Уругвај-Гана 1/4 финале 2 јули

Кој е вашиот фаворит?


  • Вкупно гласачи
    44
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.125
Поени од реакции
1.872
Како што сите знаете на 2 јули ќе се одигра четврт финалниот меч помеѓу Уругвај и Гана.Мене лично ме изненади селекцијата на Уругвај бидејќи не очекував да стигнат до овде.Гана и баш и не ме изненадиа бидејќи имаат добри и млади играчи но сепак искуството не е на нивна страна.Со сигурност ќе гледаме добар и отворен фудбал од двете страна со многу голови и шанси.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.607
Поени од реакции
5.014
Гана ке ја брани честа на Африка. :icon_bigg

Шала на страна..Гана имаат добар тим,и верувам дека ке ги победат Уругвајците кои воопшто не се за потценување.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
870
Многу тежок натпревар...е тука веќе стварно незнам што ќе се случи?!:raz:
 
Н

'Никола'

Гостин
Ќе гласам и навивам за Гана. Заслужуваат да одат понатаму.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Ќе гласам и навивам за Гана. Заслужуваат да одат понатаму.
Исто. Им посакувам едноставно да одат за Африка. После сите срања што ги имаат преживеано низ векови нека се порадуваат малку и тие!

Но реално Уругвај е топ тим во секој случај и сепак влегува како фаворит. Само 1/4 финале е и богами ама баш се е можно...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
30.541
Поени од реакции
37.230
Уругвај.. Сеа се што сакам е шампионот да биде од оваа страна на ждребот, а да не биде Бразил :)
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.486
Поени од реакции
1.253
Тука иде Уругвај понатаму!!Гана некако ептен слабо ми игра..А Уругвај е доста појак,типувам Уругвај да пројде..Резултат 2-0 .. :)
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
87
Ако заслужат нека одат Гана, овие на времето се радувале, и тоа па на почетоците од СП.
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.082
Поени од реакции
8.361
Добар тим имаат Уругвајците....мислам дека тие ќе одат во 1/2 финале......
 

Др.Офболи

Багабонти
Член од
13 јуни 2009
Мислења
145
Поени од реакции
3
Доста интересен натпревар, по долка пауза Уругвај се враќа на старите патеки!!! Мој тип Уругвај ќе ја победи Гана!!!
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.050
Поени од реакции
1.117
1:0 или 2:0 за Уругвај.

типувам икс у кец
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.530
Поени од реакции
2.195
Баш би сакал да оди гана понатаму, но гледано реално уругвај има појќе шанси
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.357
Поени од реакции
2.287
Некако Уругвај ми стои поспремна екипа,а и “позвучна“ :)).Очекувам да победи и да игра у полу финале со Холандија:)):tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom