Телефонски муабети

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Порано зборев мнооогу на телефон со другарките,сега зошто станав голема циција,одбегнувам долги разговори,гледам побргу да спуштам слушалка ем што ми е досадно,ем што ми се штеди :)
Некои дури мислеа дека не сакам да зборам со нив од што ги занесував за побрзо да спуштам.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Јас многу мразам телефони и од секогаш сум мразела, најсериозно. Никогаш не сум останала да разговарам на телефон повеќе од потребното, ни со другарка ни со дечко. Прво го заменив обичниот телефон со мобилниот и повторно разговарав по потреба значи кратко време а повеќе важност им удирав на пораките. Сега и обичниот и мобилниот ги заменив со МСН така што не ни паметам кога последен пат сум се јавила некому или сум пратила порака.
Не сакам телефони зашто ме замараат и секогаш ги исклучувам. Ах колку само мразам разговори по телефон и токму поради тоа често пати се имам прашувано себеси дали нешто ми фали :pos: :pos::pos:бидејќи отсекогаш ми било нејасно зашто толкава важност им се придава на долгите телефонски разговори.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Ах.....колку обожавав да зборувам по телефон! Сега одбегнувам бидејќи стварно нема некогаш потреба! Пред 1 година за еден разговор само имам направено 6800 денари....не памтам колку ми е биден најдолгиот разговор, мислам некаде околу 3-4 сати! :nesvest: Сега не толку, мада има моменти кога ќе забегам со муабетите :smir:
Мислам дека па машките тоа најмногу го мразат.....долги разговори по телефон
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
леле порано колку зборев на телефон, со саати се оставав со другарките, иако многу време и без тоа поминувавме заедно:) најмногу имам зборено околу 4 часа..не знам за што сум зборела толку долго:pos: и тој месец ми дојде сметка 8000:nesvest:..ќе ме отселеа од дома
сега не зборам толку на телефон.повеќе праќам смс пораки и дремам на мсн, а телефонот и го препуштив на сестра ми.некако ми се смачи од зборење, се гледам побрзо да спуштам:)
а да, скоро сите машки мразат долги разговори:lollipop:
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Јас многу мразам телефони и од секогаш сум мразела, најсериозно. Никогаш не сум останала да разговарам на телефон повеќе од потребното, ни со другарка ни со дечко. Прво го заменив обичниот телефон со мобилниот и повторно разговарав по потреба значи кратко време а повеќе важност им удирав на пораките. Сега и обичниот и мобилниот ги заменив со МСН така што не ни паметам кога последен пат сум се јавила некому или сум пратила порака.
Не сакам телефони зашто ме замараат и секогаш ги исклучувам. Ах колку само мразам разговори по телефон и токму поради тоа често пати се имам прашувано себеси дали нешто ми фали :pos: :pos::pos:бидејќи отсекогаш ми било нејасно зашто толкава важност им се придава на долгите телефонски разговори.
Слично.
Мразам телефон,МСН...секаков муабет шо не е очи во очи.Неможам да разговарам со некој ако не го гледам пред мене,некако ми е чудно...
Додуша,мора да признаам,порано праев долги муабети по МСН...
А најдолг муабет по телефон ми е 2 минути...
Со некои ситни исклучоци од по 45 минути до саат...ама тоа еднаш,двапати у живот ми се има десено,и не по моја желба,туку морав да слушам исповеди....
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Отсекогаш сум зборела многу на телефон ама сега тоа го заменив со интернет.Многу големи сметки ни доаѓаа,Што од мене што од брат ми.И еднаш се најдов во ситуација во пошта да платам сметка и еден човек пред мене си ја плаќаше само претплатата а јас кога дојдов на ред жената ме праша дали е тоа фирма а јас и кажав приватен телефон што беше доста незгодно пошто сметката ми изнесуваше 15000 денари.:icon_redf
 

jass

Aut viam inveniam aut faciam!
Член од
25 август 2007
Мислења
328
Поени од реакции
4
Jas zboram mnogu na telefon. Ednostavno navika mi e a i malku e tesko da ne zboris na telefon koga si daleku od doma mislam sekako ne mozes da gi imas onie razgovori oci vo oci i da sakas taka da telefonot mi e sekogas tuka. Najmnogu imam zboruano okolu 4-5 casa so edna drugarka (ovde ne se tolku skapi telefonskite razgovori) :) inaku vo denot pominuvam minimum od eden caszboruvajki so bratucetka mi. Znaci mnogu zboram i se nadevam deka vo idnina nema da svetam vo temnica od prekumerna upotreba na telefonot :)
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
porano premnogu , sega ... onaka , formalno - zaradi "vrskata" so drugarcinjata ... praktikuvam da se slusame bar sdnas nedelno ( bez razlika koj koj ke pobara ) normalen razgovor od 2,3/4 minuti . prosto sakam da slusnam nekoi luge koi mi se dragi i mili .

pozZ
 
Член од
17 март 2008
Мислења
157
Поени од реакции
2
e jas imam navika podolgo da zboram na mob...posebno sea deka sum na smetka i zaboravam da spustam :pos: sum zborel i po pola saat na mob ama posle nekjam da ja vidam smetkata koga ke dojde :pos:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.460
Поени од реакции
47.330
Секаква комуникација освен лице во лице слабо ми иде да не кажам скоро и да не се разберам :S(телефон,мсн било што) затоа и одсекогаш сум избегавал долги разговори највеќе да сум правел муабет 10 минути:toe:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Зборам....Не претерано како некој што знаат да дрндаат саат време...Рекорд ми е 15 мин.
 

oBi_VaN

Is the man!
Член од
11 ноември 2007
Мислења
756
Поени од реакции
21
telefonot mislam deka nekoj den ke mi se stopi vo raka, osobeno posle pijani vikendi...ne za drugo, covecki e da se izvinis :D:D:D:D
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Мразам да зборувам на телефон ...
И кога некој гледам отвора нови теми и го продолжува моабетот , одма гледам да се откачам..
Сепак , се случува некогаш да се заборавам на телефон.. Ретко тоа ..И најдолг разговор ми бил 40 мин:)
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
2.255
Поени од реакции
116
Неам обичај да зборувам долго по телефон... само важните работи, а за се друго лице во лице.

Преку сила најдолг разговор едно 10-15 минути, а просечно 1 минута некаде.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Порано и ја зборев многу на телефон, еден разговор идеше и до негде 30-40 минути. Сега, не.

Сега ме нервира кога заѕвони телефонот, не го поднесувам. И ептен малце зборам на него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom