Фан Клуб: Јувентус

Daniel.

Juventino per sempre
Член од
18 август 2009
Мислења
620
Поени од реакции
356
Ако не сте сигурни колку титули имаме:
Легендата си оди, најтажниот момент за мене во историјата на Јувентус и во историјата на фудбалот. Ми беше омилен играч откако гледам фудбал, исто толку време колку што навивам и за Јувентус. Навистина ми е жал што си оди, но тоа е нешто на што неможеме да влијаеме. Сигурно е дека ќе биде запаметен, а и заслужува. Сите претходни видеа не се доволни да се опише големината на мајсторот, на легендата, затоа што тој не е само голем играч туку е и голем човек, голем спортист, во вистинска смисла на зборот. Гледањето на натпреварите на Јувентус во следната сезона нема да биде исто, бидејќи во нашите редови ќе го нема Il Capitano, но тоа е тоа. Сепак, ќе продолжиме да го бодриме овој тим со сиот жар, бидејќи сите играчи го заслужија тоа во оваа фантасична сезона.
Еден е капитенот.
Forza Ale!
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
1.170
Поени од реакции
2.635
Да не знае некој од форумов каде може да се купи книгата од Дел Пиеро ? благодарен на секој одговор ќе ви бидам :)
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Некое инфо има за плановите на Дел Пиеро? Ќе се пензионира од фудбалот или ќе продолжи во друг клуб?
Ќе оди во некоја послаба лига да ги учи богатите фудбалерчиња како се игра фудбал и притоа да собира искуство. Најверојатни кандидати Америка или Англија.
--- надополнето: 14 мај 2012 во 18:33 ---
Да не знае некој од форумов каде може да се купи книгата од Дел Пиеро ? благодарен на секој одговор ќе ви бидам :)
Амазон
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Да не знае некој од форумов каде може да се купи книгата од Дел Пиеро ? благодарен на секој одговор ќе ви бидам :)
Today at 6 pm at Salone del Libro in Turin, I'll be presenting my book "Let's keep playing"
Ова го објави денес Дел Пиеро на својот профил на ФБ.Така да чим денес ја објавува книгата ќе треба некое време да стигне ќе нас.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
1.170
Поени од реакции
2.635
Today at 6 pm at Salone del Libro in Turin, I'll be presenting my book "Let's keep playing"
Ова го објави денес Дел Пиеро на својот профил на ФБ.Така да чим денес ја објавува книгата ќе треба некое време да стигне ќе нас.
Прочитав и јас тоа заради тоа и прашав , фала на одговорите :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
565
Поени од реакции
256
SKY - Дел Пиеро изјави : ' Не сакам Јувентус да ја пензионира 10ката. Кога бев малечок сонував за бројот 10, сега сакам некое друго дете кое сонува да ја има честа да го носи овој број. '

Одлика на ГОЛЕМ човек.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.493
Поени од реакции
4.338
Знаев и дека ако одлучи клубот за да се повлече 10тката,самиот Дел Пиеро нема да прифати тоа да се случи.
Мислам по којзнае кој пат покажува дека е над сите во овој спорт:cuc::place:
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
Не можам веќе, ќе ги оставам клипчињата со Алекс на неодредено време. Доста плачење, сепак ќе продолжи да игра фудбал нашиот идол. Веќе замислувам како седиме до никое време навечер гледајќи МЛС на стримови , ЛА Галакси-Њу Јорк Ред Булс . Бекам , против Анри-Алекс :cool:
П.С - Кога ќе ги објават дресовите за следна сезона? официјалните....
--- надополнето: 14 мај 2012 во 22:09 ---
Грешка си, они не испаднаа. 2-1 таму изгубивме, дома 0-0 заврши.
Друже јас убаво знам дека финалето на Хејсел го добивме со 1-0 , значи се играше 1 меч . Мислев дека мислиш на друга сезона ,нешто си помешал и ти.... гледајќи клипови денес го видов голот на Платини од пенал ,за победа и освоен првиот трофеј во Лига на шампиони на Хејсел стадионот во Белгија 1985 година. ( тгагичен ден за Јуве )
( ми текна на постот кога го видов голот на Мишел ..па да се поправиме да не стои погрешна информација на форумот )
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Друже јас убаво знам дека финалето на Хејсел го добивме со 1-0 , значи се играше 1 меч . Мислев дека мислиш на друга сезона ,нешто си помешал и ти.... гледајќи клипови денес го видов голот на Платини од пенал ,за победа и освоен првиот трофеј во Лига на шампиони на Хејсел стадионот во Белгија 1985 година. ( тгагичен ден за Јуве )
( ми текна на постот кога го видов голот на Мишел ..па да се поправиме да не стои погрешна информација на форумот )
:D

Се е тоа океј, знам дека победивме* во Хејсел 1-0, меѓутоа сликата што беше ставена беше од натпреварот во 2005 кога изгубивме 2-1 во Ливерпул. :) Не си ме разбрал што сакам да кажам. Не е битно на крај краева.

*Грешка беше, не ми замерајте, знам дека победивме со гол од Платини од пенал, не знам кј сум днојве од премногу измешани емоцие... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom