Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.472
Поени од реакции
3.277
^И тоа ќе го немаат набрзо.
Дај боже, само здрава конкуренција ќе ог прекине монополот.

И не заборавајте дека всушност ONE ја користат мрежата на Телеком, немаат своја сопствена мрежа.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.847
Шо е форава на speedtest.net покажува 30mbps connection speed, и сега место мене да ми симиња торенти/музика/игри и све остало со 3мбпс, тоа иде со 100кбпс. WTF?
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.534
Поени од реакции
20.677
Дали некој има проблем у задно време со нетот ? Користам комфорт + ( не е оптички) и на рандом некој страни не ми ги отвара , па после некој си 2-3 минути пак ми ги отвара. Па пак некоја трета страна не ми ја отвара па ми ја отвара после 2-3 минути . ова ми се случува на различни компјутери !!!! Имам speedport w503 модем/рутер.
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
574
Поени од реакции
296
Дали некој има проблем у задно време со нетот ? Користам комфорт + ( не е оптички) и на рандом некој страни не ми ги отвара , па после некој си 2-3 минути пак ми ги отвара. Па пак некоја трета страна не ми ја отвара па ми ја отвара после 2-3 минути . ова ми се случува на различни компјутери !!!! Имам speedport w503 модем/рутер.
Истото се случува и кај мене. Не знам каде проблемот.
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
И кај мене беше цел ден успорен нетот, сега се врати брзината но не ми дава да спуштам торенти. Некој со сличен проблем?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.146
Поени од реакции
862
Дали некој има проблем у задно време со нетот ? Користам комфорт + ( не е оптички) и на рандом некој страни не ми ги отвара , па после некој си 2-3 минути пак ми ги отвара. Па пак некоја трета страна не ми ја отвара па ми ја отвара после 2-3 минути . ова ми се случува на различни компјутери !!!! Имам speedport w503 модем/рутер.
Ми се случува и мене, ама обично го средуваат за саат време.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.705
Поени од реакции
27.661
5-6 минути вчера се дешаваше кај мене и толку.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Конечно ги откажав -Т- Крадците (моментално на Инфел) и засега е ок.Ова е брзината после поминување на лимитот( кај -Т- ја имав пред поминување на лимит отприлика истата брзина, па и побавна).А скоро10Mbps/10Mbps е обично.
На -Т- никогаш немам видено ваква ситуација:
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.472
Поени од реакции
3.277
На -Т- никогаш немам видено ваква ситуација:
Па ти зависи кој пакет си го имал. Колкава брзина што пишува во договорот толкава и испорачуваат.
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Еве и од мене:



BTW на Call & Surf 30GB пакетот сум, 6Mbps/768kbps брзина на down/up.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
177
Поени од реакции
316
kako da ne, ke me zalazat so plus 30gb. Edna ps3 igra e najmalku 20gb. Ne znam za drugite ama jas begam od thome, ili one ili blizu ili multimedia net, tripati podobri uslugi, nekade neogranicen, nekade 300gb nekade 400gb. Da sedam vo pljackasot thome za 1000den da mi dava 50-60gb, ne fala.
Абе не се 50-60 , 30 GB се . Додека секаде во светот се плака за брзината а тоа дека е неограничен се подразбира, кај нас не ду*ат у здрав мозок со онолку оволку GB.
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
znam deka ne se 50-60, gi zboram kako vo idnina sto planiraat da dupliraat transfer za isti pari posto drugo pametno od niv nema da vidime. Gledav vo strumica edna kabelska kompanija za 500den dava 15/10mbit flat.
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
T-Home ќе мораат барем тројно да ги покачат лимитите на послабите пакети, а појаките да ги стават неограничено или 500гб-1тб. Па и брзините од 4-6Mbps се смешни веќе, сите други нудат брзини над 10Mbps. А и цените да ги намалат за едно 500 денари и ќе ги биде :)
Ама ова никогаш нема да се случи со лоповиве за жал...
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.386
Поени од реакции
560
T-Home ќе мораат барем тројно да ги покачат лимитите на послабите пакети, а појаките да ги стават неограничено или 500гб-1тб. Па и брзините од 4-6Mbps се смешни веќе, сите други нудат брзини над 10Mbps. А и цените да ги намалат за едно 500 денари и ќе ги биде :)
Ама ова никогаш нема да се случи со лоповиве за жал...
Дека ќе ги намалат цените , малку тешко o_O Ама затоа , доколку не покачат лимити , тешко дека некој ќе остане нивен корисник . Јас на пример 4 години сум нивен корисник , задоволен сум од квалитетот , меѓутоа со цената што ја плаќам моментално ама воопшто не сум задоволен и затоа по истекот на договорот ќе "мигрирам" ... на југ , каде што за истите пари ќе добијам мноогу повеќе :свиркам:
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Немора брзини, абе доста ми се и 6Mbps со колку што ми иде сега ама да имам барем 300-400GB лимит со ценава што ја плаќам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom