MacedonianSun
Поени од реакции
33

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Другар, а бе како работите со чар во компанииве, ко платите се поголеми од то шо произведува вработениве. Која е математикава? Баш ме интересира...оти вака само зијан се влегувало.
  Прочитав дека имаш партнери во низ Македонија, дека имаш партнер во Тетово.
  Јас планирам да си праем самиот едно работно масиче, така да ме интересира колку кошта иверка 25ка за бојата се мислам само да не биде бела најидеална би ми била крем боја она класика за работни маси со димензија таблата да биде 80х115цм, покриена со азбест?
  Тој е правен од редакцијата на канал 5 и веројатно им е платено затоа го нема на нет.
  И јас имам српски (btw придавка изведена од држава се пишува со мала буква :)) ама не одговараше на 3та сезона, го средив некако со Subtitle Workshop.
  Не е македонски преводот што го доби? :(

  И јас долго време барам, знам дека на канал 5 ја даваа порано, мора да има ама нигде по нетов. :(
  Би се нафатила да преведувам ама има многу стручни зборови што тешко се разбираат затоа се поштедувам од нервози.
  Абре Неготинци ни да не сме Кавадарчаните ви нема од кај вода да пиите бре...Заради вас и ни немаме редовно...ама ај и на селата да помогниме ни :)


  :pos::pos::pos::pos::pos::pos: Шо е така, така е
  Се прашуваш кај ти е мислењето од Ентериери?

  Рекламирање на сам себе и својата професија, на друго место, ќе те молам. Постирај, допринеси на темата, разви дискусија. Ама немој да се рекламираш. Сум практицирал многу повеќе ентериерен дизајн, па не сум го пишал тоа.
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom