Тенис на ОИ Рио 2016

Кој ќе го освои златниот медал?

  • Енди Мареј

    Гласови: 22 53,7%
  • Новак Ѓоковиќ

    Гласови: 19 46,3%

  • Вкупно гласачи
    41

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Првиот сет да, сега на 73 го дигна... а пак е во негатива... шознам се држи Дел По... до кога само...
Pa za prviot i mislev, nego cudno be majko mu stara, stvarno se drzi Delpo, jas mislev laganica ke go zgazi...
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.243
Поени од реакции
4.447
Видевски еднo времњ мнoгу енергичнo кoмемтирaше
Сеa кo успaн ми делувa :D
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Видара е БОГ, мава Делпо јак форхенд, Мареј у мрежа ја мава и Видара вика нов винер за Делпо. :pos:
Кажи ти шо мислиш за текот на мечот... што очекуваш понатаму... ете го накај 1-1 се движи... ти изгледа заморен Дел По ?
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Делпо е преуморен, веројатно и ќе го изгуби мечов. Ама со играва докажува дека е во состојба да се држи против сите.
ФОРХЕНДОТ не знам што да кажам. :bravobe::bravobe::bravobe: РАКЕТА
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.685
Кажи ти шо мислиш за текот на мечот... што очекуваш понатаму... ете го накај 1-1 се движи... ти изгледа заморен Дел По ?
Ептен. Се држи сеуште, ипак Делпо е тоа, има огромно шампионско срце, ама за жал мислам дека ќе попушти кај и да е. Очекувам и Мареј да падне кондициски, јебига мечот е таков што и он премногу се троши, забиен е 5 метра позади основна и само враќа бомби. Но, секако поспремен е од Делпо и мислам дека тоа ќе пресуди.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Ретко допадлив лик Делпо, ех да беше здрав сите овие години...

Нека не ве лаже Енди хоштаплерот, има тој сила да игра до утре сабајле маму ли му глумачку... :icon_mrgr:
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Не може да стои веќе на нозе Делпо, го губи сетов. Гадов е спремен физички максимално, нема збор тука.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom