Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
9 април 2011
Мислења
810
Поени од реакции
1.043
Ќе може ли некој да ми го каже стандарниот пасворд на макс адсл рутерите speedport w503v Го пишуваше на кутијата ама отиде у канта кутијата ве моолам реплај :)
Го имаш на рутерот од позади оргиналниот пасс, 13 бројки се мислам нешто така.
 

Џони.

Не е Џони.
Член од
4 ноември 2009
Мислења
1.554
Поени од реакции
1.037
4 години сум им корисник ама изгледа после истекот на договорот ќе мењам. Незнам дали е до интерентот ама последнава година имам мал прекин секој 5 секунди кога гејмам онлајн. Може и до хардверот да ми е ама сепак не сум задоволен од понудата, со другиве оператори за истите пари добивам повеќе.
 

Плавиот^

London is blue!
Член од
3 октомври 2011
Мислења
930
Поени од реакции
1.462
И јас не го продолжив договорот. Се префрлам на Оне тотал пакетот. Не дека не бев задоволен, меѓутоа цените им се премногу, премногу високи.
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Ќе може ли некој да ми го каже стандарниот пасворд на макс адсл рутерите speedport w503v Го пишуваше на кутијата ама отиде у канта кутијата ве моолам реплај :)
ako si prefrlen na nova platforma, pass e
avm
A toa sto si frlil mislam deka si se zaebal dokolku vracas oprema i raskinuvas dogovor, se mora da vratime. Jas se cuvam i mislam deka morame 15dena porano da prijavime deka ke go napustame telekom, da mozat da ne odjavat i da vratime oprema na vreme, tamu primer 5 dena pred istek.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.471
Поени од реакции
3.277
ako si prefrlen na nova platforma, pass e
avm
A toa sto si frlil mislam deka si se zaebal dokolku vracas oprema i raskinuvas dogovor, se mora da vratime. Jas se cuvam i mislam deka morame 15dena porano da prijavime deka ke go napustame telekom, da mozat da ne odjavat i da vratime oprema na vreme, tamu primer 5 dena pred istek.
Да ова е точно, опремата е на користење, не смее ништо да се фрла.
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Може некој да стаи слика од спидтест што има било каков Optic пакет? И ако може од разни земји + нашава...
 
Член од
8 декември 2011
Мислења
152
Поени од реакции
9
може некој да ми каже шо се случува кога ке го поминам лимитот на интернет?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Баба Рога доаѓа.

Се успорува брзината, што треба да се случи...
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
ako si prefrlen na nova platforma, pass e
avm
A toa sto si frlil mislam deka si se zaebal dokolku vracas oprema i raskinuvas dogovor, se mora da vratime. Jas se cuvam i mislam deka morame 15dena porano da prijavime deka ke go napustame telekom, da mozat da ne odjavat i da vratime oprema na vreme, tamu primer 5 dena pred istek.
Мене досега ми имаат менето едно 3-4 рутери и никогаш не ги барале кутиите и цедињата со драјверите, само уредите (и адаптерите) си ги земаат.
--- надополнето: 14 јануари 2012 во 14:25 ---
може некој да ми каже шо се случува кога ке го поминам лимитот на интернет?
Паѓа брзината. Ако си на оптички пакет, брзината се намалува на 1/1 mbps, доколку си на билокој друг пакет брзината е 256/256 kbps.
 
Член од
13 јануари 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
749
Од кога се префрлив на новата платформа отварам страната за проверување на сообраќајот ама изглеа сум ја заборавил лозинката.
Сеа како да ја дознаам?
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Од кога се префрлив на новата платформа отварам страната за проверување на сообраќајот ама изглеа сум ја заборавил лозинката.
Сеа како да ја дознаам?
Јави се на 080012345
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.471
Поени од реакции
3.277
Како е кај вас овој месец, јас го надминав лимитот и не ме успорија. Download frenzy time!! :D
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Сеуште нема никакви новости од Т-Хоум? Имаат ли намера поголем или неограничен интернет, поголеми брзини или намалување цени? Има ли нешто? Уште 15тина дена и ојдов да раскинам и бегам кај други.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom