Фан Клуб: Јувентус

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.651
Поени од реакции
5.330
Мислам дека не беше пенал тоа на Лихт а и не знам дали и нашиот пенал требаше да се досуди...
Имаше двострано туркање од страна на Тоти и Лихт, Швајцарецот аматерски наседна на провокацијата на Тоти и се случи тоа што се случи. Додуша во Италија ако се судат пенали за туркање треба да има по 5-6 на еден натпревар, но сепак јас сметам дека имаше елементи на пенал тука, Тоти го наседна професионално.

Судијата ја испушти од контрола играта. Го влечат Љоренте во 16-тик, не суди пенал, па после компензира со чувствителна ситуација на фаул над Погба направен точно на линија.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.008
Поени од реакции
84.668
Нека го вади Љоренте инаку се ќе му ебам на Морбидниот
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
359
Se zagubi sudijava.... Neznam zoso na Rizzoli ne mu dadoa da sudi.Inace prviot cist ko solza zoso koj kur go tera raka da kreva tamu!! Ova so licht i onoj totti e cista smeska bidejki takvi turkanja ima po 10 na utakmica, a za posledniot imase kontakt ali kolku bese vnatre toa sudijata si znae. Ako prodlzat vaka kje letaat crveni na site strani.
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.922
Поени од реакции
831
абе Марота дете бе што ти требаше црвениов картон бе јес да не си ти крив али коа се прокурчуеш на поголеми така иде...за БОНУЧИ немам зборови простени му се пола киксои
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.008
Поени од реакции
84.668
Мората бе сине... тешко ќе те чини црвениов картон
Бонинаторот :cuc:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Мората, ме разочара тотално, ај шо не очекував ништо, само онака се надевав дека можи ќе ме демантира.
Тој па се докажва дека е и краток фитил. Не смеј онака лесно да наседнува. Т.е. она е школа на Реал.
Алегри мора да го нашамари, ми се бендиса ко отиде да ги дели и одма го исфрли настрана. Очигледно не беше само да намали конфликт туку да го заќути малиов.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.238
Поени од реакции
16.693
3-5-2 катастрофа. Киелини во првото чавче без гла па со тие пасојте аман нека му кажат дека не е тој човекот кој треба да подава. Огбона мора да игра па дуел не изгуби. Пирло не кошташе мн на средина па дефанзивно изгубивме многу, не ме интересира што сме добиле напред ( а со пирло не добивме денес ништо) одбраната беше катастрофа, на видал топката почна да му бега. ПЕреира и Огбона мораше да играат.
Алегри тактички на ниво.

Љоренте катастрифа жива[DOUBLEPOST=1412532585][/DOUBLEPOST]
Мората не беше ништо крив за црвениот картон. Солунското копиле треба да биде казнето за ова, а не детево.
Прегледај го приврзокот 104037
@Leo Bonnie :love::love::love:
:pos:
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Де бе не го тупете со Мората аман.. За што беше крив човекот што изеде ќутек од Манолас ли... Супер изигра Мората уштеда влезеше стативата...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom