Телефонски муабети

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Фиксниот речиси и да не го користам:) ама секој месец претерувам со сметката за мобилниот:)
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Порано зборав многу на телефон,а сега многу ретко го употребувам фиксниот,а и мобилниот.Телефонските разговори не ми траат многу долго.За викенд кога ми е денар минутата можи да потрај 10/15 мин,но во обичен ден не.Најдолг телефонски разговор ми бил околу еден,еден и пол саат.Еден разговор ако ми трај поќе од пола саат тогаш најчесто е ради некое недоразбирање,ради работи шо мора да се расчистат,кои се итни, а нема можност да се зборува очи в очи.
 

Мачката

Coca Cola Addict
Член од
6 август 2007
Мислења
581
Поени од реакции
6
Порано поќе висев на телефон, 2 сати најмногу досега. А сега...фиксниот ретко го користам.И мубаетите ми траат 2 минути најмногу.
 

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
Еве сега само што спуштив слушалка и не праев многу за разлика од друг пат, сега само пола сат можеби малце повеќе. А иначе со дечко ми ко ќе се закачам се заборавам. А ко санкир кузнајт колку важен муабет прајме, глупости хехе. Ама забавно е:blabla: :)
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
Колку зборувате на телефон?

Колку зборувате на телефон? дали повеќе зборувате на фиксен или мобилен? Колку кредит трошите месечно?????? Јас можам да кажам дека ова ми е слабост,,дневно тошам околу 20 ден најмалку,,па затоа и често немам кредит.......На домашен зборам поретко,,но најчесто сите ме бараат таму,, на мобилен зборам најмногу со дечко ми,,т.е. на него го трошам цел кредит,како и тој на мене:pos2:, инаку на мобилен ми се јавуваат обично кога не сум дома.... Можам да кажам дека сум зависна од мобилниот,,нормално и домашниот секогаш ми врши работа,, обично највеќе зборам отколку што праќам пораки,но кога немам доволно кредит и смс-пораките се кул и можат да послужат:smir::wink: инаку на домашен секогаш зборам по пола саат или повеќе,,а на мобилен еден разговор ми е околу 10-20 минути......но ја користам услугата МОЈОТ ОМИЛЕН БРОЈ така да ми е економично.....инаку еден просечен разговор со др.броеви нормално околу 2-3 минути можеби и помалку колку да се каже она што треба
јас си кажав се,сега кажете си вие:smir:
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Откако се пријавија моите во поштата за бесплатна детална сметка, избегнувам да го користам домашниот телефон. Си ставив број од Т-Мобајл, активирав Easy Talk тарифа,Мојот круг, и 400минути за 200 денари и немам гајле.
 
Член од
20 јули 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
Heh

Mislam da ne izlezam nekoja smizla ovde,ama stvarno ne znam sto bi pravela bez telefon,osobeno mob...
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Многу мразам раговори по телефон без разлика кратки или долги. Домашниот никогаш не го користам и ако ме бара мене некој не се јавувам :) Го користам само моб за кратко договарање
А највеќе од се мразам титкање:nenene:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.630
Поени од реакции
11.230
Просекот ми е 8 минути зборување на телефон за една недела.
 
P

Princ

Гостин
Јас многу зборам на телефон. Премногу.
На домашниот сметката секој месец е околу 3000 а на мобилниот последниот месец имам 7000. Пред тоа околу 5-6000.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
домашниот го исклучивме... и така не го имав кренато...
мобилниов си го користам... ко ќе имат потреба онака на кратко... избегавам титкање, и мене ме нервират то...
ама го користам само за да се договорам, разберам, информирам некого нешто и сл...
или ако е со женско тогаш можит да се опуштам али обично муабет на тел завршвам за минута до две...
за без врска муабети користам мсн...:toe:
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Фиксниот речиси и да не го користам. Али затоа мобилниот ми е нонстоп на уше.За пораки и титкање не го користам,ама муабет правам можеби и по 2 саата на ден. Благодарение на тоа што со дечко ми не сме во исти град а разговорите на мобилниот ни се бесплатни односно 180 денари месечно плаќа тој па може да зборуваме колку сакаме.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Порано правев многу долги разговори на фиксен телефон. А последниве месеци премалку, само неколку минути ако треба нешто да се договорам. А на мобилен правам кратки разговори.
Али затоа e префрлено се на мсн муабетење и договарање :)
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Разговарам на телефон, но не многу долго, онолку колку што е потребно за еден договор за кафе, кадее на раат се продолжува со муабетот. Ме нервира заспивањето на телефон. Губење драгоцено време, јас би рекла.
 
Член од
3 јули 2008
Мислења
248
Поени од реакции
8
на фиксен доколку ме побарат некој а не сум достапна..Само мобилен сега и сметкава..:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom