Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.703
Поени од реакции
27.659
t-home корисници, може да ја отворите warez bb?

nvm, можам сеа.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
момци колку кошта наевтиниот пакет од Т хоум за интернет? и колку гига добивам? брзина едно друго ај малце информации ? и мн битна ствбар. како сте задоволно од услугата !?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.703
Поени од реакции
27.659
Jaс не можам, ама мислам дека тоа е до нив а не до ти-хоум.
Другарчиња од кејблтел можеа да пристапат.
Како и да е, кај мене се среди.

момци колку кошта наевтиниот пакет од Т хоум за интернет? и колку гига добивам? брзина едно друго ај малце информации ? и мн битна ствбар. како сте задоволно од услугата !?
6 мегабита брзина
30gb месечен лимит
600 денари месечно, договор на 1 година.

Интернетот на t-home се смета за најстабилен во Македонија. Не ми текнуе колку време го користам, година или година и пол, еднаш на 2-3 месеци ако има некој краток проблем... И во оваа година/година и пол само на 2 пати немав по половина час интернет.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.471
Поени од реакции
3.277
момци колку кошта наевтиниот пакет од Т хоум за интернет? и колку гига добивам? брзина едно друго ај малце информации ? и мн битна ствбар. како сте задоволно од услугата !?
Па можеш и да отидеш на страната на T-Home и да си видиш тамо све ти пишува.
Јас го користам 2 или 3 години, ниеден проблем немало до сега во поглед на брзина и стабилност и лаг во игрите. Единствен проблем е малиот лимит, памтам кога потпишав само 10 гига имав, сега бар на 30 зголемија, но и тоа е релативно малку (зборам за најслабиот пакет).
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.471
Поени од реакции
3.277
pa go predomisluvam be druze, zosto da frla pari na mizerija od 30gb, koga za malku poveke ke ima 400gb istotaka saglam internet bez problem.
Па да у право си, ама тоа он си знае, сигурно ги разгледал и другите опции кога прашува специфично прашање во тема за Т-Home, сакам да кажам да се држиме до соодветниот оператор на темата :)
 
Член од
21 април 2008
Мислења
262
Поени од реакции
127
малку сообракај ке има ,али саглм интернет

него лани у март ги дуплираа пакетите,има ли шанси да не изненадат и сеа,може некој тамо работи па знае а ?
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
малку сообракај ке има ,али саглм интернет

него лани у март ги дуплираа пакетите,има ли шанси да не изненадат и сеа,може некој тамо работи па знае а ?
projde toa vreme koga samo Thome imase stabilen, sega skoro site nudat stabilen internet, duri i vo nekoi ako se somnevas kako nov provajder i tie se stabilni, eve brat mi koristi multimedia net 400den 300gb 12mbit/12mbit up/down bez nikakov problem, cicko mi i drugar mi koristat One duri od vremeto koga bea onnet i nemaat voopsto problemi.
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
projde toa vreme koga samo Thome imase stabilen, sega skoro site nudat stabilen internet, duri i vo nekoi ako se somnevas kako nov provajder i tie se stabilni, eve brat mi koristi multimedia net 400den 300gb 12mbit/12mbit up/down bez nikakov problem, cicko mi i drugar mi koristat One duri od vremeto koga bea onnet i nemaat voopsto problemi.
малку офф

гледам струми чани имаат и од близу појак и флет нет и најважно со многу поголем аплоад за разлика од близу кој дава само 1 мбит (а на ЛАН даваат ептен голем и близу) ама на модем НЕ

http://www.netkabel.net.mk/index.php/internet/infinity.html

или и ова е ЛАН?

едит
да да ЛАН е најдолу пиши
 
Член од
6 ноември 2010
Мислења
40
Поени од реакции
9
Ќе може ли некој да ми го каже стандарниот пасворд на макс адсл рутерите speedport w503v Го пишуваше на кутијата ама отиде у канта кутијата ве моолам реплај :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom