Фан Клуб: Јувентус

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Дајте бе постирајте клипчиња да видиме прославата со бусот..
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.694
Поени од реакции
9.342
Некое инфо има за плановите на Дел Пиеро? Ќе се пензионира од фудбалот или ќе продолжи во друг клуб?
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968

Нема што да се каже за Дел Пиеро,а да не е кажано во претходниве страни.Може само да бидеме горди што живеевме во неговата ера,што ни даде толку многу причини за радост и среќа..
Жал ми е само што повеќе нема да можеме да се радуваме на неговите голови,нема да можеме да го осетиме она чувство кога ќе ја направи познатата "лингуача :P",и што нема да биде тука(како играч),како капитен да крене уште многу трофеи.
Криво ми е и за наредниве генерации што нема да сретнат ваков играч во Јувентус,а и општо во фудбалов.GRAZIE CAPITANO, GRAZIE PER TUTTO!!!

Еве еден клип кој ја отсликува цела негова кариера :cuc: :place:

 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Според SKY ке го пензионира дресот со број 10
И јас мислам дека десетката треба да оди во историјата. Нема играч на светов достоен да го носи тој број во црно-белиот дрес. Можеби во иднина син му на Алекс.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.359
Поени од реакции
16.866
И јас мислам дека десетката треба да оди во историјата. Нема играч на светов достоен да го носи тој број во црно-белиот дрес. Можеби во иднина син му на Алекс.
Јас не сум фан на пензионирање на броеви и искрено не знам што да мислам. Замисли да го пензионираја бројот на сите такви легенди Дел Пиеро ке беше 20ка :). Мислам дека треба да се направи една ЗЛАТНА десетка и да се пензионира со името Дел Пиеро која ке биде закачена високо. Броевите ке бидат златни и името. И една обична десетка за новиот кој ке биде доволно добар за неа но никако златната десетка
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Мислам дека ќе остане Перси,Арсенал се пласираа во ЛШ а и семејството му е среќно во Лондон,така читав, а ризик е да се дадат толку пари плус голема плата зима а е склон на повреди.

Значи он отпаѓа,Кавани ако може:rolleyes:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom