Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Па добро друже головите со Сити почнаа ради Алмунија. Еее да може Маноне да се докаже пред Алмунија како што успеа Касиљас на времето..Али слушам поголем потенцијал имал Шчезни или како и да го викаат.
Па сегде почнуваат ради некој, ама сепак, мислам дека ако не ги изгубеше тие топки, ке имавме позитивен резултат !:drk:
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Единствен кој не е сигурен во одбраната, сум кажал и порано, играч кого не го сакам во првиот тим е Гаел Клиши ! Ако ги видите головите на Сити повторно, ке забележите, дека токму тој е најголемиот виновник !

Не се плашам да кажам имиња, бидејки Сања, Галас и Вермален играат фантастично !
Може до некаде си во право но не целосно Гаел клиши според мене е еден од подобрите леви бекови во светот , доста е офанзивен и исто така е многу брз, и денеска имаше голема улогоа во третиот гол , а за Вермален немам збор едно од најквалитетното засилување во премиер лигата :salut:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Овој Бентнер има да не демантира до крај на сезона... така ми стои :)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Па сегде почнуваат ради некој, ама сепак, мислам дека ако не ги изгубеше тие топки, ке имавме позитивен резултат !:drk:
Е сеа не почнуваат сегде ради некој, барем не ради такви смешни грешки.
 

Nekoj IksDe

Челзијаш
Член од
17 септември 2009
Мислења
495
Поени од реакции
9
Честито победа да вие, не го гледав натпреварот но според резултатот сте ги надиграле во вистинска смисла на зборот
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Единствен кој не е сигурен во одбраната, сум кажал и порано, играч кого не го сакам во првиот тим е Гаел Клиши ! Ако ги видите головите на Сити повторно, ке забележите, дека токму тој е најголемиот виновник !
немој така гаел е одличен играч срцето го остава на теренот ... головите од сите конкретно 3-иот од адебајор беше комплетно средниот ред , сонг веќе имаше картон и немаше каде ...
не си во право одличен е гаел

Ама затоа Сања е дрво во напад, Клиши знае и трк да направи да предибла... Сања оваа и изминатата година само дефанзивно е добар.
сања има подобар центаршут од гаел ... мислам

а денес гаел одлично направи со асс за третиот ...

Овој Бентнер има да не демантира до крај на сезона... така ми стои :)
сигурен сум ...
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Исто така денес на оваа утакмица доста добро изигра и Ебуе едноставно го остава срцето на теренот, одноставно го имаше насекаде Сонг добра игра во дефанзива, но исто така покажа дека е добар и во офанзива, кога издрибла неколку играчи на Виган погоди статива, исто така и од наредното коло и сендерос се враќа на клупа мислам дека сендерос може да се покаже оваа сезона како добра замена , а голем плус ќе ни бидат кога ќе се вратат Насри , Арша, Волкот a исто така и Вела кој има доста да покаже оваа сезона само мислам са Насри ќе почекаме до средината на октомври
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Клиши е супер, мислам дека кога ќе се врати насри ќе биде уште подобар. Сега не само што е во одбрана туку мора да пополнува и место за лево крило. Со комплетен состав нема да мора да оди толку напред и ќе биде поспремен во одбрана.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.386
Поени од реакции
6.456
овој вермаелен испадна најјако засилување во цел трансфер период :)
секоја чест.....
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
немој така гаел е одличен играч срцето го остава на теренот ... головите од сите конкретно 3-иот од адебајор беше комплетно средниот ред , сонг веќе имаше картон и немаше каде ...
не си во право одличен е гаел


сања има подобар центаршут од гаел ... мислам

а денес гаел одлично направи со асс за третиот ...


сигурен сум ...
Значи сите се идеални и добри ? Епа не би се сложил !:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom