Телефонски муабети

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Porano okapuvav, pravev maratonski razgovori :), sega sekogas zboruvam kratko i jasno :toe:
 

DBG

Член од
26 март 2007
Мислења
212
Поени од реакции
6
уф слабо зборам,повекје пишувам пораки...
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Retko pravam dolgi muabeti na telefon,ali nekogas ko ke otkacam po 40 min najvise poise ne,inace okolu 10 min taka ali zavisi so koj,ako so nekoj drugar ili drugarka,valjda nema da praam muabet so nekoj so gi bara moite ili sestra mi :) :) :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Jас сум од оние луѓе кои не муабетат многу,туку правам многу повици кои се краткотрајни и исто ми се фаќа како да сум зборела на телефон подолго време.А понекогаш повеќе преферирам СМС бидејќи не сакам да ја вознамирувам личноста која ја барам.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Воопшто не зборам на телефон. Повеќе комуницирам преку интернет
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Vlatko_Rusin напиша:
Воопшто не зборам на телефон. Повеќе комуницирам преку интернет
i ja isto telefon retko
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
E ja koa ke sednam na tel.. Zemi stani me.. Sekad zboram po MINIMUM saat vreme.. Osven koa sum na msn i ke mi se javi nekoja drugarka za doooooolg muabet a ja iam neso pointeresno da praam na msn ili IRC da receme..
Mislam koa praam neso na komp.. I togas mozam muabet da praam.. Potocno ke go staam tel na handsfree.. Drugarkata/Deckoto od drugata strana mele neso a ja samo se praam deka slusam i si teram rabota :D Ali koa ke se fatam da zboram bas.. Legnuenje na krevet.. Bezicniot.. I doeka ne pominam saat vreme NEMA STANUENJE :D Iam zboreno 3 saati i 20 min.. Toa mi e rekordot.. Majka mi samo se izderava deka istoto mozeme u zivo da go zborime ali pa koj ja TIT neka plaka cim stajla vise domasen :D Da imaf samo fiksen onaka da nemaf bezicen nemase da mi tekne na kraj na pamet da praam dolgi muabeti zaso ke me slusa mami :tapp: Ali sea sum dobra we.. Porano ke i se javev na edna drugarka.. Ke zborevme 2 saati.. Posle na druga.. Pak isto.. Pa na treta.. Cetvrta.. I taka da mi pomine vreme.. Toa koa nemav net dodusa :D:D:D
 

Chejo

Мрзата
Член од
9 февруари 2007
Мислења
320
Поени од реакции
1
На телефон правам многу кратки муабети. Не ми се прави меракот да зборам на телефон.
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
pa zavisi so kogo zboruvam,najcesto se javuvam na brzina kazuvam sto treba i gotovo,ali ne daj boze da i se javam na majkami e togas mozam da okapam na tel i po cel cas(ama ne oti mi e interesen razgovort tuku oti nemozam nikako da ja otkacam i da i ja zatnam ustata),zbori li zbori
 
Член од
14 април 2007
Мислења
48
Поени од реакции
2
Na telefon spijam i se nemam kredit hehehe:D
 
Член од
25 август 2006
Мислења
336
Поени од реакции
6
Зависи со кого праам муабет...со 2-3 личности знам и со саати да се заборавам ако веќе неможеме да излеземе и да се видиме...
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
4 секунди муабет
 

The General

A Slight Case of Overbombing
Член од
6 мај 2007
Мислења
478
Поени од реакции
13
Обично правам кратки муабети по телефон, но затоа надокнадувам на мсн :coffee:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
240
Поени од реакции
3
зависи со кого правам и за што правам муабет иначе имам одичај да се опуштам на тел.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom