Фан Клуб: Јувентус

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.026
Поени од реакции
84.732
Добааар (y) , потсеќа на Давидс во некои потези... :icon_mrgr: Се надевам дека нема да се ценкаат, и ќе им ги дадат тие 15 милиони што ги бара Ница за Предаторов

 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.966
Поени од реакции
3.481
Ke ni bide merak posle da go pcueme Daglas... Inace ona gore ako e visfina Kieza za Kviča, potpisuvanje odma!!!
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.026
Поени од реакции
84.732

Ако ова со Соуле е точно, ондак рачунајте Киеза сигурно ќе си оди... Мора летово да се извадат 40 милиони од некој играч, за да се има средства за пазарење други играчи (Калафиори? Копмајнерс?), а мое мислење е дека Киеза со договорот до 2025 и платата од 6 милиони станува прва мета што ќе го напушти клубот.




Уфф...
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.026
Поени од реакции
84.732
Луиз и најверојатно Турам договорени (y) Не верувам Ница дека ќе прави проблеми за трансферов

 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.026
Поени од реакции
84.732
Се заебаа што не го земаа Калафиори пред ЕП, сега Болоња (оправдано) бара барем 50 милиони за него... Требаше и мораше побрзо да се реагира за момаков, сега осеќам цело лето ќе се влечиме со него. Едино позитивно нешто е што има дил со Јувентус, па наводно ќе сака само кај нас да се пресели...ама знаеме како функционираат работите на трансфер пазарот.

Калафиори и Копмајнерс мислев дека ќе ги земат најбрзо, ама по се изгледа ќе се влечиме со нив до 31ви Август. Од другите вести, Кеан најверојатно во Фиорентина за 15-20 милки, Нонге во Ница како дел од трансферот за Турам, Ди Грегорио официјално ќе биде наредна недела, утре Луиз ќе има медицински прегледи во САД...

А јас сеуште ја чекам Леман :(
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.244
Поени од реакции
16.698
Се заебаа што не го земаа Калафиори пред ЕП, сега Болоња (оправдано) бара барем 50 милиони за него... Требаше и мораше побрзо да се реагира за момаков, сега осеќам цело лето ќе се влечиме со него. Едино позитивно нешто е што има дил со Јувентус, па наводно ќе сака само кај нас да се пресели...ама знаеме како функционираат работите на трансфер пазарот.

Калафиори и Копмајнерс мислев дека ќе ги земат најбрзо, ама по се изгледа ќе се влечиме со нив до 31ви Август. Од другите вести, Кеан најверојатно во Фиорентина за 15-20 милки, Нонге во Ница како дел од трансферот за Турам, Ди Грегорио официјално ќе биде наредна недела, утре Луиз ќе има медицински прегледи во САД...

А јас сеуште ја чекам Леман :(
Не чекај, дојди помогни ми со селењето.

Пиво и пршута колку сакаш :D

плус имам плаво крцкалче комшивче, фино е со странци. Јас женет сум знај :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom