Фан Клуб: Јувентус

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
жал ми падна за девојчево
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Многу занимлив дуел што одма ја заголицна пошироката јавност.....

Ја мислам ќе биде епски....

Искрено неам живци више од оваа ЛШ,се насобраа последниве години за Баерн многу јаки дуели у ЛШ,али коа толку прошле ќе го преживеам и ова!
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.499
Поени од реакции
4.358
Многу занимлив дуел што одма ја заголицна пошироката јавност.....

Ја мислам ќе биде епски....

Искрено неам живци више од оваа ЛШ,се насобраа последниве години за Баерн многу јаки дуели у ЛШ,али коа толку прошле ќе го преживеам и ова!
Богами за живци вас навивачите на баерн ве сматрам за искусни но таа тема.Јас се немам "загрижено" и кинато живци во лш уште од дуелот со Челзи тој во 2008ма што беше.Така да ке биде ептен тресење до крај во овие две утакмици против Баерн.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Многу занимлив дуел што одма ја заголицна пошироката јавност.....

Ја мислам ќе биде епски....

Искрено неам живци више од оваа ЛШ,се насобраа последниве години за Баерн многу јаки дуели у ЛШ,али коа толку прошле ќе го преживеам и ова!
Богами за живци вас навивачите на баерн ве сматрам за искусни но таа тема.Јас се немам "загрижено" и кинато живци во лш уште од дуелот со Челзи тој во 2008ма што беше.Така да ке биде ептен тресење до крај во овие две утакмици против Баерн.
Аман бе, не е ова војна па да кинете живци да пиете аспирини и други глупости... Фудбал е, спорт е, кој и да помине понатаму таква е играта каде што мора да има победник и поразен, и не треба да се секираш дали си поразен, таков е животот и спортот ...
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.309
Поени од реакции
26.221
Мило ми е што со вас може убав муабет да се направи за разлика од тие од фан клуб Арсенал.

Погба читам е повикан за квалификациските натпревари на Франција. Кажав еднаш и ќе кажам пак, тој е новиот Јаја Туре :)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Мило ми е што со вас може убав муабет да се направи за разлика од тие од фан клуб Арсенал.

Погба читам е повикан за квалификациските натпревари на Франција. Кажав еднаш и ќе кажам пак, тој е новиот Јаја Туре :)
Не знам какви разговори сте воделе со фановите на Арсенал, но да ти кажам право јас сакав да ни се падне германска екипа, бидејќи едвај со душа чекам Јуве да игра против некој силен противник ама да не биде Барса, само нејќев Барса, али ете сакав германска ради тоа што на италијаните им лежат германците, али колку ќе биде тоа точно ќе видиме. Баерн е според мене двојно посилен од Јуве, и според квалитетите на играчите и формата нема сомнение, но верувај тактиката ќе биде клучна за пролазак даље.. И со душа чекам да дојде натпреварот за да гледаме фантастичен натпревар (многу ќе потсеќа на летоска Италија-Германија полуфиналето :icon_lol: )
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.143
Поени од реакции
18.120
Мило ми е што со вас може убав муабет да се направи за разлика од тие од фан клуб Арсенал.

Погба читам е повикан за квалификациските натпревари на Франција. Кажав еднаш и ќе кажам пак, тој е новиот Јаја Туре :)
Погба ќе стане играч само ако остане Погба. Секаква споредба е лоша работа.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.437
Поени од реакции
17.081
Многу занимлив дуел што одма ја заголицна пошироката јавност.....

Ја мислам ќе биде епски....

Искрено неам живци више од оваа ЛШ,се насобраа последниве години за Баерн многу јаки дуели у ЛШ,али коа толку прошле ќе го преживеам и ова!

Мило ми е што со вас може убав муабет да се направи за разлика од тие од фан клуб Арсенал.

Погба читам е повикан за квалификациските натпревари на Франција. Кажав еднаш и ќе кажам пак, тој е новиот Јаја Туре :)
Дечки нека победи подобриот чест е да се соочиме како екипи и двата тима оваа година и нашиот и вашиот имаат одлична статистика и игра. Биче жустро само се надевам пиздите од УЕФА нема да ја ебат.


А мои драги Јувентини сакавме да се сетиме со најдобрите и ете ни паднаа ако можам да речам најдобрите оваа година во ЛШ ама кога би бирал ние сме баш тие па Баерн кој е огоромен фаворит. Момците сакам само да дадат се од себе и тоа е тоа што и да се случи ќе бидеме горди во секој случај.

Имаме долг за наплаќање епа редно е да си го наплатиме и овај :P
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.477
Поени од реакции
5.532
Главен играч против Баерн ќе биди Лихштајнер. Ако успее Лихт да го испровоцира на почетокот Рибери и да му влези во главата многу полесно би поминале на Алијанц, така да оставете вие добар фудбал и две јаки екипи, ќе гледаме 90 минути провоцирање.
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Не знам какви разговори сте воделе со фановите на Арсенал, но да ти кажам право јас сакав да ни се падне германска екипа, бидејќи едвај со душа чекам Јуве да игра против некој силен противник ама да не биде Барса, само нејќев Барса, али ете сакав германска ради тоа што на италијаните им лежат германците, али колку ќе биде тоа точно ќе видиме. Баерн е според мене двојно посилен од Јуве, и според квалитетите на играчите и формата нема сомнение, но верувај тактиката ќе биде клучна за пролазак даље.. И со душа чекам да дојде натпреварот за да гледаме фантастичен натпревар (многу ќе потсеќа на летоска Италија-Германија полуфиналето :icon_lol: )
Си го читаш постот одкога ќе го поставиш:tapp:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Се тоа ќе се смени ако дојде Боби на темава :icon_lol:
Бобица коа ќе дојде ќе стане уште поинтересно....

Иначе зашто Погба мислев крило дека игра или напад нешо така....?
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Бобица коа ќе дојде ќе стане уште поинтересно....

Иначе зашто Погба мислев крило дека игра или напад нешо така....?
Можда зашо дава поише голови од трубадуриве што се задолжени за тоа :D
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.352
Поени од реакции
86.539
Инаку пред некој ден читав интервју со Раиола. Неговиот син го молел да не го дава Погба на друг клуб (изгледа син му е Јувентино :icon_mrgr: ), и овој рече дека Пол нема нигде да мрда наредниве години (y). А башка момакот е еден од ретките играчи кои знаат да бомбардираат надвор од шеснаесетник. Мислам дека да останеше во Јунајтед немаше да добива толкава минутажа, и ќе немаше доволно простор да ги покаже своите квалитети.
Сега гледав клипови со бебето на Бебето, и можам да кажам дека е одличен пасер, знае да ја подаде топката до играчите, а и шутот му е добар.А плус ефтин е 2 милки чини. Знаејќи го Марота за 500.000 ќе го земиме :icon_lol:. Значи на лето вака ќе ни изгледа тимот

Голмани - Буфон, Сторари, Рубињо ( последниов го продолжил договорот до 2014)

Одбрана - Келини, Бонучи, Барѕаљи, Лихт, Касерес, Мароне, Пелусо, Ештон

Средина - Видал, Маркизио,Пирло,Асамоа,Погба,Исла,Пепе,Џакерини,Падоин,Поли,Матеус

Напад - Матри,Кваљарела,Џовинко,Мирко,Љоренте,Габиадини, __________...

Црвените играчи се тие кои сметам дека ќе си заминат, или ќе бидат испратени на позајмица.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom