Телефонски муабети

К

Кнез Мишкин

Гостин
Порано сум зборувал по 2-3 часа на фиксен....сега повеќе ми се исплатува на мобилен...да се живи и здрави луѓето од Космофон....
 
Член од
1 мај 2006
Мислења
371
Поени од реакции
2
Ne pravam dolgi muabeti ni po telefon fiksen ni po mob. i se nerviram koga nekogas ke se razdolzi muabetot po tel.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Мразам долги разговори по телефон... Ако требит да прам муабет подолго, ќе се договорам за на кафе со особата и ќе прајме муабет... :)
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Кога сум разговарал со девојката знаело да се развлече и по 30 мнути. Но тоа се вонредни ситуации, во принцип разговор ми трае од 30-60 секунди со домашните, пријателите, колегите и луѓето што ги гледам почесто.
2-5 минути кога зборувам со некој пријател или роднина со кој што се немаме чуено ни видено повеќе од неколку месеци.
 

HeavenSent

newbie
Член од
20 јуни 2007
Мислења
3
Поени од реакции
0
Секогаш ми се долги разговорите на телефон. А ако не се, веројатно сум била принудена да прекинам, (јас ->:blabla:) сигурно не било по моја желба.
И најчесто се празни муабети. Во разговорот се вклучени едно десетина “шо праиш“, и по неколку паузи во кои веќе никој нема што да изјави.
Интересно ми е, незнам зашто. :toe:
:helou:
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Порано не толку многу ама во последно време претерано зборвам на телефон, особено со дечко ми ко ќе се размуабетиме, за 2 месеци 40 часа разговор имаме напраено.
 

Vikuska

I know the pieces fit...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
879
Поени од реакции
7
јас не обожавам долги муабети на телефон зашто го користам порационално:helou: а плус и мама би ме убила ако направам голема сметка:). ама како и да е телефонските разговори ми траат најмногу 5 минути. освен еднаш кога со дечкото го потрошивме 200 за 200 во два дена!:kesa:
 

Bush(av)

Aut inveniam viam aut faciam.
Член од
30 април 2007
Мислења
758
Поени од реакции
7
Порано ми беше иста ситуацијата како HeavenSent, а сега 2 минути максимум.
 

Fluffy

Hellraiser
Член од
6 мај 2007
Мислења
1.373
Поени од реакции
16
Кога бев тинејџерка (мнооооооогу одамна),киснев на телефон со саати...а сега дури и ги заборавам мобилните по дома.Ама со мама кога збориме,утепуваме по 40-50 минути (2-3 пати неделно).
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
премногу зборувам на телефон, посебно на мобилниот неможам без него :back:
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
jas najmnogu mrazam da zboruvam na telefon kakov i da ebez razlika
 

ALKAP0NE

Veni Vidi Vici
Член од
6 август 2007
Мислења
47
Поени од реакции
0
na fiksen eptem retko pravam muabeT 3-4 pati vo mesecot nekogash i ic...ama bez mobilen nemozam
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Откога го имам MSN-ов и Skype-ов,само со бабите и дедовците се слушам по телефон.:pos2:
За долги разговори подобро најди се со личноста некаде во град и прави муабеи колку ти душа сака.
 

Lost Angel

Машко сум, конечно.
Член од
28 јуни 2007
Мислења
417
Поени од реакции
21
Па некоја златна средина меѓу спиење на телефон и 5 минути... Зависи со кого зборам
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Сите имаме обичај некогаш со другарка другар или пак партнерот да се закачиме на телефонот повеќе од вообичаеното..а потоа кога ке стигнат сметките за телефон удираат бројките во глава.Колку време највеќе имате поминато со разговори преку телефон,дали е очигледна вистината дека само женските имаат навика да зборуваат подолго време на телефон од машките и кое време од денот најчесто ги остварувате тие разговори..затоа што мислам дека повеќето oд тие разговори ги остваруваме навечер.Повелеле:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom