Уругвај-Гана 1/4 финале 2 јули

Кој е вашиот фаворит?


  • Вкупно гласачи
    44
  • Гласањето е завршено на .
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.693
Ќе навивам за Гана денес. Скоро секогаш навивам за послабите, а причина плус ми е и што Уругвај делумног го елиминираше мексико, па мора да навивам против нив, иако ако се пласираат понатаму би сакал да стигнат што подалеку. Сепак посакувам конечно и една Африканска селекција да настапува во едно полуфинале, па стискам палци за гана. Реално, Уругвај е подобар и лесно може да стигне до победа, но ништо не се знае.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Ќе навивам за Гана вечерва. Мило ми е тоа што (барем) една екипа од Африка стигна до 1/4, ааа уште подобро би било ако истата влезе и во 1/2 и игра за првите 4 места :) . Милован со левата фаца ми е посебно симпа .. Само + повеќе за Гана ххххх
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Гана со четири или пет повредени играчи

„Имаме четири или пет повредени фудбалери. По дуелот со САД главен проблем е да ги пронајдеме здравите фудбалери. Ќе чекам до самиот крај за да го определам почетниот состав.“ - изјави српскиот стратег на клупата на Гана.

Ќе биде тешко штом е така против Уругвај, но мислам дека храбро ќе се борат до крај, ништо не се знае.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Уругвај ќе победи минимално со 1-0 или 2-1 :)
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Сеа му е мајката на Мунтари да ги реши овие:tv:


Ете го MUNTARIIII
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
super natprevar so mnogu sansi za gol
ama i super gol na crncistevo :)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Леле растураат нигериве еј, браво! Сеа треба само да издржат у второ! :)
 
Н

'Никола'

Гостин
Најцрниот од црните.:pos:
Браво, супер гол.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Форлан 1:1.

Ќе биде јако до крај...може и до пенали да се иде...
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Да ти ебам глупата утакмица и глупите екипи. Па овие на заслужуваат ни вечерен термин да им дадеш да играат. Се само да се тактизирало, да се праело фаули, ако може да се даде гол од некој прекин арно ако не ќе чекаме да си дадат другите автогол. Ако ме прашувате мене ни една од двете екипи не заслужува да игра во полуфинале. Нека ги избркаат овие и нека играат пак Бразил-Холандија ама во 1/2. И сега на пенали Гана ќе се пласира. И капак на се 2-ка ја имав, водеа ама си примија гол.....еее....така остана 1-от од Холандија (3.20) неискористен.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Да ти ебам глупата утакмица и глупите екипи. Па овие на заслужуваат ни вечерен термин да им дадеш да играат. Се само да се тактизирало, да се праело фаули, ако може да се даде гол од некој прекин арно ако не ќе чекаме да си дадат другите автогол. Ако ме прашувате мене ни една од двете екипи не заслужува да игра во полуфинале. Нека ги избркаат овие и нека играат пак Бразил-Холандија ама во 1/2. И сега на пенали Гана ќе се пласира. И капак на се 2-ка ја имав, водеа ама си примија гол.....еее....така остана 1-от од Холандија (3.20) неискористен.
Штета што не ги сваќаш или се правиш наудрен?! Вакво нешто маливе репрезентации неможат да си дозволат на секое Светско како Аргентина, Бразил, Германија, Италија итн...така да ова им е шанса сеа во полуфинале да влезат, поготово на Гана за прв пат во историја ќе им биде да играат во полуфинале, + многу убави суми се во прашање. Епа сеа види ти колку ќе ризикуваат и двете репрезентации со напаѓачки фудбал:tv:

--- надополнето ---

Уште 15 мин, кај и да е ќе се прцаат:tv:
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Штета што не ги сваќаш или се правиш наудрен?! Вакво нешто маливе репрезентации неможат да си дозволат на секое Светско како Аргентина, Бразил, Германија, Италија итн...така да ова им е шанса сеа во полуфинале да влезат, поготово на Гана за прв пат во историја ќе им биде да играат во полуфинале, + многу убави суми се во прашање. Епа сеа види ти колку ќе ризикуваат и двете репрезентации со напаѓачки фудбал:tv:

--- надополнето --

Уште 15 мин, кај и да е ќе се прцаат:tv:
Абе во ред тоа сфаќам. Еве и Македонија да биде во иста ситуација нормално би ја одобрил ваквата игра ама донекаде. Ама нели со НАПАД се игра фудбалот? Нели целта на фудбалот е да ДАДЕШ ГОЛ. Пеналите не се најдобро мерило за тоа кој е подобар. Затоа јас си ја сакам Холандија. Филозофијата е да дадеш гол повеќе од противникот. Не може многу погрешно да е ова. Среќата ги следи храбрите. Сигурно нема да дадеш 2-3 гола ако дремиш во твојот 16-ник.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom