Уругвај-Гана 1/4 финале 2 јули

Кој е вашиот фаворит?


  • Вкупно гласачи
    44
  • Гласањето е завршено на .

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Многумина очекуваа слично и за Американците, дека ќе ја тепаат Гана. Али не се знае со црнциве, мотивација 100тка ќе имаат :)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Пенали ке решаваат тука :D

Две симпатични екипи од кој никој не очекуваше дека ке стигнат толку далеку,до 4-финале,па сеа кој ке оди даље,ке биде заслужено.
Немам фаворит мегу овие две репрезентации,симпатични ми се и двете,но им давам мала предност на Гана највеке поради тоа што ке биде скоро цел стадион за нив.
Уругвајците за ова светско првенство склопија одличен тим,ако некој ја реши утакмицата во полза на Уругвај тоа ке биде Суарез :)
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Како тргнале работите на многу фаворити со нивната досадна игра, постои голема можност ова да биде најинтересниот натпревар од 1/4 финале.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Најинтересното четврт финале за мене!
Сакам некоја од овие 2 репрезентации да стигне далеку!
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Ќе гласам и навивам за Гана. Заслужуваат да одат понатаму.
Како бе заслужуваат? Чекај малку......од каде знаеш како ке изиграат со Уругвај?? може ке изиграат катастрофа, или мерило ти е натпреварот со USA??

--- надополнето ---

Најинтересното четврт финале за мене!
Сакам некоја од овие 2 репрезентации да стигне далеку!
Нај интересно? Покрај Аргентина-Германија и Холандија-Бразил? поготово првите...хмм врло занимљиво....
 
B

boki10messi

Гостин
Ова е еден доста изедначен дуел, во кој мислам дека пресудно ќе биде искуството на Уругвајците.
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Ќе биде неизвесно....но типувам на Уругвај бидејќи имаат многу добар тим.... :)
 
Н

'Никола'

Гостин
Како бе заслужуваат? Чекај малку......од каде знаеш како ке изиграат со Уругвај?? може ке изиграат катастрофа, или мерило ти е натпреварот со USA??
Ако изиграат за никаде, нормално дека нема да заслужат пласман, јас пишав ради што се првата африканска репрезентација што дотуркала до овде. А и онака посимпатични ми се, во Уругвај Форлан не ми е по кеф, од никогаш не сум го сакал. Па на крај, кој сака нека оди, нема да ми смени многу во животов.:)
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Сакам сите јужноамерикански да паднат сеа, па очекувам Гана да помине и полуфинале да играат: Гана-Холандија и Германија-Шпанија.
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.394
Поени од реакции
2.431
Сакам Гана да победи,едноставно заслужуваат да одат понатаму,ама И Уругвајците имаат многу добар тим,тежок натпревар
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
И Гана и Уругвај имаат супер тим. според мене доста изедначени се, али мислам дека Уругвај иде даље
 
В

Вори

Гостин
Искрено не знам како Уругвај се довлечка до ваму,и тоа без никаква игра.
Суарез и Форлан ќе ја фатат топката и тоа.
Средниот ред им е тиња,одбараната им е слаба,иако досега примија малце голови..Кореја не е сериозен тест за Лугано и остали.

Ќе бидам за Гана.Не дека и ганциве играат којзнае како,но сепак играат со голем мотив,со срце,без предавање..а и има добри играчи ко Асамоа,Ајеу,Принс-Боатенг...
Сакам Рајевац да игра во полуфинале..
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Сакам сите јужноамерикански да паднат сеа, па очекувам Гана да помине и полуфинале да играат: Гана-Холандија и Германија-Шпанија.
Еве ти палче од мене (Y) Не може и Бразил и Аргентина да отпаднат ... Минимум 1 ќе иде понатака ... Јас типувам и двете :vozbud:
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Гана ќе ја брани честа на Црниот Континент.... мора да се покажи на овој натпревар....ама сепак мислам дека Уругвај ќе победи. :)
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Ајде Гана, напред! Да видеме барем еднаш некоја репрезентација во полуфинале...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom