Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.571
Поени од реакции
725
Kolku vreme pred istekot na dogovorot moze da se obnovi i da se zeme ured bez da se izgubi ili namali budzetot? (Magenta 1)
6 месеци можеш да го обновиш пред истекот но мора да поминат 2 години за да не ти се намали буџетот и еден ден да е пред истекот ќе ти го намалат соодеветно за тој ден
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.050
Поени од реакции
1.306
Дали Телеком има некакви Магента пакети со интернет и мобилен комбинација?
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.292
Поени од реакции
656
Последно уредено:
Член од
1 декември 2020
Мислења
17
Поени од реакции
1
Договорот за магента 1 со фамилијарен буџет ми истекуваше и го обновив мартот. Буџетот не го искористив тогаш и дали доколку го искористам и земам уред сега, уредот ќе биде на 20 рати (до март 2026) наместо 24, или ќе биде пак 24 рати без разлика кога се обновува договорот?
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
950
Поени од реакции
597
Договорот за магента 1 со фамилијарен буџет ми истекуваше и го обновив мартот. Буџетот не го искористив тогаш и дали доколку го искористам и земам уред сега, уредот ќе биде на 20 рати (до март 2026) наместо 24, или ќе биде пак 24 рати без разлика кога се обновува договорот?
ako e na 24 rati, ke bide na 24, mislam deka imas maksimum 90 dena za iskoristuvanje, posle propagja
 

Kajgana Shop

На врв Bottom