Фан Клуб: Јувентус

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Берарди 2 гола за Сасуоло денеска од кој вториот од пенал. Само напред ѕверу, следната сезона очекувам барем двајца од напаѓачиве што ни се по позајмици и косопственост давани да повлечеме дека вака ќе скапат во екипи како Сасуоло и други од нивни ранг и ќе си останат просечни играчи нормално кога не им се укажува шанса за екипа како што е Јувентус..
И Габиандини постигна гол денес (y)


 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.207
Поени од реакции
16.647
Пеер ако најде на Лихт да му замериш онда јбг...
Глеаше вчера Атлетико ? 3 гола за 13 мин.Пресинг висок од старт.Ние и тоа што пробавме , беше јалово.Тестот е паднат.Вечерва има шанса за поправен.
Не реков дека му замервам, кажвам која е грешката која водеше до голот. Не ми го спомнувајте Атлетико вчера после меч од ЛШ каде што 5 играчи првотимци на атлетико истрчаја 15км неможеја да одат Атлетико. Тестот ни паднат ни ништо си изиграв сосем на ниво дури и бевме подобри во средината и одбраната голот беше преглуп, игравме против тим кој го победи РМ,Барселона стигна финале во ЛШ и беше Шампион на шпанија во првенство каде се бореа со РМ,Барселона не е исто. Не се заебавајте со Конте и неговите пасови акции преку Лихшт и Асамоа само ќе изгубевме ос 2-0 и ништо повеќе. Патем најтешката утакмица ја изгувиме ОДВАЈ 1-0 на гости, упоште не епаднат тест.[DOUBLEPOST=1412519691][/DOUBLEPOST]
И Габиандини постигна гол денес (y)
:drk:[DOUBLEPOST=1412520356][/DOUBLEPOST]Giovinco earns €2.2m per season at Juve, making him one of the highest earners, but he struggles to get off the bench.

Despite the lack of playing time, the Atomic Ant is still regularly called by Italy Coach Antonio Conte.

:facepalm: а со лихштајнер се тегнат за милионче плус офф
 
Последно уредено:

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Арсенал се интересирал за Џио, можно е да пуштат понуда за него во Јануари.

Денес на домашен терен како и секогаш очекувам победа, безразлика што ни гостува Рома која и сезонава ја гледам како единствен сериозен конкурент за титулата.
Не дека 3те бода од денес би ја решире титулата, сепак добро би дошле да се имаат на контото.
Во ваквиве утакмици битни се само подовите , играта и немора да биде баш сјајна.
Пораза несмее да биде опција.
Во последните 4 меча во Торино против Рома , имаме 4 победи со гол разлика 12:1.
Oчекувам да ја продолжиме традицијава :D

Алегри наводно барал повеќе центаршутеви за Љоренте (добор утро Макс :D ) , и подлабоки пенетрации на Видал и Погба вертикално во нападот.

Пирло се најавува како старер на местото на Видал... :cautious:[DOUBLEPOST=1412522149][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.453
Поени од реакции
5.473
Охо Пирло старетер, нема што да бара Рома денес.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.967
Поени од реакции
84.426
Арсенал се интересирал за Џио, можно е да пуштат понуда за него во Јануари.
Кај е миџетов за во Премиер Лига, ќе му дојдат копачите од Стоук или Сандерленд ќе треба потоа низ Бутел да го бараме :icon_lol:

Него не се секирајте за Берарди... ако ние не го земеме во Јувентус, тогаш сигурно ќе си биде стандарден во дресот на Италија под водство на Конте (y)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.207
Поени од реакции
16.647
Поо одбирање утакмица за враќање на Пирло после повреда.... катастрофа

Ќе го јадиме дебело на средина освен ако не се случи чудо, ќе не искинат[DOUBLEPOST=1412522726][/DOUBLEPOST]би играл со Pereyra, Marchisio, Pogba денес...[DOUBLEPOST=1412523682][/DOUBLEPOST]Според Ла Стампа Видал не е ни присутен ни за загревањето.
 
Последно уредено:

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.651
Поени од реакции
5.330
Арсенал се интересирал за Џио, можно е да пуштат понуда за него во Јануари.
Да, разумната понуда би била Јуве да му плати на Арсенал, за Џовинко да замине во Арсенал.



Супер состав. Само не знам Пирло колку е спремен одма да влези во игра.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.207
Поени од реакции
16.647
sop://broker.sopcast.com:3912/160000[DOUBLEPOST=1412525378][/DOUBLEPOST]Андреа Бонучи :facepalm:[DOUBLEPOST=1412527111][/DOUBLEPOST]Касапи
 
Последно уредено:

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.651
Поени од реакции
5.330
Алегри мора малце да позборува со Лихт.
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.922
Поени од реакции
831
Мислам дека не беше пенал тоа на Лихт а и не знам дали и нашиот пенал требаше да се досуди...
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.453
Поени од реакции
5.473
Денес ќе има пресвртница како пред 3 сезони со Интер кога влезе Дел Пиеро и се промени формацијата во 3-5-2, денес ќе се смени во 4-3-1-2.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom