Телефонски муабети

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Хмм.. телефонски муабети..
Порано знаев да забегам на телефон и повеќе од саат време. Да пишуваме реферати за едно обично видување со симпатија, да зборуваме све и свашта до најситните детали со другарките.. Во меѓувреме со слушалка на уво, редовно си ги редев алиштата, бидејќи секогаш правам повеќе ствари во исто време и неможев да седам мирна и само да зборувам.
ах.. тоа беа времиња.. А не, како сега, само за договор да ми служи.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Многу кратко зборувам на телефон.1-2 минути стандардно.Порано ептен зборував, и по 45 минути ми се имаше случено.Сега не ни би можел толку да зборувам:)
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Хмм.. телефонски муабети..
Порано знаев да забегам на телефон и повеќе од саат време. Да пишуваме реферати за едно обично видување со симпатија, да зборуваме све и свашта до најситните детали со другарките.. Во меѓувреме со слушалка на уво, редовно си ги редев алиштата, бидејќи секогаш правам повеќе ствари во исто време и неможев да седам мирна и само да зборувам.
ах.. тоа беа времиња.. А не, како сега, само за договор да ми служи.
Ах времиња кога имаше се во едно. Со еден телефонски разговор се пеглаше, переше, подготвуваше ручек и слично.:pos:ах времиња
Ама сега имаме помалку време од порано и немаш време со саати да седиш на телефон, и интернет телефонијата не беше позната толку.:helou:
 

^Кристи^

Dreamer
Член од
1 ноември 2007
Мислења
781
Поени од реакции
41
Никогаш не се откажав од таа зараза да зборам со саати на телефон.
Фиксниот го користам сега веќе поретко, иако кога ќе го фатам знам да се заборавам, па да почнам да раскажувам со другарка и најситни детали.
На мобилен повеќе трошам, имав број на припејд, но и ставањето кредит не ми одговараше, па преминав на пост. Сметките косата ќе ми ја побелат пред време :vozbud:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Јас што си водам статистики за тоа колку зборам и колку трошам на телефон забележав дека во оваа наша 2008 година телефонот го растурив во споредба од минатата година што не го фатив. Така да можам да се ставам во таа листа на луѓе што зборувааат.
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Mozam slobodno da se stavam vo listata na onie koi spijat na telefon...
Premnogu zboram na telefon si priznavam, a ako ne sum na telefon togas sum na kompjuter pa sea videte vie:kesa:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.553
Поени од реакции
22.312
porano zborev epten i sega zboram ama ne tolku pravam smetka nekade od 1200 do 1500 denari zdoruvam za fiksniot a na mobilniot trosam nekade okolu 800 do 1000 denari mesecno
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
на домашен ич на мобилен само пораки :pos2: ама сум скржав еј.....
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Онолку колку што ми треба.
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
Не спијам на телефон нервоза ме фаќа, и се нервирам кога ме замараат по сто саата на тел, и јас онака аха да аха, да бе да... и крај нема мислам многу ми е поизводливо да каже, ај на кафе, или ќе дојдам ... неголи да разглаба на тел до бесвест, а сега поготово со ова мсн-иве, заборавивме многу многу на телефоните, претежно со нив тепаме муабети долги.
 
Член од
2 декември 2007
Мислења
453
Поени од реакции
14
На домашен само ме бараат а да ѕвонам не. А на мобилен се'. А за траење на разговорите, сите се околу 2-3 минути
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
За кратки муабети можам да напрам со секого на мсн и преку пораки, а домашниов телефон буквално го злоупотребвам.Тој ми служит за ко ке имат мн за кажвење па ме мрзит да пишам (и + збучни ефекти ми требет некош во муабетиве) или пак ак му паднит на некој нетот и сл.Си иам една златна тарифа на фиксниов, пола сат-3 ден, ама малу глупо е пошо после секој пола сат секоја мин пак си ја наплаќат ко обично морам на секој пол сат да спуштам и пак да звонам ама сеа и другаркиве се навикнаја ми викет:"еј поминаја 30 мин спушти"...така да на една другарка шо ја глеам 2-3 пати неделно ко ке и се јавам се знајт дек без 2 сати не поминвиме :kajg:
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
абе зависи кој ке ми се јави ако бараат некој по дома ги откачуем у рок од ичнаесет секунди...а доколку ми се јави жената ми тогаш се остааме по неколкунаесет саати
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
230
Поени од реакции
9
:pipi:Премногу зборам на моб. Од секогаш и сум зборела...ако не сум на моб тогаш сум на скајп или мсн...ццц, лошо е тоа знам:toe:
 
Член од
16 февруари 2008
Мислења
29
Поени од реакции
0
Porano ''visev'' na domashen...ali sega veke ne....na mobilen me baraat togas lezam isto i vrz nego..a vrtam jas vo epten itni,ili za sitnici od 10 sek na pr: docnam jas ili idi ako ti se ide visam vamu pola saat (a samo so sum dosla) :D:D:D i takvi nekoj sranja:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom