Телекабел Аналогна и дигитална кaбелска телевизија (РОБИ) -генерална дискусија (новости, прашања.)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.871
Поени од реакции
7.557
Штета ја нема по другите оператори 24KICHEN ,а баш сакам да ја гледам:(
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Од денес Е! е со македонски превод ама тонот им е зезнат, шушти...сепак одличен потег за преводот. (y)
SciFi сега има српски превод..
Само уште да ги вратат Discovery, Fox life и Fox Crime...тамам сега за зимава по дома. ;)
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Од денес Е! е со македонски превод ама тонот им е зезнат, шушти...сепак одличен потег за преводот. (y)
SciFi сега има српски превод..
Само уште да ги вратат Discovery, Fox life и Fox Crime...тамам сега за зимава по дома. ;)
Одамна веќе Fox Life и Fox Crime имаат македонски превод... ги имаш на дигиталната :)
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Одамна веќе Fox Life и Fox Crime имаат македонски превод... ги имаш на дигиталната :)
Се е ок, уште да имав дигитална, работата е што ги имаше на аналогната, па ги тргнаа. ;)
Од вчера и National Geographic има македонски превод! (y)
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Оние кој имаат дигитална, нека скенираат... гледам има додадено нови програми, бар во Струмица е така :D

Еве дел од нив:
TV 1000 Balkan (High Quality)
Sport Club (High Quality)
Sport Club+ (High Quality)
Viasat History (High Quality) со Чешки коментатор.
Канал 5+ (High Quality)
Алфа (High Quality)
Planeta Folk TV
FAN TV
Balkanika
 
Член од
1 септември 2009
Мислења
166
Поени од реакции
56
Јас баш денес се уклучив и го земав нивниот дигитален рецивер. Ми рекоа дека веќе се програмирани каналите во него и точно беше имаше доста канали меѓу кои и тој за готвењето, ама доста од нив не беа точно запишани и некој не се гледаа добро. Затоа направив повторно скенирање на фреквенциите и најде еден куп канали, НО ... сега го нема тој за готвењето (24kitchen) и FOX LIFE/CRIME што ме прави многу :place: и :confused:.

Јас сум во Скопје, ај некој што ги гледа дигиталните на телекабел нека каже дали тие стварно ги нема или треба нешто да наместам плус.

Благодарам и на здравје Нова Година :P
 
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ako може некој да ги напише каналите од аналогна кои се на Телекабел во Скопје.Дали мегу нив го има ХРТ 1 ?
 
Член од
26 ноември 2011
Мислења
54
Поени од реакции
6
Јас баш денес се уклучив и го земав нивниот дигитален рецивер. Ми рекоа дека веќе се програмирани каналите во него и точно беше имаше доста канали меѓу кои и тој за готвењето, ама доста од нив не беа точно запишани и некој не се гледаа добро. Затоа направив повторно скенирање на фреквенциите и најде еден куп канали, НО ... сега го нема тој за готвењето (24kitchen) и FOX LIFE/CRIME што ме прави многу :place: и :confused:.

Јас сум во Скопје, ај некој што ги гледа дигиталните на телекабел нека каже дали тие стварно ги нема или треба нешто да наместам плус.

Благодарам и на здравје Нова Година :P
Најверојатнмо ако го ставаш на автоматско биранње не го меморира привиот стрим еве овој
Stream 1​
143000​
6900​
64-QAM​
затоа што сите други стримови се на 256-QAM пробај на рачно бирање позз
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
И како што се најавуваше... Телекабел со нов дизајн: http://telekabel.com.mk/

... конечно ги средија фреквенциите на дигиталните и аналогните програми.
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Од вчера (26.04.2012) наместо Reality tv оди DaVinci Learning со македонски превод. (y)
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Од вчера (26.04.2012) наместо Reality tv оди DaVinci Learning со македонски превод. (y)
Во аналогната или дигиталната? Кај мене на аналогна на Телекабел во Скопје ја нема сеуште DaVinci learning.
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Во аналогната или дигиталната? Кај мене на аналогна на Телекабел во Скопје ја нема сеуште DaVinci learning.
Во аналогната во Битола ја има, не знам за во другите градови...немаат апдејт на нивниот сајт.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
21
Поени од реакции
3
Дигитално во Скопје (БЕСПЛАТНО):
Фреквенција: 714 МHz, symbol rate 6900, 256QAM: AB moteurs, DaVinciLearning, DaVinci U, Luxe.tv HD, Viasat Nature/History HD,YFE TV
Фреквенција 634МHz, symbol rate 6900, 256QAM: ZDF HD и аrteHD.
;)
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Дигитално во Скопје (БЕСПЛАТНО):
Фреквенција: 714 МHz, symbol rate 6900, 256QAM: AB moteurs, DaVinciLearning, DaVinci U, Luxe.tv HD, Viasat Nature/History HD,YFE TV
Фреквенција 634МHz, symbol rate 6900, 256QAM: ZDF HD и аrteHD.
;)
Истите овие канали ги рекламираат на инфо каналот и во Битола дека можат да се следат...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom