Тоше Проески

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
Кога ние не знаеме да си го цениме тоа што вреди, барем другите знаат... А инаку кај нас како што погоре рекоа, прво нема асална манифестација каде што би се извело тоа, а второ песните на Тоше... значи да повторам НА ТОШЕ ПЕСНИТЕ би требало да ги пеат Џеј Џеј познат како Јован Јованов, Гаџа, Елвир и евентуално некоја рап преработка од Тони Зен.:nesvest: Подобро не...
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
119
Поени од реакции
6
Pa super! Barem nekomu mu tekna. Nas ne ni teknuva nisto ubavo (kako ova) nas samo skandalite ni odat od raka! Mislam deka treba nesto da se napravi vo cest na Tose! Nekoja manifestacija, festival... sto bilo!
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
eee site go slavat site go sakaat samo nego go nema ubavo e da se spomnuva negovoto delo i lik za da ne potseti sto imavme a sto nemame posle negovata smrt velikanu slavatebe vo vecni vekovi amin
 
Член од
22 јули 2007
Мислења
23
Поени од реакции
1
Site pesni na Tose se ubavi tesko e da se odvoi no pokraj Igri bez granici mnogu mnogu mi se dopaga Nikada.
 
Член од
22 јули 2007
Мислења
23
Поени од реакции
1
Inicijativa za koncert vo cest na Tose prvo bese dadena od srpskata estrada od Ceca, Zelko i drugi a ne od Makedonija sega pak sosedive se pobrzi od nas. Treba i nie kako Makedonci da organizirame nesto vo cest na Tose i da cenime sto imavme takva zvezda. Zosto sigurno nema da imame vo narednive 100 godini nekoj sto ke go napolni Gradski. Za zal zasekogas go izgubivme.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Супер е ова ама и ние треба да направиме некоја манифестација во чест на него да не остане само Македонија навива
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Преубава идеа се надевам и реализацијата ке биде беспрекорна зошто Тоше го заслужува тоа.Браво
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Не би можела да издвојам секоја си е убава на свој начин.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
За мене, дефинитвно Игри без граници е најдобрата песна од Тоше. Оноа се да се собере пораз ќе остане многу ми е реално не само за мене него за секого...
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Ja sakam Cija si,a mnogu ima ubavi:Igri bez granici,Polsko cveke,Ima li den za nas,Dusa ostana,Boze cuvaj ja od zlo itn itn itn.....
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
И сега како и секој член ќе речам дека нема да се роди таков човек,со таков глас што ќе пее такви песни и ќе им биде омилен на сите и сите ќе го сакаат премногу!Најубави песни дефинитивно створени некогаш правеше тој...Сите,сите,сите му се прекрасни,ама ги издвојувам `Никој како тебе не бакнува` и `Громови на душа`!Те сакаме и ќе те сакаме секогашpace:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
On line петиција за оддавање почит на Тоше Проески на Евросонг 2008

На thepetitionsite покрената е петиција со барање до ЕБУ на овогодинешната евровизија во Белград една од натпреварувачките вечери да биде посветена на македонската музичка легенда Тоше Проески.

За да допринесете во оваа петиција дадете го вашиот потпис ТУКА

Да се надеваме дека петицијата ќе успее:smir:

едит:Благодарение на постот на Тањушка еве уште една ваква петиција која има многу повеќе потписи:
ТУКА
потпишете се и на двете:salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom