребњак или Диара а? Дај ти се молам нема никој од нив да заигра кај нас...Погледни ги Хунтелар и Погребњак ни техника ни ништо за знаеле да дадат гол..па што не дадат тогаш во нивните екипи? Ако ја глеаше Македонија-Холандија ќе сфатеше каков камен е Хунтелар и зашто во ниедна екипа нема да игра освен во Ајакс.
Квалитетот е тука во Арсенал само работата е што нема некој поискусен играч како Виеира да ги координира кога ќе се изгубат на терен.
Цццццц кое дрво си ти !!!! Види го штудтгарт бе претпоследен како да дава голови у таква екипа сам ли да игра !!! Едуардо у ваков тим е дрвце а не у штудтгарт нема до гол да се приблиши !!! Хунтелаар ко прво у милан едвај го ставаат ко второ милан е најпропаднатиот тим па сеа види дали ке може некој голови да дава таму !!! И ти ке даваш голови у екипа која е полна со техничари !!! Само не треба да дава голови што ке може секој да ги дава !!!! треба некој што ке користи повеке од тешки ситуации а не само коа ке дојде на тацна топката !!!!
Погребњак има од 5 меча 2 гола у германија
Едуардо има од 6-7 меча 3 гола па сеа види кој у каков тим е и кој тим у каква форма е !!!!До вчера 2риот тим у ангилја и денес вториот тим у германија од позади !!!!
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.409
Поени од реакции
6.030
carter те разбирам што сакаш да кажеш ама вчера игравме со формацијата од лани кога денилсон играше крило...

А за Траоре незнам што да кажам само колку накурчено влезе во стартот :pop:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom