Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Ај баш нека изигра еден меч да го видиме Сендерос дали го бива или сеуште е оној истиот нестабилен играч :toe:
Во Венгер верувам и ... поради него само верувам дека и овој Ѕид има нешто напреднато чим остана во Арсенал !
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Колку и да зборувате сите лошо за Сендерос на крајот сите це крстите на него, што мислите дека Галас и Вермален ќе можат да играат цела сезона или пак дека силвестре е подобар од сендерос :uvo: , затоа добро е што се враќа во тимот мора да се одмараат и галас и вермален, а со тоа одмарање на овие двајца не би сакал да го видам силвестре , туку сендерос кој се надевам дека ќе докажи дека вреди и дека јас не грешам, :salut:
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Јас мислам дека венгер прави голема грешка што ми дава толку предност на галас...не дека не е добар...галас е ѕвер...ама видете само колку години е, а сендерос е супер талентиран игра4 на кого ке се крстиме после една две години...секако ако остане во арсенал...ама венгер ако продолзи така ке биде тешко тој да остани во арсенал
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Вермален-Туре , Галас- Џуру ... ех да останеше Туре ќе немаше потреба за грижи за години на играчи и глупости зашто ќе имавме насолидна одбрана а вака сега Џуру се повреди Галас викате и вие Години наскоро ќе го скратуваат тие нажалост ... нема за секогаш да е толкав ѕвер и што после Сендерос и Силвестре Кој пак е најстариот тука ...
Вермален - Џуру - Сендерос... не сериозно ми изгледа баш зашто при мала повреда на еден оди све у ризик! А знаеме колку нашиот тим е среќен со повреди...
Ќе мора да се калкулира нешто следново лето за одбранбените играчи некое засилување можда за ДМ па Сонг како ЦБ :toe:
Само Венгер си знае :smir:
 
Т

Топџија

Гостин
Ај бе што се секирате за Галас не знам. Па 32 години има, за дефанзивец и не е престар. Има уште 3 години најмалку да игра на ниво, доволно време за Џуру комплетно да го научи занаетот.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.408
Поени од реакции
6.028
зокс молимте немој ти да кажвиш кој чинел а кој не.Пошто и тебе некој не ти чинит па никој ништо не ти викат.

пс-gooner4life преку таквото си ми дојден со туре.Ај анри да го жалаш,ај виера,ај беркамп ама Туре што си замина заради пари?:kesa:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
зокс молимте немој ти да кажвиш кој чинел а кој не.Пошто и тебе некој не ти чинит па никој ништо не ти викат.

пс-gooner4life преку таквото си ми дојден со туре.Ај анри да го жалаш,ај виера,ај беркамп ама Туре што си замина заради пари?:kesa:
Мое право е дали ќе кажвам или не, на никој не му забранвем да ми викет за некој шчо не ми чинел.

И незнам што го спомињате Туре, кога ќе цркнеше на клупа покрај Вермален :pipi:

Еве ја најновата изјава од Венгер за Сендерос.

"I don't believe he is starting his career with us again because we know how good he is but it is a new start let's say," remarked Wenger.

"We have already seen his quality and he is still very young for a centre back. He's 24 years-old and he has the future in front of him. The best 10 years are now coming for him.

"Philippe is an intelligent boy with a very good attitude and you don't ever question that.

"His position at the moment is that we have four centre backs and he is one of the four because Djourou is out for nearly the season. In this job you have always to be ready and the day you get the chance you can do well. If you are not ready, everybody will say he is not good enough to play for Arsenal Football Club.

"Now he is back with us so we will just give him a chance."

пс. Две интересни слики.




:vozbud:
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.351
Ај бе што се секирате за Галас не знам. Па 32 години има, за дефанзивец и не е престар. Има уште 3 години најмалку да игра на ниво, доволно време за Џуру комплетно да го научи занаетот.
Не баш три.Една или две да биде на врвот и после следува идење надолу.Уствари и многу зависи од играчот,он може најдобрите партии па да ги дава на 35-36,така да неможеш баш да му предвидиш до кога ќе игра во топ форма.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
зокс молимте немој ти да кажвиш кој чинел а кој не.Пошто и тебе некој не ти чинит па никој ништо не ти викат.

пс-gooner4life преку таквото си ми дојден со туре.Ај анри да го жалаш,ај виера,ај беркамп ама Туре што си замина заради пари?:kesa:
Taка е ! Нас ако не ни чини нешто, тука сме демек будали ! :drk:

Мое право е дали ќе кажвам или не, на никој не му забранвем да ми викет за некој шчо не ми чинел.

И незнам што го спомињате Туре, кога ќе цркнеше на клупа покрај Вермален :pipi:

Еве ја најновата изјава од Венгер за Сендерос.

"I don't believe he is starting his career with us again because we know how good he is
but it is a new start let's say," remarked Wenger.

"We have already seen his quality and he is still very young for a centre back. He's 24 years-old and he has the future in front of him. The best 10 years are now coming for him.

"P
hilippe is an intelligent boy with a very good attitude and you don't ever question that.

"His position at the moment is that we have four centre backs and
he is one of the four because Djourou is out for nearly the season. In this job you have always to be ready and the day you get the chance you can do well. If you are not ready, everybody will say he is not good enough to play for Arsenal Football Club.

"
Now he is back with us so we will just give him a chance."

пс. Две интересни слики.




:vozbud:


Да не заборавиме дека нешто слично имаше и за Адебајор, демек дека е добар, потребен за тимот !

Јас не велам дека Сендерос можеби еден ден нема да прерасне во добар играч, туку велам дека не го сакам да се докажува кај нас !

Нека оди во тимот на Мојс и нека се докажува ! Од него ми е доста !
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
а сендерос е супер талентиран игра4 на кого ке се крстиме после една две години...секако ако остане во арсенал...ама венгер ако продолзи така ке биде тешко тој да остани во арсенал
Вермален-Туре , Галас- Џуру ...
нордвеит ...
во него е иднината не е во сендерос или џуру ...
белец за дефанзивец .. само тоа му е мајката - адамс - кион :vozbud:
сега со вермален .... или ама не бидува јас лично сакав агер со врмален ...

туре - лол кој киксер го споредуваш со верминаторот ??
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Не заборавам дека некои од вас, не се служам со имиња, го критикуваа Сонг, Диаби, но за нив никој ништо не рече, и никој ништо не му врати или реплицира !

Кога мене, нема да ми чини Сендерос, кого има направено неколку киксови, против Челзи неколку, против Сандерленд се само дел од некои кои ги паметам. ке почните да викате !

Сигурно сите си имате по некој, кој не го сакате во тимот на Арсенал !? Сигурно, ама како што можам да видам, никој тоа не го кажува, туку си го чува за себе !

Јас бев тој кој кажа дека Сендерос не го сакам јас во Арсенал, и почнавте околу мене !? Ако сум во „криво“ тогаш шо викате сите за мене !? Кој сум јас да одлучам дали тој ке игра ?! Кој сум јас, да ги испитувам одлуките на најдобриот тренер во светот ?! Ако тој реши да игра, тогаш јас тоа ке го почитувам тоа, иако нема да бидам во негова согласност !

Толку од мене за Сендерос !:helou:

нордвеит ...
во него е иднината не е во сендерос или џуру ...
белец за дефанзивец .. само тоа му е мајката - адамс - кион :vozbud:
сега со вермален .... или ама не бидува јас лично сакав агер со врмален ...

туре - лол кој киксер го споредуваш со верминаторот ??
:helou::helou:
 
Т

Топџија

Гостин
Еве ги играчите во комбинација за вечерва:

Wojciech Szczesny
James Shea
Philippe Senderos
Mikael Silvestre
Kieran Gibbs
Armand Traore
Kerrea Gilbert
Kyle Bartley
Mark Randall
Francis Coquelin
Craig Eastmond
Emmanuel Frimpong
Nacer Barazite
Aaron Ramsey
Gilles Sunu
Jack Wilshere
Carlos Vela
Sanchez Watt


Моја претпоставка во поглед на составот кој ќе го почне натпреварот:

Шчезни, Сендерос, Галас, Гибс, Џилберт, Рендал, Рамзи, Вилшер, Траоре, Вела и Ват.

Добро, некои од овие беше нагласено од Венгер дека ќе настапат, па така и не треба којзнае каква имагинација.
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Галас ти е грешка го нема во тимот , изгледа на негово место ќе игра силвестре:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom