Фан Клуб: Јувентус

Член од
26 септември 2012
Мислења
8.236
Поени од реакции
6.931
Јувентус - Баерн , машки дуел на титаните,нека победи подобриот !

јес да годинава Баерн прикажува добри игри и е во добра форма,али далеку е од некој идеален тим кој би бил фаворизиран во дуелов за чекор понатаму

јас пак мислам дека Јуве е благ фаворит
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Единствен противник кој не го посакував, заедно со Барса. Реално е да се каже дека Баерн се благ фаворит, но не е невозможна мисија да се поминат швабите. Убаво да се затворат Робен и Рибери и нема кај да одат.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.309
Поени од реакции
26.221
Сакав да ги одбегнеме Дортмунд или Баерн, али ете... бидна што бидна.

Гледам дека фановите на Баерн се задоволни со тоа што првиот натпревар го играат дома, демек биле подобри у гости. Ја па лично мислам, дека за нас е боље што првиот натпревар го играме у гости. Сите знаеме на домашен терен каква поддршка и атмосфера имаме.

Ќе има доста борба на средината, тоа е тоа, се надеваме на полу-финале :)
Остај ги нив шо сакаат, секој тим посакува прво да гостува па да игра дома. Битно два многу јаки натпревари ќе бидат. И двата тима имаме мега играчи од средниот ред. Какви дуели: Маркизио, Видал, Пирло вс. Швајнштајгер, Мартинез/ Густаво и Крос.
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Можеше да се падне и полесен противник,али што е тука е,кога тогаш мораше да вкрстиме со некој јак.Во секој случај ќе биде интересно со швабиве,па нека победи подобриот.:)
 

SHANE

Др.Акула
Член од
30 април 2008
Мислења
1.453
Поени од реакции
853
Искрено благи фаворити сте.Факт е дека до сега Јувентус нема изгубено меч во ЛШ исто така ја има најдобрата одбрана и солиден напад.Јувентус моментално можи да одпадне ако дома изигра 1:1 или 2:2 а на гости 0:0.Баерн не верувам дека ќе издвојува победа против оваа челична одбрана.Од друга страна,Конте е страшен стратег и тактичар.Баерн е тим кој игра школски(без многу мислења и тактизирања),додека Јувентус игра типичен Италјански фудбал(Германците цел живот си имаат мака со нив и со нивниот “шаховски“ фудбал).Затоа сметам дека,ждребов на Јувентус и тоа како им се погоди.Многу понезгоден ќе ви беше Псж(Анџелоти кој добро го познава Јувентус и Италјанскиот фудбал,Ибра,Силва...),Реал(пред се поради енормниот квалитет и Мурињо) и Барса(како и Реал).Со другиве мислам(ако се е во ред т.е формата,играчите...) ќе ги поминевте со кој и да падневте.
Според мене,ќе го добиете Баерн...
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Искрено благи фаворити сте.Факт е дека до сега Јувентус нема изгубено меч во ЛШ исто така ја има најдобрата одбрана и солиден напад.Јувентус моментално можи да одпадне ако дома изигра 1:1 или 2:2 а на гости 0:0.Баерн не верувам дека ќе издвојува победа против оваа челична одбрана.Од друга страна,Конте е страшен стратег и тактичар.Баерн е тим кој игра школски(без многу мислења и тактизирања),додека Јувентус игра типичен Италјански фудбал(Германците цел живот си имаат мака со нив и со нивниот “шаховски“ фудбал).Затоа сметам дека,ждребов на Јувентус и тоа како им се погоди.Многу понезгоден ќе ви беше Псж(Анџелоти кој добро го познава Јувентус и Италјанскиот фудбал,Ибра,Силва...),Реал(пред се поради енормниот квалитет и Мурињо) и Барса(како и Реал).Со другиве мислам(ако се е во ред т.е формата,играчите...) ќе ги поминевте со кој и да падневте.
Според мене,ќе го добиете Баерн...
Mnogu se izglupira realno.PSZ pokvalitetna ekipa od Baern bidejki Anceloti bil semokniot Dzo. I sto ako go poznavaat italijanskiot fudbal?
Ako bilo taka site protivnici na italijanskite ekipi sto imaat igraci koi nastapuvale vo Italija ke gi drobele,bidejki srzta im ja poznavale.
Sekoj natprevar si e posebna prikazna da ti e jasno toa.
I Juventus ni blisku ne igra tipicen italijanski fudbal.Kaj koja ekipa si videl da igraat na posesija,so "nezni pasovi",igranje so mozok i slicno.Toa jas ne go gledam ni kaj 15% od ekipite vo Italija.
Dokolku ne se slucat povredi na glavnite igraci,ke izigraat super natprevari.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.143
Поени од реакции
18.120
Mnogu se izglupira realno.PSZ pokvalitetna ekipa od Baern bidejki Anceloti bil semokniot Dzo. I sto ako go poznavaat italijanskiot fudbal?
Ako bilo taka site protivnici na italijanskite ekipi sto imaat igraci koi nastapuvale vo Italija ke gi drobele,bidejki srzta im ja poznavale.
Sekoj natprevar si e posebna prikazna da ti e jasno toa.
I Juventus ni blisku ne igra tipicen italijanski fudbal.Kaj koja ekipa si videl da igraat na posesija,so "nezni pasovi",igranje so mozok i slicno.Toa jas ne go gledam ni kaj 15% od ekipite vo Italija.
Dokolku ne se slucat povredi na glavnite igraci,ke izigraat super natprevari.
Дел си во право, дел не си :).
Јуве да се паднеше со ПСЖ ќе ги победеше и двата натпревари, покрај тоа што Анчелоти е тренер и ги познава. Едноставно нема ПСЖ квалитет доволно и се разбира нема воиграност. Со Баерн е 100 пати потежок натпревар.
Додека според мене си грешка за тоа дека Јуве не игра типичен италјански фудбал. Тоа според мене е поради на некој начин погрешното толкување кое го имаат за италјанскиот фудбал повеќето луѓе. Баш тоа на Јуве е италјански фудбал. Додека некои го сфаќаат како играта на Челзи лани или слично. И тоа е италјански но во режија на Калјари, Киево и слично. Не на Јуве или Милан.
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Реално боље Баерн него Дортмунд,али ипак можеше Галатасарај,Малага така нешто :D
 

SHANE

Др.Акула
Член од
30 април 2008
Мислења
1.453
Поени од реакции
853
Mnogu se izglupira realno.PSZ pokvalitetna ekipa od Baern bidejki Anceloti bil semokniot Dzo. I sto ako go poznavaat italijanskiot fudbal?
Ako bilo taka site protivnici na italijanskite ekipi sto imaat igraci koi nastapuvale vo Italija ke gi drobele,bidejki srzta im ja poznavale.
Sekoj natprevar si e posebna prikazna da ti e jasno toa.
I Juventus ni blisku ne igra tipicen italijanski fudbal.Kaj koja ekipa si videl da igraat na posesija,so "nezni pasovi",igranje so mozok i slicno.Toa jas ne go gledam ni kaj 15% od ekipite vo Italija.
Dokolku ne se slucat povredi na glavnite igraci,ke izigraat super natprevari.
Тој истиот Анџелоти беше едно време тренер на Јувентус,тој истиот Анџелоти освои се што може да се освои со Милан,тој Анџелоти има неколку играчи кои се добро запознати со Италјанксиот фудбал....многу фактори се друже.Мојот став е дека Псж ќе беше многу понезгоден противник за разлика од Баерн.Не реков јас сигурно ќе го добијат Баерн туку тврдев дека играта на Баерн и тоа како им ситуира на Јувентус.
Инаку,ако запази , спомнав дека Јувентус е благ фаворит во двомечов,просто од причина што на Германците не им одговара Италјанскиот фудбал.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.143
Поени од реакции
18.120
Знаеш дека после секој добар натпревар на Погба, Конте му вели дека не е задоволен од него, и дека можел повеќе да дава на терен...?


Инаку денес што биде нека биде, ај у курац нека оди се... :coffee:
Само така ќе успее да го направи играч. Затоа реков дека со Конте, Пирло и Недвед таму ич не се плашам.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.438
Поени од реакции
17.081
Pogba е замена за Пирло, ќе си бидат Маркизио - Погба - Видал во средниот ред за неколку години...

Се повеќе и повеќе ме потсеќа на Видал него на Пирло и таков тип на играч ми ево очите ама ке видиме
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
1.170
Поени од реакции
2.635
Може за четврт-финалните утакмици со Баерн Минхен , да се договориме со нивниот фан-клуб да се гледа некаде заедничко ( ова само како идеја го давам ) јас искрено сум презафатен за да се нафатам на таква организација но кој може мислам дека би било добра идеја .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom