Телекабел Аналогна и дигитална кaбелска телевизија (РОБИ) -генерална дискусија (новости, прашања.)

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
32.199
Поени од реакции
45.671
Сабајле на каналот на телекабел видов нешто пишуваше за бесплатни HDTV канали. На страната на телекабел нема ништо.

Знае некој нешто за ова?
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.959
Поени од реакции
5.087
немам телекабел,но ипак добро од нив ако направат таква работа ,кај и да е HD ќе биде достапен на кабловска,макс тв и на др
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.027
Значи во оваа тема кажете ги своите мислења поврзани со аналогната/дигитална телевизија од Телекабел.Сите предлози,сугестии итн се добредојдени.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.476
Поени од реакции
4.129
Дали ја нема повеќе Eurosport, или само така ми се чини :(
 
Член од
22 април 2009
Мислења
331
Поени од реакции
133
И кај мене ја нема Еуроспорт веќе неколку дена, а го има Германскиот Еуроспорт на дигитална.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
379
Поени од реакции
58
Дали ја нема повеќе Eurosport, или само така ми се чини :(
Ако ти е доволно брз интернетот можеш да го гледаш тука http://wireless.host-ed.net/ во HD формат и на српски јазик. Има ги и двата евроспорта како и многу други канали во HD.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.027
И кај мене нема Еуроспорт :(
 
Член од
22 април 2009
Мислења
331
Поени од реакции
133
Сменета е фреквенцијата, побарај ќе ја најдеш
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
911
Поени од реакции
304
Добра е темата ама исто така добро е да се каже за кој град се работи при кажувањето за одредени смени бидејќи, како што знам, програмската шема не е иста во секој од градовите каде што оперира Телекабел.
Да си кажам за мене, јас сум на Телекабел од Битола, супер е квалитетот на сликата, за тоа нема збор....забелешка ми е што на аналогната тв ги нема веќе Discovery Channel, Discovery Science, Discovery Travel&Living, Discovery Civilisation и Animal Planet. Тоа беа доста добри тв. Исклучени се и други тв, има и нови, но бројот на нови тв е многу помал од исклучените така да сега имаме 58 програми, а унаше околу 70 пред нова година. Глупо е и тоа што ја нема цеќе и Jungle tv, и SkyNet која мноогу често ја има па ја нема, поточно ја земаат преку интернет, преку стрим на VLC player и многу често стои десктопот и програмата на екран без да се изреагира што е доста непрофесионално.
Добро е тоа што покрај Eurosport сега ја имаме и Eurosport2, си седат HTV1, HTV2, РТС1, РТС2, Fox Life (македонски титл), Fox Crime (хрватски титл, иако на конкурентската кабелска тв во БТ има македонски титл). Додадена е Nat Geo WILD и Travel. Засега толку, воглавно е ок, сега се повеќе фокусирани на дигиталната платформа на која има доста нови и добри канали.
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Дали можи некој да напиши листа на дигитални канали (Битола) :)

Фала :)
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
93
Поени од реакции
9
Тие што се во Скопје и што се на ТелеКабел а не на кејблтел, ке имаат ли можност да следат премиер лига? И која е подобра телекабел или кејблтел
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.973
Поени од реакции
1.077
Телекабел од вчера ги укина каналите БОМ, Пинк Плус, Meezo, RTR и уште некои.
Катастрофа ни се кабловските, се укинаа најголемите балкански телевизии Нова, ОБН, ХРТ 2, сега и Пинк, а од пред некое време и Discovery каналите. Останаа само бугарските канали:tapp:
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
911
Поени од реакции
304
Од вчера, на Телекабел се исклучени каналите ХРТ2, РТС1 (на нејзино место е сега РТС САТ) и РТС2, Пинк Плус, Pink Movies.... како што разбрав и на конкурентската кабелска во Битола ги исклучиле тие канали...дали им е наложено од Советот? Сепак, овие тв беа многу гледани, без нив сега подобро е да ја исклучиме кабелската, нема што да се гледа, особено откако пред неколку месеци ги исклучија и Discovery каналите.
 
На врв Bottom