Фан Клуб: Јувентус

Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Не се нормални овие бе. Не знам што да кажам.
 
F

FuckYouAll

Гостин
Коментар од на ЈувеБалкан.....:pos:

ocjene igraca:

Buffon - kurcina
Motta - velika kurcina
Grosso - dobar
Bonucci - kurac
Barzaglli - kurcina
Melo - kurac
Aqua - velika kurcina
Marchisio - kurcina
Krasic - kurcina
Matri - kurac
DEL PIERO - BOG

Pepe - velika kurcina
Sorensen - velika kurcina
Toni - kurcina
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Ова лани не беше ремонт туку доуништување на тимот !Ремонт е тоа што го направи Реал пред некоја година ! Без 150-200 милиони ништо не правиме другата година...Ке мора Елкан да даде пари ...
Еве ги играчите кој според мене треба да ги имаме во тим следната година :
Буфон,Сторари,Келини,Бонучи,Барзаљи,Соренсен,Де Чеље,Мело,Маркизио,Аквилани,Пепе,Красич,Квајарела,Матри,Дел Пиеро !
Треба да донесат 2 јаки бекови и еден бек замена,2 средина и 2 шпица !
Ван Дер Виел(Лихштајнер),Коентрао(Клиши),Џонсон(Коларов),Маскерано(Монтоливо),Бастош(Елиа),Нејмар(Вучинич),Бензема(Менез)
Грешка си ме разбрал друже, зборот ми беше дека лани немаше, и сега ако и оваа година нема ремонт, ќе гледаме повторно реприза од минатите 2-3 години.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
дефинитивно не ги гледам до крај на сезона ова више ги премина сите граници искочив во 80та минута со зборовите готово е може да се искочи на раат и после извесно време дознавам јуве 2-2 не ми се веруваше 2 саата,па добро дали се нормални тоа сите би ги шутнал на клоци да ми се појават пред очи него заслужуваат дресот заглавени се во 2006та,ми текнува лани мислам пишав сличен пост молимте Јувентус воскресе ама не воскресе!Дресот нека го сменат или белиот нека го носат или црн,црно белиот никако
 
С

сашенко

Гостин
2-2 :kesa: срамота е бе против кои екипи водство не можеме да задржиме до крај.Не бројам колку пати ни се има ова десено годинава ама сигурно многу пати беше вака и тоа против слаби екипи.Ке водиме и ке се опуштиме малце и одма примаме гол или два за 10 минути и ке се сликаме после.Тоа 4то место колку пати ни се отвораша шанса годинава за него ама не заслужуваме со ваква игра.Јуве заслужува (името), навивачите заслужувааат да игра јуве лига на шампиони ама овие играчи кои го носат денеска дресот на јувентус не заслужуваат да играат лига на шампиони.Или они ке си одат и ке се донесат борци и саглам играчи на кои им е битно да се победува или нема да влеземе во лига на шампиони уште долго време.За жал таква е ситуацијата...
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.290
Поени од реакции
86.175
Очекувајте изјава на Дел Нери - Презадоволни сме, не можеше подобро од ова.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Се е залудно шо ке коментираме, само нека заврши што побрзо сезоната.

За слободниот удар ништо не коментирам фантастичен беше, али првиот гол што ни го дадоа, бековите се катастрофа!

Дел Пиеро е БОГ!
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Грешка си ме разбрал друже, зборот ми беше дека лани немаше, и сега ако и оваа година нема ремонт, ќе гледаме повторно реприза од минатите 2-3 години.
Аха ок...Се сложувам со тебе ке мора да има ремонт.Ке видиме на лето за што е спремна управата.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.670
Поени од реакции
5.352
Наместо во 93,судијата свири крај во 96 минута,тоа беше негова грешка. Но,најголемата вина сепак е во Дел Нери и играчите кои треба да се способни да зачуваат водство од 2-0 кое го имаа до 80та минута против Катанија,екипа која се бори за опстанок,а имаа неколку шанси да го зголемат тој резултат и да си ја обезбедат победата уште порано во текот на натпреварот.
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Ајде без нервози денес,ке се среди се !

Христос воскресе среќен празник се најдобро !!!:smir:
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Среќен празник. Христос воскресна (се надевам и Јувентус :) )
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Христос воскресе! Среќни празници бјанконери :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom