Телефонски муабети

Член од
27 февруари 2007
Мислења
195
Поени од реакции
3
zavisi so koj pram muabet..ednas mi se sluci mi beshe dosadno nemozev da spijam i se dogovorivme so drugarka mi koa ke i se javam ta da kreni oti beshe 2 i pol satot po polnok:D i zboravme mozi negde do kaj 4 i nesto:D hahaa...:D a nekogas po 1min i tolku:):salut:
 

*БоРовИнкА*

јас не сум ЛУДА, јас ЛУДО живеам
Член од
20 јули 2007
Мислења
638
Поени од реакции
16
auuuuuu, telefon, mmmmmmmmm, mojot najgolem grev :D nemoze da pomine eden 4as a jas da ne sum pak na tel, bez razlika dali e mobilen, fiksen, zi4en, bezzi4en, da mozam i ke spiam so nego, ne mi pre4i.. omilena melodija mi e muzikata koga mi dzvoni telefonot ama smetkata e najgolemiot strav... brrrr
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Mnogu zboruvam na telefon,neznam zosto amaso sekogo ili od mobilen ili od fiksen mnogu zboruvam, se vnesuvam vo muabetot:pos2: posebno so drugarki
 

e4e

Член од
20 јули 2007
Мислења
63
Поени од реакции
0
па зависи со кој ,но обично не должам многу
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Многу зборам на телефон..и на мобилен и на фиксен. Никогаш и нема да сфатам зошто ама ете..од секогаш било така поготово со другарки или со баба ми. Нема муабет под 20 минути. Некогаш не е потреба ама сепак...
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
леле колку мрзам долго општење по телефон тоа е чудо еј ма во никакви случаеви и со никого ме боли уво од слушалката
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
немам обичај многу по телефон да зборувам,само она што е потребно,а кога сме кај мсн...тоа е друга приказна:vozbud:
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
imam zboreno po 3-4 saati!sega zboram pomalku!
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Зборам, ехеее, по 2,3 саати, и тоа верглање глупости...Мајка ми со папучи обавезно ме гаѓа:)
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
На обичен телефон,ретко зборам по многу време,најдолго можда било 1 ипол саат,ама тоа е најмногу,а онака обично до 5 минути правам муабет. А,ако збориме за мобилниот телефон,за разлика од многу мои другар(к)и кои не зборуваат,само пораки и сигнали си пуштаат,јас ако ми пушти некој сигнал,му се јавувам да го прашам зошто ми титнал(тоа ако е некој што знам дека не титка од досада),а ако некој ми пишува порака,ме мрзи и јас да пишувам па да пуштам,едноставно се јавувам и ми е многу полесно одколку да трошам време да ја напишам пораката...ама сепак,и на мобилниот телефон,подолго од 1-2 минути не правам разговор :helou:
 
Член од
11 јули 2007
Мислења
68
Поени од реакции
1
Sakam da si napraam dobar muabet po telefon ali gledam mnogu da ne zabeguvam poshto poeke se isplati da sednam na kafe nekade so drugarot/drugarkata shto zboram na telefon otkolku da visam 5 saati :)
 
Член од
8 мај 2007
Мислења
175
Поени од реакции
0
Порано сакав да зборувам мнооооогу долго на телефон со најверната другарка а не делеа само 30м. А во последно време незнам зошто ама не сум многу голем љубител на телефонски разговори ни на домашен ни на мобилен. полесно ми е да напишам порака отколку да се јавам кај некого.
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Многу повеќе сакам да видам некого во живо одколку да блаблам на телефон, ама и тоа не се одбива. :) Можам да киснам на телефон, ама под услов соговорникот да биде погоден. Ако не откачен е за 5 секунди.
 
Член од
22 јули 2007
Мислења
29
Поени од реакции
0
ZAVISI OD POTREBA AMA MOB.GO KORISTAM MAX. AMA ZA BIZNIS MIE
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
Mene sekoj mesec 3000 denari smetka na mb.tel mi e normalno :P, posto nonstop dzvonam nekade, biz. broj mi e, pa del firmata mi gi plakja, a del, jas... na dvojna smetka sum, imam lista broevi koj mi se biznis, i lista personalni, koga ke stignam do smetka 3000 den, posle site mi se biznis hihiihih
 

Kajgana Shop

На врв Bottom