Телефонски муабети

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Имам 200 за 200 турено на припејдот праам неколку сесии во денот со женската од по 10 мин, пошо после 10тата минута ми скурчува и го кратам муабетот. Пораки....да не праиме муабет...500 бесплатни, со другари, ремет ова она. На постпејдот најмноу зборам на 122 со таа типката, само да турам кредит на припејдот и ептен ни иде муабетот со неа. Да се стаам во листата на телехроници?
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Повеќе сакам да се јавам на некого и да му речам да пиеме по едно кафе па да си се намуабетиме како луѓе, отколку со саати на телефон. Домашен немам, на мобилниот никогаш немам кредит. :icon_lol: Се случуваат повремено километарски муабети, ама само во „итни“ случаи, кога некој има нешто да ми раскаже, а не можеме да се видиме и слично. :)

Смс праќам исклучиво од wadja :pos: (коа се нема кредит, тоа е).
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Порано киснев на телефон.... И сакав (со одредени личности)... Ама сега сите имаат мсн така да немам потреба од телефон... Не дека не го користам веќе :) Од време на време знам да заглавам... Еднаш месечно сигурно :)
 

bezobrazna

...Paste
Член од
7 август 2008
Мислења
440
Поени од реакции
27
имаше еден период многу заглавував со мобилниот...незнам што ми беше кога ке ми дојдеше сметката лелееееее!!!! сега некако се поправив!!! на фиксен не правам многу муабети незнам,најверојатно зошто тие што ми требаат никогаш и не се дома,па златен мобилен...:pipi:
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
порано особено летово абе спиев на телефоно по цела нок а сега некако почнав слабо да го користам и мислам дека има доста позитивни стварин од тоа
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Не правам многу муабет по телефон.
Едно време имав на мобилниот бесплатно од Космофон и тогаш праев појќе муабет иначе ич.Една картичка од 500 денари ми служит 2-3 месеци:kesa:
Едноставо и ме нервираат долгите телефонски разговори.Кажи тоа што имаш да кажеш и толку...Шо потреба од телефонски разговори по 40 минути.
Јас само неколку пати имам правено муабет толку долго време со другарка која не е од градов:pipi:
 
Член од
27 септември 2007
Мислења
1.028
Поени од реакции
440
Јас ако имам со некој правено најмногу муабет во животот преку телефон тоа е со дечко ми, зошто е во ск на факултет и нонстоп се слушаме :toe:
 

Marionka_z

Omnia mea mecum porto
Член од
16 јануари 2009
Мислења
208
Поени од реакции
29
Nekam dolgi muabeti po telefon. Porano zboruvav mn.poveke, a sega na kratko i gotovo. Osven so nekoj so se nemam cueno podolgo vreme. A da i so deckoto zboram dosta, ama sepak vo granici na normala.
 

Smile=)

културно-вулгарна
Член од
13 октомври 2008
Мислења
510
Поени од реакции
27
Порано знаев да се заборавам на телефон.. и праев огрооомни сметки..ама сеа..златен МСН..:pos2:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Со оглед на фактот што отсекогаш сум мразела телефони и сум глумела недостапност, многу нормално и дека немам правено некои подолги телефонски разговори. Ниеден разговор не ми бил подолг од 15 минути, освен на времето кога пишував домашна на телефон ама тоа не се важи :pos:. Повеќе преферирам тет-а-тет средби или sms пораки.
 

Ајанта

Македонка
Член од
21 декември 2008
Мислења
580
Поени од реакции
37
Ме нервира долго да разговарам на телефон. Јас го користам многу малку, не ретко, туку малку, ептен блиц, колку да се разберам или договорам.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
415
Поени од реакции
11
Откако дома имам нет (а тоа е веќе неколку години) заборавив и на мобилниот и на фиксниот. Многу ретко се јавувам некаде, бидејќи за се што ми треба, користам msn или skype:wink:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Не муабетам многу по телефон, освен ако со некоја другарка си имаме нешто многу да си кажиме само тогаш подолго време по пола сат, а се сеќавам пред две години мојата најдобра другарка ко замина Велес за велигден секој ден по сат на телефон седевме ко да имавме нешо многу да си кажиме, а уствари беа муабети на празно.
Сега на фиксен ретко кога се јавувам (освен за договарање со другарките), а на мобилен ставам кредит од 200 ден и еден месец да ми трајт, ама декември ги потрошив во 2 дена и уште неам стаено кредит, а на мама и напрајв голема сметка на нејзинион...:pipi:
Воглавно сега сите разговори ми се кратки..
 

LiGLaTa

PartY AnimaL =)
Член од
10 јуни 2008
Мислења
310
Поени од реакции
10
Мислам дека заспивам над телефон.. затоа имам мали сметкии :tapp::kesa: Инакуу неможам а да не го користам телефонот.. за секоја ситница 100 пати ќе се јаваам..!! И Мрзам смс да пишувам така да си зборам приличноо долгоо.. :wink:
 
Член од
24 септември 2008
Мислења
450
Поени од реакции
14
Zavisi. Bezvezen mubet nikogas ne pravam ama ako treba nesto vazno da raskazam togas da. Inace mozam da se razbetam i so 3 sekundi muabet.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom