Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Arsenal Linked with Stunning £27m West Ham Double Raid for Collison & Upson

by Mr Neutral on September 20th, 2009 | 258 words | 5 comments Arsene interested in Hammers pair.
Arsenal have been linked with a stunning double swoop on cash strapped West Ham United.
Highly rated youngster Jack Collison has caught the eye of Gunners boss Arsene Wenger.

The 20-year-old midfielder has already turned out for Wales and has caught the eye with a number of impressive performances.
Meanwhile his Hammers’ team mate Matthew Upson is also linked with a return to the club where he started his career. The England central defender was sold by Wenger to Birmingham City. (Lancashire Evening Post)
This is interesting news indeed. If Arsene Wenger was to try and bring both Jack Collison and Matthew Upson to the Emirates it would sure cost a pretty penny. £12m rated Collison is one of the brightest young talents in the game at the moment and when Man City expressed an interest in Upson in the summer they were quoted a valuation in the region of £15m for the 30 year old centre back.
Given that William Gallas and Thomas Vermaelen have formed a decent centre back partnership I am not sure there is much of a need for bringing back their former player from Upton Park.
20 year old Welsh international Collison may be of more interest to Wenger and the young midfielder has proven his ability at Premier League level but surely Gianfranco Zola will not want to sell such a promising prospect unless the financial crisis at the east London club has hit levels that require a big name player to have be sold off?
Ќе си имаш вакви маки, т.е неостварливи желби додека е Венгер тренер на Арсенал. За жал ... треба да биде јасно тоа :)

Ама ако, надата после умира, шо викает... затоа надајсе!:pos2:
 

xochipilli

Војвода
Член од
29 јули 2006
Мислења
426
Поени од реакции
116
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Тоа ти е, очигледно не познавање на политиката на Венгер и слично ! Не се замарај !
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Znam kakva mu e politikata !!! Ali ke vidis deka ke pocne da kupuva !!! od januari 2 igraci 100 % !!! jas se kladam za toa !!!
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Znam kakva mu e politikata !!! Ali ke vidis deka ke pocne da kupuva !!! od januari 2 igraci 100 % !!! jas se kladam za toa !!!
Ќе биде...... Ван дер варт и Фабиано ќе ги донесе сигурно и јас се кладам у што сакате :pos2:

У Јануар батко спремен ќе биде да даде 2 миљона за Чамак, ништо поише. :)))) и тоа доколку спритреба... го изјави на Арсенал ком тоа. А сега за сега, не ни треба ништо!
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
зборуваме за гаел клиши тој што секогаш е најтивкиот никогаш нема направено нешто да го мразат ( сем ете за пеналот .. ) дисциплината на ниво , перфектен во фор , помага напрес ...
добро значи според тебе ни требаат дваја цесц , двајце вермален , еден голман и и 6 ко А.А ...

нз оти вака ама јас сум мн задоволен од дечково кој е топ 3 лев бекови во светов ... тоа е моето мислење ...

никога апсолутно никогаш нема да плукам по наш играч , во моментов ме нервира дијаби ама тоа е тоа ...



зависи како ја гледаш идеалноста ? мн е битно кој е твојот поглед ког тоа

Одличен коментар. Сите наши играчи треба да ѓи подржуваме, само така можат да го дадат својот максимум. Знае Дијаби и мене да ме изнервира со тоа што дрибла до немајкаде место да направи добро подавање али има супер способнисти. Во моментов ме нервира само Алмунија, али и никогаш не сум ни бил убеден дека треба да брани прва постава во екипа како Арсенал уште од финалето на лигата на шампионите со Барса.
 
Член од
28 јули 2009
Мислења
171
Поени од реакции
1
Ќе биде...... Ван дер варт и Фабиано ќе ги донесе сигурно и јас се кладам у што сакате :pos2:

У Јануар батко спремен ќе биде да даде 2 миљона за Чамак, ништо поише. :)))) и тоа доколку спритреба... го изјави на Арсенал ком тоа. А сега за сега, не ни треба ништо!

абе како fabiano за тој можеме само да сонуваме :nesum:
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Zasto da sonuvame be !!! ARSENAL e golem tim !!! ne zborime za Napoli,Bolton ili nekoj takov !!!!

Moze samo radi Venger da sonuvame !!! Inace ako se frli nekoj 20 milioni da vidis kako ke dojde !!
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Пак ќе кажам Клиши е супер играч, и покрај тоа што е бек во секое време може да го видиме напред да се надодаде и да нафрли. Кога би биле комплетни тогаш нема да има многу потреба од уфрлување напред и ќе нема многу простор за киксови. Многу е брз и млад и поради тоа нетреба да се потценува туку да се поддржува. И мене Дијаби знае да ме изнервира кога игра млитаво како со мрза. Многу голем потенцијал има во него но понекогаш ми изгледа како да го мрзи да појде на топка. Инаку кога игра тогаш немам збор. Ебуе е човекот кој ми е многу интересен како личност но мислам дека знае да се забрае во држењето на топката а со тоа и да ја изгуби. Или пак центар шутевите не му се баш некоја добра особина, за брзината немам коментар. Но секој си има своја улога кога треба да изигра. Проблемот е што не сме комплетни и играчите играат позиции и улоги што не се за нив.

Годинава не ни треба среќа туку ни треба да не се деси да немаме среќа и повреди и мислам дека нема да поминеме со еден трофеј!!!! Иако секогаш не сметаат за аутсајдери сепак не заборавете дека сепак пак сме завршувале во големата четврка а и се наоѓаме во полуфинале или чевртфинале во лигата на шампионите. Доколку сме комплетни нека не ве чуди и титула во истото.!!
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Zasto da sonuvame be !!! ARSENAL e golem tim !!! ne zborime za Napoli,Bolton ili nekoj takov !!!!

Moze samo radi Venger da sonuvame !!! Inace ako se frli nekoj 20 milioni da vidis kako ke dojde !!
Епа тоа е тоа, само заради Венгер ќе сонуваШ Ти и сличните такви ко тебе, пошто овдека 90 посто од фан клубот мислиме обратно.

Не заборавај дека ги имаме Ван Перси и Едуардо, и како резерва Бентнер и Вела. башка по страни Аршавин, Волкот, Вилшер... кај ке игра Фабиано? не би верувал дека сака да седи на клупа. И јас мислам дека ни треба некој, ама уместо Бентнер, а како што гледаш Венгер го бендисал и верува во него. И како што кажав пред некој пост, и јас се надевам дека Бентнер ќе не демантира по крај на сезоната.

За Колинс и за Апсон 27 милиони, па дали си ти нормален? 12 милиони за теле, и 15 милиони за 30-годишен дефанзивец. Ова само навивачи на Милан може да поверуваат :D
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Vermaelen + Arshavin =27 милиони , мислиш венгер би дадил исти пари за Aпсон и Колинс звучи смешно :pos2: и Бендтнер мислам дека ќе не изненади оваа сезона со Стандард прва утакмица како шпиц дава гол , со Виган Десно крило намести гол , така да не е за потценување :helou:
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Не заборавај дека ги имаме Ван Перси и Едуардо, и како резерва Бентнер и Вела. башка по страни Аршавин, Волкот, Вилшер... кај ке игра Фабиано?

За Колинс и за Апсон 27 милиони, па дали си ти нормален?
Ова само навивачи на Милан може да поверуваат
РвП кој допрва треба да си ја врате формата и да биде меѓу хајдобрите на светов , дуду прекрасно ме изненади да ви признаам мислев дека никогаш нема да го биде повеќе .. во однос на никлас немам коментари се можам да очекувам од него и да ме извади од рамнотежа и да ме изненади прекрасно ко со данска-поругалија , станадарт, па и со виган со кој желба влеза на терен само 10-мин повеќе да изграше поинаку ќе беше се , вела одличен е дечкото супер играч кој допрва треба да не радува ..

А.А , насри , томас , вилшаер па и рамзи ...

фабијано ? во севиља или милан тие го сакаа пред почетокот на сезонава :pos2:

колинс - лол од каде ова ? не ми се допаѓа ни најмалку од вестхем само грин друго не ...
апсон пред вестхем беше наш играч ... не е типично за професорот тоа - камбек тешка работичка .

а и ако дојде љумбери на позајмица ...на втората точка дај уште еден квалитетен крилен напаѓач
 

gooner

дежурен топџија
Член од
10 јуни 2008
Мислења
169
Поени од реакции
6
Абе не е се во стадионот мора да се имаат и најдобри навивачи
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom