Телекабел Аналогна и дигитална кaбелска телевизија (РОБИ) -генерална дискусија (новости, прашања.)

Член од
13 април 2008
Мислења
3.973
Поени од реакции
1.077
A каде сте имале ХРТ 2, Пинк Плус и РТС 1 и 2? Во кој град?
Во СКопје ги нема тие канали и нормално дека не ни треба во другите градови да ги има.
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
911
Поени од реакции
304
A каде сте имале ХРТ 2, Пинк Плус и РТС 1 и 2? Во кој град?
Во СКопје ги нема тие канали и нормално дека не ни треба во другите градови да ги има.
Во Битола и ги имавме доста долго време.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
12.127
Поени од реакции
18.353
абе, изводливо ли е ако си на територија на Кејблетел да се префршил на Телекабел?
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.804
Поени од реакции
2.622
Од 01.12.2011 нови 6 канали во аналогниот пакет:CINESTAR tv, CINESTAR action & thriller, AXN,E! (Entartainment),SCI-FI,ORLANDO KIDS
 
Член од
9 јуни 2011
Мислења
14
Поени од реакции
7
Од 01.12.2011 нови 6 канали во аналогниот пакет:CINESTAR tv, CINESTAR action & thriller, AXN,E! (Entartainment),SCI-FI,ORLANDO KIDS
Na TELEKABEL SK ?
--- надополнето: Nov 23, 2011 2:31 PM ---
Kakov e kvalitetot preku digitalniot risiver? Kade ima spisok na ponudeni kanali od digitalniot paket ?
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.804
Поени од реакции
2.622
Член од
7 септември 2008
Мислења
368
Поени од реакции
109
Штета што не се шири во Карпош 3, ке има куп нови преплатници што се осудени да се приклучат на Близоо до тебе! За новите канали секоја чест сигурно нема да ја покачи цената .
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
911
Поени од реакции
304
6-те нови тв канали ќе одат во целата мрежа на Телекабел и нема да има покачување на претплатата како што е случај со другите оператори каде овие тв се со дополнителна претплата. ;)
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
368
Поени од реакции
109
Би замолил некој од форумот дали е знае зашто Телекабел нема своја мрежа кај општина Карпош од другата страна, бидејки нивната служба мислам на Телекабел не дава никаков одговор? Дали е можно да има и договор помеѓу близо и телекабел за кој каде ке функционира. Овде сигурно ке има голем број на нови корисници бидејки пакетот што го нудат е ок поготово со спортските канали:
 

peter

Петар Пан...
Член од
6 септември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
165
Денеска е втори Декември, а од новите канали никаде абер. Не се вртат повеќе на инфо каналот, а во поддршка никој не се јавува.
 
Член од
9 октомври 2010
Мислења
82
Поени од реакции
6
od deneska kanalite se pusteni na telekabel - skopje
orlando kids OK e na makedonsi jazik
no AXN i E! se bez makedonski prevod
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
911
Поени од реакции
304
Во Битола, прво го пуштија Е-Entertainment на 1-ви и OK (Orlando kids)... на Е! немаше никаков превод а ОК е со македонска синхронизација... на 2-ри ја пуштија Cinestar tv со српски превод на латиница а ја исклучија Е!....денес гледам дека ја има и Cinestar Action&Thriller и AXN, првата е исто со српски превод а AXN е со македонски титл што е супер... значи од најавените 5 тв засега има 4, исклучена е Е! ама кај да е ќе ја вметнат.
Инаку, имаат направено и релокација на некои од тв каналите каде што ги вметнаа овие, значи побарајте ги на друга фреквенција/канал (ова за Битола, не знам како е во другите градови).
Малку негативно ме изненадија оти најавата одеше дека од 1-ви ќе се пуштат каналите, а еве веќе неколку дена пуштаат еден по еден...ама тоа беше за очекување од нив.
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
значи стварно ги пуштија
WOW
да ги побарам утре па да видам какви филмчиња даваат....

а Fox Life и Fox Crime на дигиталната се?
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
911
Поени од реакции
304
Немам дигитална, па не знам како е ситуацијата со тие канали...нека пиши некој што има....инаку се супер канали Fox Life и Fox Crime, башка со мк титл...ги имаше едно време на аналогната. Сега ги има на конкурентската кабелска во Битола и тоа во аналогниот пакет.
 
На врв Bottom