bobi2008
Поени од реакции
182

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • B
  Душичке моја најмила, секој ден се сеќавам на тебе... знаеш дека не те заборавам... уште 3 дена, 2 и пол години... се осеќам празно, ме боли душичкава и си плачам. Нема повеќе кој да ме вика сестричке, и немам кај кого да се исплачам како сега. Се молам што поскоро да дојде денот кога ќе се сретнеме, таму некаде, далеку од сите лоши работи на овој свет.. каде ќе се смееме, како што сме се смееле секогаш.
  B
  babsyy
  Еднаш напиша: во последните мисли ќе ми бидеш малечко. За жал прекасно за јас да го видам и да се обидам да сменам нешто, па ќе ти ја пеев оваа http://www.youtube.com/watch?v=34HWz_2Qo2Q како што ти пеев секогаш :L Ама знај дека истото важи и за тебе. Те сакав и секогаш ќе те сакам Бобиче (никој не те викаше така освен мене нели?) хех... биди добар, а јас ќе ти пејам многу поубави песни таму, ангелче мое..
  Знам дека овие неколку килобајти ќе се изгубат во Кајганава, ама ќе бидат архивирани, какошто е дел од твојата душа, дел од твоите најинтимни мисли, дел од.. тебе. Оној дел со кого заедно се дивевме на човечката способност, имагинација, желби.. како истите мотиватори не фасцинираа. Мало и тривијално.. што остануваше за друго? Само да те известам дека никој не се ни приближи до Линч и годинава.. :)
  Брат бе, дури сега разбрав за шо се десило, мајко моја. Почивај во мир брат. Мило ми е што те запознав барем на крато.
  Само да знаеш дека не заборавам. Може да биде и подобро ! И можеше.
  Година, а секоја псај трака на тебе ме потсеќа. Ме однесе духовно на едно ниво погоре, ах барем да возвратев..
  I guess they keep you safe up there. Чувај се...
  Не знам кој се пушта од кај тебе, ама посакувам да си вистински ти.. Сигурна сум дека твоите анализираа, бараат некој знак за да го предвидат се она што се случи. Само ти би знаел како ти било, јас ќе останам да се измачувам со помислата дека можев некако да те орасположам кога пишуваше дека не се чувствуваш добро, покасувам да можев да допрам некако до тебе за ова да не се случеше..
  Како и да е, на тебе ќе се сеќавам како на насмеано и весело дете и ќе го чувам подарокот од тебе секогаш. Фала ти за тоа, жал ми е што не ти возвратив никако.
  Се надевам си го најде својот мир, каде и да си. Ќе ни недостасуваш.
  Не е фер.. Требаше да ти се изнафалам за psy журката.. Се гледаме некогаш таму на друго место.. И не заборавај да ги научиш што е добра музика.. :(
  Се нададевам дека ќе го прочиташ ова некогаш, и некаде...извини за неостварената седенка...ИЗВИНИ! :( :( :( :(
  T
  Среќна нова и на тебе ! ((:)
  Немам мсн ):
  Ме изнервира и не се ставам веќе :)
  Слушај си трип-хоп, најбољи жанр xD
  Иам нови ствари да ти даам али тоа накнадно, ко ќе се осудам да се стаам на мсн xD
  Сеа за сеа само од фејсбук чат моеш да ме исконтактираш :)
  Или некоја собиранка ако организираат фаците на форумов :)
  Ајде поздрав !
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom