Фан Клуб: Јувентус

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.767
Поени од реакции
5.434
Мората, ме разочара тотално, ај шо не очекував ништо, само онака се надевав дека можи ќе ме демантира.
Тој па се докажва дека е и краток фитил. Не смеј онака лесно да наседнува. Т.е. она е школа на Реал.
Алегри мора да го нашамари, ми се бендиса ко отиде да ги дели и одма го исфрли настрана. Очигледно не беше само да намали конфликт туку да го заќути малиов.
Не се согласувам. Мората не направи нешто којзнае што, па за да добие црвен картон. Судирот меѓу грчето и Мората ескалираше, скокнаа од клупи играчите се создаде гужва, а судијата мораше да реагира да не заминат работите во погрешен правец па додели 2 црвени картони.

Јас пак имам спротивно мислење за Мората. Во 30 минути имаше еден одличен шут, и ударот со глава со кој погоди пречка. Постојано беше во движење, поддаваше итн.

И стварно мислам дека премногу строго го судиш Мората. Играчот доаѓа во друга лига, цело лето беше повреден, се врати во игра на тренинзите. Сите натпревари ги преспа на клупа, добиваше шанса 85 минута +. Веројатно не очекуваш да даде 10 гола со ваква минутажа? Се гледа дека има голем потенцијал, и сметам дека заслужува повеќе да игра.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Мората треба да стартува следна место Љоренте.. не бевме боље али тепавме тоа е битното,Бони детето интерашко не извади:icon_mrgr:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.767
Поени од реакции
5.434
Мората треба да стартува следна место Љоренте.. не бевме боље али тепавме тоа е битното,Бони детето интерашко не извади:icon_mrgr:
Мората доби црвен, така да Љоренте пак ќе има шанса да се запише во листата на стрелци и да се врати во колосек, зошто сезонава е непрепознатлив.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.477
Поени од реакции
5.532
Мората треба да стартува следна место Љоренте.. не бевме боље али тепавме тоа е битното,Бони детето интерашко не извади:icon_mrgr:
Ќе старутва 2 меча надвор за црвениот, ќе треба да го гледаме Џовинко следните натпревари како стартер, потребен му е одмор на Тевез а Љоренте мора да седне на клупа малку.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.418
Поени од реакции
17.063
Пирло не понуди ништо денес и неможам да прекинам да мислам каква би била утакмицата кога би играле -Перира----МАркизио--Погба
 
A

apidrone

Гостин
Не му треба одмор на Тевез, има репрезентативна пауза а нели не е повикан он за Аргентина. Значи Тевез и Љоренте пак наредната.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Не ми текна дека нема да игра Мората,ондак дај му шанса на Коман греота е детето:)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.333
Поени од реакции
86.454
Пирло не понуди ништо денес и неможам да прекинам да мислам каква би била утакмицата кога би играле -Перира----МАркизио--Погба
Гледам почнуваш да го дрвиш за Пирло... Напротив човекот имаше одлични пасови, посебно во првото полувреме, можеби не е во препознатлива форма дека беше повреден месец ипол, ама да му даде Алегри минутажа од 1-2 натпревари, пак ќе си биде оној стариот...
Знам дека ти е криво ова што ти го пишувам, ама ако Пирло си ја накачи формата, тогаш твојот личен миленик Маркизио нема да биде секогаш во првиот тим. Тоа тебе те боли друже, извини вака што ти го плеснав во лице :icon_mrgr:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.418
Поени од реакции
17.063


Гледам почнуваш да го дрвиш за Пирло... Напротив човекот имаше одлични пасови, посебно во првото полувреме, можеби не е во препознатлива форма дека беше повреден месец ипол, ама да му даде Алегри минутажа од 1-2 натпревари, пак ќе си биде оној стариот...
Знам дека ти е криво ова што ти го пишувам, ама ако Пирло си ја накачи формата, тогаш твојот личен миленик Маркизио нема да биде секогаш во првиот тим. Тоа тебе те боли друже, извини вака што ти го плеснав во лице :icon_mrgr:
Почнувам да го дрвам за пирло? Олдични пасови? колку 5-6? Дали гледаш колку е помек Јувентус со Пирло на теренот цела игра беше хаотична бе чоек цела игра ни ја изваја душата ко почна второто дури не влезе Видал а излезе Пирло. Сега јас морам да ти го плеснам јас в лице, било по која можна статистика Маркизио ние најдобриот средижен играч до сега оваа сезона, врти на кој сакаш сајт таја е вистината а ти доколку неќиш да одајш почит тогаш не знам. МЕне ме боли кгоа Јувентус го гледам толку ранлив колку денес, ниедна одземена топка немаше пирло ко мало дете го пртрчваја и си играја ко индијнаец на Оган пред нашиот гол.

Моментално со Пирло е вака добиваш 10/10 во офанзива 0/10 во одбрана таја е реалнсота. Со Маркизио добиваш 6-7/10 во Офанзива 9-10/10 во одбрана оваа сезона така стојат работите и е грев да не се одај почит за истото без разлика дали ми бил миленик или не, ма да ова тебе не те прај поарен и баш изгледа како Пирло да тие миленик и без разлика колку да му штети на тимот мора да игра.
 
Последно уредено:

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Глеј бе овие , се фатиле за Маркисио и Пирло ... :D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.418
Поени од реакции
17.063
Глеј бе овие , се фатиле за Маркисио и Пирло ... :D
пу пу скраја да е :D да се фатиме за некое женско тој ја :D ... Прајме само мал муабет како стојат работите досега оваа сезона.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Не ми текна дека нема да игра Мората,ондак дај му шанса на Коман греота е детето:)
Да на почеток му се даде шанса ,и можам да кажам дека изненади .Нема што повеке да му се дава на Џовинко премногу себиче .Љоренте имам чуство дека не му се ни трчи ,топката од нозе му бега ,за разлика од минатата година како што кажаа многумина е непретпознатлив ,сепак формата е променлива .
Мората клизна но ја погоди топката така што немаше фаут и спречи можеби напад ,тој гркот му се фрли и кога веке имаше гужва и турканици се знаеше дека ке има санкции .
Мислам дека треба да му се дади можност и на Пепе ,има капацитет човекот .
Огбона ова сезона е прејак ,браво за него .Минтата го немаше никаде ама оваа парче прави .
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.477
Поени од реакции
5.532




Почнувам да го дрвам за пирло? Олдични пасови? колку 5-6? Дали гледаш колку е помек Јувентус со Пирло на теренот цела игра беше хаотична бе чоек цела игра ни ја изваја душата ко почна второто дури не влезе Видал а излезе Пирло. Сега јас морам да ти го плеснам јас в лице, било по која можна статистика Маркизио ние најдобриот средижен играч до сега оваа сезона, врти на кој сакаш сајт таја е вистината а ти доколку неќиш да одајш почит тогаш не знам. МЕне ме боли кгоа Јувентус го гледам толку ранлив колку денес, ниедна одземена топка немаше пирло ко мало дете го пртрчваја и си играја ко индијнаец на Оган пред нашиот гол.

Моментално со Пирло е вака добиваш 10/10 во офанзива 0/10 во одбрана таја е реалнсота. Со Маркизио добиваш 6-7/10 во Офанзива 9-10/10 во одбрана оваа сезона така стојат работите и е грев да не се одај почит за истото без разлика дали ми бил миленик или не, ма да ова тебе не те прај поарен и баш изгледа како Пирло да тие миленик и без разлика колку да му штети на тимот мора да игра.
Долга е сезоната, ќе има утакмици и за двајцата. На пример ако играше Пирло против Атлетико ќе бевме многу поопасни, 70% посед и бункер од Атлетико ќе имаше добри шанси да ги пробие Пирло се некоја долга топка. Од друга страна можеби и Атлетико ќе играа пресинг на него и утакмицата ќе се одвиваше сосема поинаку. Затоа има тренер кој треба да си одлучи која опција повеќе ќе му одговара според противникот. Јас лично сум за Пирло бидејќи со еден потег можи да реши утакмица а такви играчи со Јуве покрај него се само Тевез,Видал и Бонучи,
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.740
Ич да не ви чуе што цимолат сите, Јуве си заслужи и си победи.
Можеби и не изгледаше така, но што да се прави кога противникот игра крвнички, можеби судијата можеше да ги смири со некој жолт на почетокот но то е.

Иначе Алегри згреши со Пирло, назад губевме човек заради него, напред не направи ништо, не беше време за него на ваква утакмица да игра после пауза поради повреда.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Искрено, ич не се ни израдував на победата, тотално незаслужена.
Вака кога има одлуки во наша корист, а грешни, ми се станува, воопшто не ми се гледа.

И не само за судиските одлуки, туку и за играта, ништо посебно, Љоренте изгубен у простор, Погба МОРА да се седне на клупа, имаше една шанса кај што беше комплетно сам, немаш играч во близина, овој ја опали таму кај корнер знаменцето ја однесе... :facepalm:

Можеби Рома е одлична екипа што веќе е на наше ниво, можеби јас премногу очекувам, ама искрено мислев дека ќе бидеме многу надмоќни, посебно со ваква десеткувана Рома.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom