Телекабел Аналогна и дигитална кaбелска телевизија (РОБИ) -генерална дискусија (новости, прашања.)

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
911
Поени од реакции
304
Од вчера (05.12.2011) на Телекабел Битола е пуштена и SciFi Universal без титл, со англиско аудио.
Пуштена е и E! ама пратете глупост, нема титл а е со италијанско аудио. :tapp:
 

peter

Петар Пан...
Член од
6 септември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
165
Во Ск од вчера ја нема SciFi, a E! е со англиско аудио
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.804
Поени од реакции
2.622
во Штип ги има сите и плус уште една 24 Kitchen со српски превод
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.959
Поени од реакции
5.087
во Штип ги има сите и плус уште една 24 Kitchen со српски превод
да програмата е на FOX од кој спаѓаат и Fox life / crime ,дај боже да ја има и на другиве оператори MaxTV,BoomTV
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
911
Поени од реакции
304
А што даваат на 24 Kitchen? Емисии со готвење или...? :)
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
4.187
Поени од реакции
5.456
значи стварно ги пуштија
WOW
да ги побарам утре па да видам какви филмчиња даваат....

а Fox Life и Fox Crime на дигиталната се?
Ги има на дигиталната, со МКД превод...

Инаку и во Струмица ги пуштија програмиве... а некој да не знае листа на канали со фреквенции од Телекабел бидејќи на официјалниот сајт сеуште не им е апдејтирано. А знам најавија дека работат на нов дизајн.
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
Ги има на дигиталната, со МКД превод...

Инаку и во Струмица ги пуштија програмиве... а некој да не знае листа на канали со фреквенции од Телекабел бидејќи на официјалниот сајт сеуште не им е апдејтирано. А знам најавија дека работат на нов дизајн.
оти знам едно време на аналогната ги имаше

нов дизајн ќе има сајтот? не ми се верува
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
4.187
Поени од реакции
5.456
оти знам едно време на аналогната ги имаше

нов дизајн ќе има сајтот? не ми се верува
И мене не ми се веруваше, но на мејл така пишале, знам на еден пријател му стаса. Кога покачуваа интернетот во 1 Декември.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.959
Поени од реакции
5.087
самото име ти кажуе,готвење по цел ден, со рецепти од цел свет
го има и Џејмс Оливер :D ,интересен канал е изгледа ,сакам да го има и на Макс тв ,ама којзнае дали они ќе го стават
 

peter

Петар Пан...
Член од
6 септември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
165
TK го пуштиле Кичен и во Скопје, ама сега го дема DoQ. Како е по другите градови? DoQ беше супер!
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.959
Поени од реакции
5.087

peter

Петар Пан...
Член од
6 септември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
165
Fala. Bas dobri raboti imase na DoQ. Sea mi ostanuva samo NatGeo da gledam dodeka ne pustat Discovery!
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
911
Поени од реакции
304
Да, во Битола оди информација дека DoQ се ребрендира во 24 Kitchen...
Кој го интересира програмската шема, но и се друго околу овој канал еве линк до нивната веб страна: http://www.24kitchen.nl/
 
На врв Bottom